02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
6dn.8godz.9min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Śląsk — Lech: Rozczarowujący remis na inaugurację we Wrocławiu

Śląsk — Lech: Rozczarowujący remis na inaugurację we Wrocławiu

Na inau­gu­rację seoznu 2016/2017 Kole­jorz bezbramkowo zremisował ze Śląskiem Wrocław.

Spotkanie rozpoczęli lechi­ci i już w 2.minucie po dośrod­kowa­niu Nick­iego Bille Nielse­na wynik mógł otworzyć strza­łem głową Marcin Robak, jego strzał obronił jed­nak Mar­iusz Pawełek. Chwilę później pier­wszy stały frag­ment wywal­czyli piłkarze Śląs­ka — rzut rożny, który nie spraw­ił obronie Lecha wielu prob­lemów. Kole­jorz zde­cy­dowanie prze­ważał w pier­wszych min­u­tach i zaowocow­ało to także rzutem rożnym wyko­nanym niecel­nie przez Dar­iusza Formel­lę. W 10. min­u­cie groźnym strza­łem zza pola karnego popisał się Tomasz Kędzio­ra, Pawełek wypuś­cił piłkę z rąk po niepewnym chwycie jed­nak ta po dobitce Nielse­na wylą­dowała nad poprzeczką. W kole­jnej fazie meczu żad­na z drużyn nie stworzyła sobie dogod­nych okazji, grę kon­trolowali Poz­na­ni­a­cy jed­nak nic z tego nie wynikało, zaś Śląsk próbował kon­tratakować, ale defen­sorzy Lecha dobrze rozbi­jali ich ata­ki. Kole­jny cel­ny strzał odd­ał Robak w 21. min­u­cie po dośrod­kowa­niu w narożni­ka boiska, jed­nak jego strzał znów został wyła­pa­ny przez Paweł­ka. Trzy min­u­ty później szczęś­cia próbował Maciej Wilusz, ale pił­ka po jego uderze­niu prz­ele­ci­ała nad poprzeczką. W dal­szej częś­ci meczu próżno było szukać skład­nych akcji i cel­nych strza­łów aż do 37. min­u­ty kiedy to prostopadłą piłkę do Bille zagrał Tet­teh, a napast­nik Lecha w sytu­acji sam na sam nieszczęśli­wie uderzył w słu­pek! Chwilę później kole­jnym strza­łem głową- nieste­ty niecel­nym popisał się  Robak. Po tej sytu­acji w dogod­nej pozy­cji do strza­łu znalazł się Peter Gra­j­ciar jed­nak fut­bolówka znów tylko pos­traszyła kibiców za bramką. Tuż przed prz­er­wą szan­sę na strze­le­nie bram­ki miał Łukasz Madej, jed­nak jego strzał w dłu­gi róg został świet­nie wybro­niony przez Jas­mi­na Buricia.

Obie ekipy drugą połowę rozpoczęły bez zmi­an per­son­al­nych. Pier­wszą groźną sytu­ację stworzył pomoc­nik Śląs­ka Ryota Morio­ka, którego strzał min­i­mal­nie minął bramkę Kole­jorza. Lech odpowiedzi­ał dopiero w 55. min­u­cie niecel­nym uderze­niem Macie­ja Gajosa. Dru­ga połowa obfi­towała w zde­cy­dowanie mniej strza­łów i sytu­acji bramkowych aniżeli pier­wsza odsłona meczu. Dopiero w 73. min­u­cie bram­ce lechitów zagroz­ił duet Gra­j­ciar — Morio­ka, jed­nak Japończyk w dogod­nej sytu­acji nie trafił w fut­bolówkę. Tren­erzy próbowali wpłynąć na prze­bieg meczu wprowadza­jąc z ław­ki zawod­ników ze świeżym zapasem sił, jed­nak na niewiele się to zdało. W dal­szej częś­ci meczu strze­lali kole­jno Gajos i Tet­teh, lecz ich strza­ły — tak samo jak i poprzed­nie — minęły światło bram­ki. Pier­wszy cel­ny strzał Kole­jorz odd­ał dopiero w 86. min­u­cie za sprawą Daw­i­da Kow­nack­iego, jed­nak młody zawod­nik Lecha włożył w niego za mało siły i został on wyła­pa­ny przez bramkarza Śląs­ka. Do pod­sta­wowego cza­su gry sędzia Bar­tosz Frankows­ki doliczył 3 min­u­ty i to właśnie min­utę przed końcem spotka­nia kole­jnym bard­zo groźnym uderze­niem na bramkę Lecha popisał się Morio­ka. Ostate­cznie mecz zakończył się podzi­ałem punktów.

Śląsk Wrocław – Lech Poz­nań 0:0 (0:0)

Żółte kart­ki: Alvar­in­ho

Śląsk: Mar­iusz Pawełek — Paweł Zielińs­ki, Piotr Cele­ban, Lasha Dvali, Augus­to ‑Adam Kokosz­ka, Felipe Goncalves (73. Osto­ja Stjepanović) — Alvar­in­ho (89. Kamil Dankows­ki), Peter Gra­j­ciar ( 77. Mateusz Idzik), Łukasz Madej — Ryota Morioka

Lech: Jas­min Burić — Tomasz Kędzio­ra, Paulus Ara­ju­uri, Maciej Wilusz, Robert Gum­ny — Maciej Gajos (84. Daw­id Kow­nac­ki), Łukasz Trał­ka, Abdul Aziz Tet­teh, Dar­iusz Formel­la (89. Kamil Jóźwiak) — Marcin Robak, Nic­ki Bille Nielsen (75. Radosław Majewski)

 

Karoli­na Tórz

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.