27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.15godz.0min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Ten mecz będzie kluczowy, aby wyjść z grupy

Skorża: Ten mecz będzie kluczowy, aby wyjść z grupy

Już w czwartek rozpocznie się faza grupowa Ligi Europy. Lech Poz­nań zmierzy się na włas­nym obiek­cie z Belenenses.

W ekstrak­lasie Kole­jorz zaj­mu­je 15. miejsce. Za mis­trzem Pol­s­ki pla­su­je się jedynie Górnik Zabrze. W Lidze Europy lechit­om idzie znacznie lep­iej. Druży­na prowad­zona przez tren­era Macie­ja Sko­rżę w ekstrak­lasie oraz pucharach to zupełnie inne zespoły.- Nie ma się co oszuki­wać. Widać po zawod­nikach, ze mecze w europe­js­kich pucharach są dla nich czymś wyjątkowych. Łatwiej jest ich zmo­bi­li­zować do tych spotkań. Gdy patrzymy na tabele ligi to cier­pimy – przyz­na­je szkole­niowiec mis­trza Polski.

W czwartkowy wieczór lechi­ci pode­jmą na włas­nym tere­nie Bele­nens­es. Zan­im Por­tu­gal­czy­cy trafili do czwartej rundy Ligi Europy wye­lim­i­nowali IFK Göte­borg oraz SC Rhein­dorf Altach. — Przed nami pier­wszy mecz fazy grupowej. Jutro gramy z teo­re­ty­cznie słab­szą drużyną. Zwłaszcza u siebie musimy wygrać trzy mecze. Chcielibyśmy zacząć od zwycięst­wa. Oprócz wal­ki na boisku Por­tu­gal­czy­cy wykazu­ją się niesamow­itą tech­niką. Jest to bard­zo wyma­ga­ją­cy ryw­al. Niem­niej jed­nak widz­imy możli­woś­ci, aby zmusić ich do popełnienia błędów. Nie są w najwyżej kondy­cji men­tal­nej. Dla mnie najważniejsze jest to żebyśmy my byli drużyną, która wierzy w siebie. Nie może­my bać się sytu­acji, że będzie nieprzy­jem­na reakc­ja try­bun. Musimy radz­ić sobie ze wszys­tkim, co dzieje się dookoła. Dla mnie to jest ważne, jak my pod­jedziemy men­tal­nie do spotkani. Musimy być sobą oraz zro­bić wszys­tko, aby odzyskać zau­fanie kibiców – doda­je Skorża.

- Ten mecz będzie kluc­zowy, aby wyjść z grupy. Być może poz­woli nam na zaję­cie jed­nego z dwóch pier­wszych miejsc. Kto w spotka­ni­ach Lech-Bele­nens­es zdobędzie kom­plet punk­tów ma szan­sę na wyjś­cie z grupy. Poczeka­jmy jak sytu­ac­ja się rozwinie. Jutro jest bard­zo ważne, żeby zagrać o zwycięstwo.

W poprzed­niej rundzie Bele­nens­es wye­lim­i­nowało aus­tri­ac­ki SC Rhein­dorf Altach. W wyjaz­dowym spotka­niu już w 13. min­u­cie Tia­go Caeiro zapewnił zwycięst­wo i jed­nocześnie awans swo­jej drużyny. Jak jutro zagra­ją podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży? - Wszys­tko zależy od Por­tu­gal­czyków i od tego jaką strate­gię przy­go­tu­ją na mecz. Raczej będzie to druży­na, której celem będzie szy­bkie strze­le­nie bram­ki. Mają oni wielu doświad­c­zonych piłkarzy. To my musimy brać sprawy w swo­je ręce. Musimy przezwyciężyć swo­je prob­le­my – oce­nia tren­er Skorża.

7 czer­w­ca zespół Lecha z kibi­ca­mi świę­tował mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. Miesiąc później w fenom­e­nal­nym sty­lu poz­na­ni­a­cy zdoby­wali Super­puchar, ogry­wa­jąc Legię Warsza­wa. — Gdy­by dwa miesiące temu ktoś powiedzi­ał mi że będziemy grać w grupie Ligi Europy a w lidze będziemy prezen­towali się słabo, to bym w to nie uwierzył. Myślałem, że będzie to wspani­ały czas dla klubu i mias­ta. Dla nas ura­towanie sezonu w pol­skiej ekstrak­lasie jest kluc­zowe. Będziemy robili wszys­tko, aby to zro­bić – zaz­nacza szkoleniowiec.

Już w niedzielę Lech roze­gra kole­jne ligowe star­cie. W dziewiątej kole­jce poz­na­ni­a­cy zmierzą się z Jagiel­lonią. — Myślimy o tym, co będzie nas czekało w Białym­stoku. Dla nas to kluc­zowa sprawa. Jesteśmy bard­zo zde­ter­mi­nowani i rozczarowani. Zawod­ni­cy chy­ba sami przes­traszyli się tą sytu­acją. Nikt nie szu­ka uspraw­iedli­wień i nie ma dla nas innej dro­gi. Wszys­tkie nasze siły i myśli są sku­pi­one na tym, aby za wszelką ceną zacząć wygry­wać – oce­nia tren­er. — Dla mnie jest waż­na rywal­iza­c­ja w europe­js­kich pucharach, ale jestem trenerem drużyny i nie moje ambic­je zawodowe są ważne. Muszę zro­bić wszys­tko, aby sytu­acje w lidze uporząd­kować – kończy szkole­niowiec mis­trza Polski.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.