07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.6godz.45min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Śląsk– Lech: Dobrze rozpocząć sezon

Śląsk– Lech: Dobrze rozpocząć sezon

Dzisi­aj wiec­zorem lechi­ci zain­au­gu­ru­ją sezon 2016/2017 w Lot­to Ekstrak­lasie. Ich rywalem będzie wrocławs­ki Śląsk.

Zarówno dla Śląs­ka, jak i dla Lecha dobre rozpoczę­cie nowego sezonu Ekstrak­lasy to sprawa kluc­zowa. Oby­d­wie ekipy nie rozpieszcza­ły swoich kibiców w poprzed­nich roz­gry­wkach – Śląsk rundę finałową spędz­ił w grupie spad­kowej i do ostat­nich kole­jek wal­czył o utrzy­manie w lidze, a Lech – aspiru­ją­cy do gry w europe­js­kich pucharach – prze­grał finał Pucharu Pol­s­ki z Legią oraz ostate­cznie sezon zakończył dopiero na 6. pozy­cji . Obie ekipy dokon­ały latem wzmoc­nień – do Wrocław­ia prze­nieśli się m. in. dwaj doświad­czeni pomoc­ni­cy – Łukasz Madej oraz Osto­ja Stjepanović, który znany jest z gry w krakowskiej Wiśle, a także por­tu­gal­s­ki napast­nik Alvar­in­ho. Na dzień dzisiejszy trud­no jest ocenić te trans­fery, ponieważ Śląsk nie zagrał jeszcze żad­nego meczu o stawkę. Po meczu o Super­puchar Pol­s­ki pomiędzy  Legią Warsza­wa, a Lechem Poz­nań, śmi­ało może­my stwierdz­ić, że pewnie na boisku prezen­tu­je się nowy obroń­ca Lecha – Duńczyk Lasse Nielsen. Anal­izu­jąc zwycięs­ki mecz Kole­jorza w Warsza­w­ie uwagę przykuwa także dobra tech­ni­ka oraz pewność w grze Radosława Majew­skiego, który już w swoim debi­u­cie popisał się dwoma asystami.

Poz­na­ni­a­cy do pier­wszego meczu w sezonie przys­tąpią jed­nak moc­no osła­bi­eni. - Do Wrocław­ia nie jadą ci zawod­ni­cy, którzy jeszcze odpoczy­wa­ją po Mis­tr­zost­wach Europy. Tamas powinien już wró­cić, jed­nak ma ofer­tę trans­feru od innego klubu i ją negocju­je, dlat­ego nie ma go jeszcze z nami.  Również Keb­ba otrzy­mał propozy­cję przenosin do innego zespołu, więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Darko jest kon­tuzjowany, a  Matus miał być gotowy na ten mecz i na siłę mógł­by z nami do Wrocław­ia jechać, ale wolimy nie ryzykować, stąd też jedzie z nami młody Miłosz Mleczko. Kon­tuzjowani są też Szymek Pawłows­ki i Maciej Makuszews­ki – mówił przed meczem Jan Urban

Po pojaw­ie­niu się w Lechu Majew­skiego wzrosła konkurenc­ja w środ­ku pola – główną rolę ma odgry­wać Łukasz Trał­ka i to właśnie on ma być osto­ją Kole­jorza. - To, że Radek Majew­s­ki powiedzi­ał, że jest komu pok­lepać,  to nie jest trudne do stwierdzenia. Jest dużo tech­nicznych zawod­ników jak np. Darko, Szymek,  Maja czy Darek Formel­la, a dojdzie do nas jeszcze Karol – zapowia­da tren­er. - Ja z doświad­czenia wiem, że ci co lubią klepać, nie lubią bie­gać. Klepanie fajnie wychodzi, nikt nie ma o to pre­ten­sji, bo wtedy gra jest bardziej widowiskowa.

Pier­wsze spotka­nia są owiane dozą niepewnoś­ci, ponieważ trud­no jest trafić z for­mą na początek sezonu. - Dużo zespołów moc­no się zmieniło, stąd nie wiado­mo jaką for­mę prezen­tu­je dany prze­ci­wnik. Nie wiemy czy zagra­ją ci nowi i w jakim sys­temie, cza­sem zmienia się tren­er, który może mieć inne oczeki­wa­nia. Wszys­tko prze­maw­ia za tym, że lep­iej skon­cen­trować się na sobie, bo jest zbyt wiele niewiadomych, jeśli chodzi o rywala. Ważny jest początek, bo doda­je pewnoś­ci siebie i pocią­ga kibiców.

Trenerem Śląs­ka od mar­ca bieżącego roku jest dobrze znany poz­nańskim kibi­com Mar­iusz Rumak, który prowadz­ił Lecha w 101 ofic­jal­nych spotka­ni­ach. Pod jego wodzą wrocławska ekipa na 11 spotkań wygrała 6, 4 zremisowała i poniosła tylko jed­ną porażkę.  — Na boku jest Łukasz Madej, który dobrze zna pol­ską ligę. Mają też Alvar­in­ho, który lubi grać jeden na jeden. Niezłym zawod­nikiem jak na naszą ligę jest też Japończyk Morio­ka. Mieli trochę zmi­an i na pewno ta jede­nast­ka jest bard­zo ciekawa.-  doce­nia klasę rywala opiekun Poz­nańskiej Lokomotywy.

Jakie aspirac­je mają obie ekipy? Tren­er Urban jas­no mówi co jest jego celem na nad­chodzą­cy sezon. -Chce­my być w lep­szej sytu­acji niż w ubiegłym roku – cały czas być w czołów­ce i grać o Mis­tr­zost­wo. Jeśli takie mamy cele to nie może­my mówić, że boimy się Śląs­ka czy kogokol­wiek. Pod tym wzglę­dem nic się nie zmienia, ambic­je Lecha zawsze będą takie same, chy­ba że dojdzie do wielkiej rewolucji.

Równie wysok­ie aspirac­je ma tren­er Mar­iusz Rumak – otwar­cie zapowia­da, że na 70-lecie wrocławskiego klubu chci­ał­by ponown­ie wprowadz­ić Śląsk do europe­js­kich pucharów.

Spotkanie na wrocławskim sta­dion­ie pomiędzy tymi dwiema ekipa­mi odbędzie się już dziś o 20:30, a zaś dwie godziny pózniej będziemy wiedzieć który z tren­erów dołożył wszel­kich starań by zacząć sezon od zwycięstwa.

Karoli­na Tórz

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.