31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.5godz.18min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Śląsk — Lech: “Kolejorz” nie przerwał wyjazdowej serii. Tylko remis we Wrocławiu

Śląsk — Lech: “Kolejorz” nie przerwał wyjazdowej serii. Tylko remis we Wrocławiu

Lech od drugiej połowie prowadz­ił ze Śląskiem, ale nie potrafił tego korzyst­nego wyniku utrzy­mać. Ostate­cznie “Kole­jorz” zremisował spotkanie 1:1 i przy­na­jm­niej do meczu GKS‑u Bełchatów awan­sował na piątą pozy­cję. Dla Lecha był to pią­ty wyjaz­dowy mecz bez wygranej.

Spotkanie rozpoczęli piłkarze gospo­darzy, ale już w drugiej min­u­cie na prowadze­nie wys­zli lechi­ci. Pawłows­ki zagrał do Jevti­cia, ten minął kilku zawod­ników Śląs­ka w polu karnym i płaskim strza­łem po zie­mi pokon­ał Paweł­ka.  Szy­bko odpowiedzieć chcieli podopieczni tren­era Pawłowskiego, ale dobrze spisała się poz­nańs­ka obrona. Wynik pod­wyższyć chci­ał Pawłows­ki, jed­nak jego strzał nie spraw­ił zbyt wielu prob­lemów bramkar­zowi wrocław­ian. W 14. min­u­cie dośrod­kowywał Pawłows­ki, ostate­cznie Kędzio­ra uderzył nad poprzeczką.

Kil­ka min­ut później sam na sam z Gos­tom­skim znalazł się Paixao, ale kap­i­tan Śląs­ka uderzył obok bram­ki.  W 20. min­u­cie z prawego skrzy­dła w pole karne zagry­wał Kow­nac­ki, jed­nak podanie prze­ciął golkiper gospo­darzy. Akcję później dośrod­kowywał Kędzio­ra, a Kow­nac­ki uderzył nad bramką. Ponown­ie w pole karne zagry­wali lechi­ci. Tym razem był to Hen­riquez, ale i Pawełek był na posterunku. W 27. min­u­cie Mila dośrod­kował w pole karne, ale dobrze piąstkował Gos­tom­s­ki. Fut­bolówka trafiła do Picha, który zde­cy­dował się na strzał, jed­nak znowu z dobrej strony pokazał się Gostek.

W 33. min­u­cie po raz kole­jny z dobrej strony pokazał się Jevtić. Szwa­j­car uderzał w prawy róg bram­ki Paweł­ka, który wygiął się jak struna i sparował piłką.  Chwilę później Paixao powinien doprowadz­ić do wyrów­na­nia. Por­tu­gal­czyk otrzy­mał piłką na głowę w polu karnym, uderzył, ale Gos­tom­s­ki obronił to w znakomi­ty sposób.

Jako pier­wszy na strzał w drugiej połowie zde­cy­dował się Kow­nac­ki, ale dobrze inter­we­niował Pawełek. Wrocław­ian­ie bard­zo chcieli doprowadz­ić do wyrów­na­nia, jed­nak bez zarzutów spisy­wała się defen­sy­wa lechitów.  W 61. min­u­cie prowadze­nie pod­wyższyć powinien Hamalainen. Fin znalazł się sam na sam z Pawełkiem, ale kap­i­tal­ną inter­wencją popisał się bramkarz gospodarzy.

Nic nie zapowiadało, że poz­na­ni­a­cy stracą bramkę. Stało się tak w 70. min­u­cie, kiedy z prawej strony boiska na bramkę uderzał Machaj, pokonu­jąc Gos­tom­skiego. Chwilę później poprzecz­ka ura­towała lechitów przed stratą drugiego gola. Odpowiedzieć próbował Pawłows­ki, ale jego strzał zatrzy­mał Pawełek.Obie drużyny w końców­ce meczu próbowały wyszarpać zwycięst­wo, ale spotkanie zakończyło się podzi­ałem punktów.

ŚLĄSK WROCŁAWLECH POZNAŃ 1:1 (0:1)

BRAMKI: ‘70 Machaj  — ‘2 Jevtić

Żółte kart­ki: Pawełek – Trał­ka, Kędzio­ra, Henriquez

Śląsk: Pawełek — Zielińs­ki, Cele­ban, Hoło­ta, Dudu — Hate­ley, Danielewicz (56. Drop­pa) — Paixao, Mila, Pich (66. Ostrows­ki) — Machaj (83. Dankowski)

Lech: Gos­tom­s­ki — Kędzio­ra, Ara­ju­uri, Kamińs­ki, Hen­riquez — Pawłows­ki (86. Formel­la), Trał­ka, Linet­ty, Jevtić (71. Lovrenc­sics), Kow­nac­ki — Hamalainen (76. Sadajew)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.