27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.18godz.14min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Tym razem padło na Szkota

Skorża: Tym razem padło na Szkota

Sytu­ac­ja kadrowa mis­trza Pol­s­ki jest najlep­sza od początku sezonu. Na zły stan zdrowia narzeka­ją jedynie Szy­mon Pawłows­ki oraz Bar­ry Douglas. 

 W czwartkowy wieczór Kole­jorz roze­grał spotkanie drugiej rundy fazy grupowej Ligi Europy. Rywalem mis­trza Pol­s­ki było FC Basel. Do Szwa­j­carii z drużyną nie pojechał lewoskrzy­dłowy pomoc­nik Lecha – Szy­mon Pawłows­ki. – Szy­mon ma chron­iczny prob­lem ze ścięgnem Achille­sa, dokucza mu to od wielu miesię­cy. Do tej pory unikaliśmy oper­acji, która wyk­luczyła­by go z gry na kil­ka miesię­cy, dlat­ego leczyliśmy go zachowaw­c­zo z meczu na mecz – przyz­na­je tren­er Maciej Skorża.

Pomoc­nik Kole­jorza do tej pory był jed­nym z pod­sta­wowych zawod­ników w składzie. Obec­nie podopieczny tren­era Macie­ja Sko­rży nie jest jed­nak w dobrej dys­pozy­cji. – Szy­mon jest przy­go­towywany z meczu na mecz. To od niego zależy czy jest gotowy na dane spotkanie. Ter­az jego zdrowie nieco się pogorszyło, dlat­ego nie pojechał do Bazylei. Czekam na syg­nał od lekarza, kiedy będzie mógł do nas dołączyć – doda­je.

Na skutek urazu Łukasza Trał­ki do składu wskoczył Abdul Aziz Tet­teh. – Tamas Kadar oraz Abdul Aziz Tet­teh nie byli w ryt­mie meczów co trzech dni. Ter­az wyglą­da­ją dobrze. Coraz lep­iej wyglą­da Karol Linet­ty, który zaczy­na dochodz­ić do siebie po wiz­y­cie w Bel­gii. Liczę na Łukasza Trałkę, który w spotka­niu z Bazyleą zal­iczył udany wys­tęp. Mam nadzieję, że wró­ci do opty­mal­nej dys­pozy­cji i będzie moc­nym punk­tem naszej drużyny – mówi szkoleniowiec.

W osiem­nastce mec­zowej na spotkanie z Bazyleą nie znalazł się Bar­ry Dou­glas i spotkanie w Szwa­j­carii oglą­dał z per­spek­ty­wy try­bun. Z kolei w pełnym wymi­arze cza­sowym jest Darko Jevtić. - Bar­ry bory­ka się prob­le­ma­mi z kolanem i odczuwa ból. Pod­czas prz­er­wy reprezen­ta­cyjnej prze­jdzie zabieg. W Bazylei na ław­ce mieliśmy Tom­ka Kędziorę, Dar­ka Dud­kę oraz Łukasza Trałkę, wiec wystar­cza­ją­co dużo zawod­ników defen­sy­wnych. Kadar nie gra źle na boku obrony, dlat­ego któryś z dwój­ki Tamas-Bar­ry musi­ał pójść na try­buny i tym razem padło na Szko­ta – zakończył Sko­rża.

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.