Śląsk-Lech: Do Wrocławia po trzy punkty!

lechici1W 7. kole­jce T-Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Śląskiem Wrocław.

Lech Poz­nań po wygranej z byd­goskim Zaw­iszą prze­sunął się na piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punk­tów. Podopieczni tren­era Mar­iusza Ruma­ka w prz­er­wie reprezen­ta­cyjnej roze­grali dwa mecze sparingowe, oba zakońc­zone zostały zwycięsko przez lechitów.

Śląsk Wrocław do tej pory nie prze­grał żad­nego spotka­nia w lidze, jed­nak zaj­mu­je dopiero dziewiąte miejsce w tabeli. Wrocław­ian­ie są bowiem spec­jal­istą od remisów. Podopieczni Stanisla­va Lev­ego aż czterokrot­nie zremisowali w tegorocznej odsłonie Ekstrak­lasy. Szkole­niowiec nie będzie mógł zasiąść na ław­ce tren­er­skiej pod­czas sobot­niego star­cia.

W poprzed­nim sezonie Lech prze­grał u siebie ze Śląskiem 0:3 po golach  Diaza, Sobo­ty oraz Ćwie­lon­ga. Na wyjeździe Kole­jorz zremisował z WKS. Bram­ki zdobyli wów­czas Muraws­ki oraz Mouloun­gi.

Prob­le­mem Kole­jorza przed meczem we Wrocław­iu są kon­tuz­je. Do stol­i­cy Dol­nego Śląs­ka na pewno nie pojadą Jas­min Burić, Marcin Kamińs­ki, Keb­ba Ceesay, Szy­mon Pawłows­ki, Mateusz Możdżeń, Daw­id Kow­nac­ki oraz Rafał Muraws­ki. WKS nie ma takich prob­lemów. Jedynie Amir Spahic nie będzie brany pod uwagę przy usta­la­niu “18” mec­zowej.

Spotkanie rozpocznie się na Sta­dion­ie Miejskim we Wrocław­iu o godzinie 18:00.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress