31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.5godz.15min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Ten mecz będzie kluczowy, aby wyjść z grupy

Skorża: Ten mecz będzie kluczowy, aby wyjść z grupy

Już w czwartek rozpocznie się faza grupowa Ligi Europy. Lech Poz­nań zmierzy się na włas­nym obiek­cie z Belenenses.

W ekstrak­lasie Kole­jorz zaj­mu­je 15. miejsce. Za mis­trzem Pol­s­ki pla­su­je się jedynie Górnik Zabrze. W Lidze Europy lechit­om idzie znacznie lep­iej. Druży­na prowad­zona przez tren­era Macie­ja Sko­rżę w ekstrak­lasie oraz pucharach to zupełnie inne zespoły.- Nie ma się co oszuki­wać. Widać po zawod­nikach, ze mecze w europe­js­kich pucharach są dla nich czymś wyjątkowych. Łatwiej jest ich zmo­bi­li­zować do tych spotkań. Gdy patrzymy na tabele ligi to cier­pimy – przyz­na­je szkole­niowiec mis­trza Polski.

W czwartkowy wieczór lechi­ci pode­jmą na włas­nym tere­nie Bele­nens­es. Zan­im Por­tu­gal­czy­cy trafili do czwartej rundy Ligi Europy wye­lim­i­nowali IFK Göte­borg oraz SC Rhein­dorf Altach. — Przed nami pier­wszy mecz fazy grupowej. Jutro gramy z teo­re­ty­cznie słab­szą drużyną. Zwłaszcza u siebie musimy wygrać trzy mecze. Chcielibyśmy zacząć od zwycięst­wa. Oprócz wal­ki na boisku Por­tu­gal­czy­cy wykazu­ją się niesamow­itą tech­niką. Jest to bard­zo wyma­ga­ją­cy ryw­al. Niem­niej jed­nak widz­imy możli­woś­ci, aby zmusić ich do popełnienia błędów. Nie są w najwyżej kondy­cji men­tal­nej. Dla mnie najważniejsze jest to żebyśmy my byli drużyną, która wierzy w siebie. Nie może­my bać się sytu­acji, że będzie nieprzy­jem­na reakc­ja try­bun. Musimy radz­ić sobie ze wszys­tkim, co dzieje się dookoła. Dla mnie to jest ważne, jak my pod­jedziemy men­tal­nie do spotkani. Musimy być sobą oraz zro­bić wszys­tko, aby odzyskać zau­fanie kibiców – doda­je Skorża.

- Ten mecz będzie kluc­zowy, aby wyjść z grupy. Być może poz­woli nam na zaję­cie jed­nego z dwóch pier­wszych miejsc. Kto w spotka­ni­ach Lech-Bele­nens­es zdobędzie kom­plet punk­tów ma szan­sę na wyjś­cie z grupy. Poczeka­jmy jak sytu­ac­ja się rozwinie. Jutro jest bard­zo ważne, żeby zagrać o zwycięstwo.

W poprzed­niej rundzie Bele­nens­es wye­lim­i­nowało aus­tri­ac­ki SC Rhein­dorf Altach. W wyjaz­dowym spotka­niu już w 13. min­u­cie Tia­go Caeiro zapewnił zwycięst­wo i jed­nocześnie awans swo­jej drużyny. Jak jutro zagra­ją podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży? - Wszys­tko zależy od Por­tu­gal­czyków i od tego jaką strate­gię przy­go­tu­ją na mecz. Raczej będzie to druży­na, której celem będzie szy­bkie strze­le­nie bram­ki. Mają oni wielu doświad­c­zonych piłkarzy. To my musimy brać sprawy w swo­je ręce. Musimy przezwyciężyć swo­je prob­le­my – oce­nia tren­er Skorża.

7 czer­w­ca zespół Lecha z kibi­ca­mi świę­tował mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. Miesiąc później w fenom­e­nal­nym sty­lu poz­na­ni­a­cy zdoby­wali Super­puchar, ogry­wa­jąc Legię Warsza­wa. — Gdy­by dwa miesiące temu ktoś powiedzi­ał mi że będziemy grać w grupie Ligi Europy a w lidze będziemy prezen­towali się słabo, to bym w to nie uwierzył. Myślałem, że będzie to wspani­ały czas dla klubu i mias­ta. Dla nas ura­towanie sezonu w pol­skiej ekstrak­lasie jest kluc­zowe. Będziemy robili wszys­tko, aby to zro­bić – zaz­nacza szkoleniowiec.

Już w niedzielę Lech roze­gra kole­jne ligowe star­cie. W dziewiątej kole­jce poz­na­ni­a­cy zmierzą się z Jagiel­lonią. — Myślimy o tym, co będzie nas czekało w Białym­stoku. Dla nas to kluc­zowa sprawa. Jesteśmy bard­zo zde­ter­mi­nowani i rozczarowani. Zawod­ni­cy chy­ba sami przes­traszyli się tą sytu­acją. Nikt nie szu­ka uspraw­iedli­wień i nie ma dla nas innej dro­gi. Wszys­tkie nasze siły i myśli są sku­pi­one na tym, aby za wszelką ceną zacząć wygry­wać – oce­nia tren­er. — Dla mnie jest waż­na rywal­iza­c­ja w europe­js­kich pucharach, ale jestem trenerem drużyny i nie moje ambic­je zawodowe są ważne. Muszę zro­bić wszys­tko, aby sytu­acje w lidze uporząd­kować – kończy szkole­niowiec mis­trza Polski.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.