03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.17godz.45min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Śląsk — Lech: Cenne zwycięstwo 1:0 po słabym meczu

Śląsk — Lech: Cenne zwycięstwo 1:0 po słabym meczu

Lech wygrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:0. Bramkę na wagę trzech punk­tów zdobył w końców­ce meczu Pedro Tiba.

Zarówno Lech jak i Śląsk zbyt­nio nie for­sował tem­pa w początkowej fazie meczu. Pier­wszą dogod­ną okaz­je stworzyli sobie gospo­darze w 20. min­u­cie. Udało im się nawet trafić do siat­ki za sprawą Michała Chrap­ka, ale sędzia Daniel Ste­fańs­ki odg­wiz­dał pozy­cję spaloną. Kole­jorz w zasadzie w pier­wszej połowie nie zagroz­ił bram­ce strzeżonej przez Jaku­ba Słowi­ka. Zupełnie niewidoczny na skrzy­dle był Tymo­teusz Klupś, niewiele pokazy­wał także Joao Ama­r­al. W akc­jach podopiecznych Ivana Djur­d­je­vi­cia brakowało tem­pa oraz cel­nych podań. Do prz­er­wy na sta­dion­ie we Wrocław­iu nie padła żad­na bramka.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bez zmi­an per­son­al­nych w składach. W jed­nej z pier­wszych akcji doszło podob­nej sytu­acji jak w pier­wszej częś­ci gry — Śląsk ponown­ie trafił do siat­ki, lecz znów trafie­nie zostało nieuz­nane z powodu pozy­cji spalonej. Tym razem pechow­cem był Arka­diusz Piech. Lech miał w tym meczu więcej szczęś­cia niż rozu­mu i gdy­by nie fakt, że gospo­darze nag­minne byli na spalonym to byli­by już na prowadze­niu. W ostat­nich min­u­tach Kole­jorz pod­krę­cił tem­po gry i przyniosło to efekt w postaci dłu­go oczeki­wanej bram­ki. Po dobrym podłącze­niu się na prawej flance piłkę po podad­niu do siat­ki skierował Pedro Tiba. Śląsk mógł szy­bko wyrów­nać, ale Marcin Robak trafi­a­jąc do siat­ki był na spalonym… Była to już taka czwarta sytu­ac­ja w tym spotka­niu. Gospo­darze próbowali jeszcze wyrów­nać, ale pomi­mo pię­ciu dolic­zonych min­ut Lechowi udało się obronić wynik i dowieźć zwycięst­wo do końca.

Śląsk Wrocław — Lech Poz­nań 0:1 (0:0)

Bram­ki: 83. Tiba

Żółte kart­ki: 87. Radec­ki, 90+4. Augus­to — 72. Trał­ka, 85. Gytkjaer

Śląsk: Słowik — Dankows­ki, Cele­ban, Gol­la, Cholewiak — Augus­to, Pałaszews­ki, Pich (85. Radec­ki), Chrapek (70. Gąs­ka) , Far­shad — Piech (63. Robak)

Lech: Put­nocky — Orłows­ki, Rogne, De Mar­co — Klupś (70. Jóźwiak), Trał­ka, Radut (55. Cywka), Tomasik — Tiba, Gytk­jaer, Ama­r­al (76. Tomczyk)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.