10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.40min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Śląsk — Lech: Rozczarowujący remis na inaugurację we Wrocławiu

Śląsk — Lech: Rozczarowujący remis na inaugurację we Wrocławiu

Na inau­gu­rację seoznu 2016/2017 Kole­jorz bezbramkowo zremisował ze Śląskiem Wrocław.

Spotkanie rozpoczęli lechi­ci i już w 2.minucie po dośrod­kowa­niu Nick­iego Bille Nielse­na wynik mógł otworzyć strza­łem głową Marcin Robak, jego strzał obronił jed­nak Mar­iusz Pawełek. Chwilę później pier­wszy stały frag­ment wywal­czyli piłkarze Śląs­ka — rzut rożny, który nie spraw­ił obronie Lecha wielu prob­lemów. Kole­jorz zde­cy­dowanie prze­ważał w pier­wszych min­u­tach i zaowocow­ało to także rzutem rożnym wyko­nanym niecel­nie przez Dar­iusza Formel­lę. W 10. min­u­cie groźnym strza­łem zza pola karnego popisał się Tomasz Kędzio­ra, Pawełek wypuś­cił piłkę z rąk po niepewnym chwycie jed­nak ta po dobitce Nielse­na wylą­dowała nad poprzeczką. W kole­jnej fazie meczu żad­na z drużyn nie stworzyła sobie dogod­nych okazji, grę kon­trolowali Poz­na­ni­a­cy jed­nak nic z tego nie wynikało, zaś Śląsk próbował kon­tratakować, ale defen­sorzy Lecha dobrze rozbi­jali ich ata­ki. Kole­jny cel­ny strzał odd­ał Robak w 21. min­u­cie po dośrod­kowa­niu w narożni­ka boiska, jed­nak jego strzał znów został wyła­pa­ny przez Paweł­ka. Trzy min­u­ty później szczęś­cia próbował Maciej Wilusz, ale pił­ka po jego uderze­niu prz­ele­ci­ała nad poprzeczką. W dal­szej częś­ci meczu próżno było szukać skład­nych akcji i cel­nych strza­łów aż do 37. min­u­ty kiedy to prostopadłą piłkę do Bille zagrał Tet­teh, a napast­nik Lecha w sytu­acji sam na sam nieszczęśli­wie uderzył w słu­pek! Chwilę później kole­jnym strza­łem głową- nieste­ty niecel­nym popisał się  Robak. Po tej sytu­acji w dogod­nej pozy­cji do strza­łu znalazł się Peter Gra­j­ciar jed­nak fut­bolówka znów tylko pos­traszyła kibiców za bramką. Tuż przed prz­er­wą szan­sę na strze­le­nie bram­ki miał Łukasz Madej, jed­nak jego strzał w dłu­gi róg został świet­nie wybro­niony przez Jas­mi­na Buricia.

Obie ekipy drugą połowę rozpoczęły bez zmi­an per­son­al­nych. Pier­wszą groźną sytu­ację stworzył pomoc­nik Śląs­ka Ryota Morio­ka, którego strzał min­i­mal­nie minął bramkę Kole­jorza. Lech odpowiedzi­ał dopiero w 55. min­u­cie niecel­nym uderze­niem Macie­ja Gajosa. Dru­ga połowa obfi­towała w zde­cy­dowanie mniej strza­łów i sytu­acji bramkowych aniżeli pier­wsza odsłona meczu. Dopiero w 73. min­u­cie bram­ce lechitów zagroz­ił duet Gra­j­ciar — Morio­ka, jed­nak Japończyk w dogod­nej sytu­acji nie trafił w fut­bolówkę. Tren­erzy próbowali wpłynąć na prze­bieg meczu wprowadza­jąc z ław­ki zawod­ników ze świeżym zapasem sił, jed­nak na niewiele się to zdało. W dal­szej częś­ci meczu strze­lali kole­jno Gajos i Tet­teh, lecz ich strza­ły — tak samo jak i poprzed­nie — minęły światło bram­ki. Pier­wszy cel­ny strzał Kole­jorz odd­ał dopiero w 86. min­u­cie za sprawą Daw­i­da Kow­nack­iego, jed­nak młody zawod­nik Lecha włożył w niego za mało siły i został on wyła­pa­ny przez bramkarza Śląs­ka. Do pod­sta­wowego cza­su gry sędzia Bar­tosz Frankows­ki doliczył 3 min­u­ty i to właśnie min­utę przed końcem spotka­nia kole­jnym bard­zo groźnym uderze­niem na bramkę Lecha popisał się Morio­ka. Ostate­cznie mecz zakończył się podzi­ałem punktów.

Śląsk Wrocław – Lech Poz­nań 0:0 (0:0)

Żółte kart­ki: Alvar­in­ho

Śląsk: Mar­iusz Pawełek — Paweł Zielińs­ki, Piotr Cele­ban, Lasha Dvali, Augus­to ‑Adam Kokosz­ka, Felipe Goncalves (73. Osto­ja Stjepanović) — Alvar­in­ho (89. Kamil Dankows­ki), Peter Gra­j­ciar ( 77. Mateusz Idzik), Łukasz Madej — Ryota Morioka

Lech: Jas­min Burić — Tomasz Kędzio­ra, Paulus Ara­ju­uri, Maciej Wilusz, Robert Gum­ny — Maciej Gajos (84. Daw­id Kow­nac­ki), Łukasz Trał­ka, Abdul Aziz Tet­teh, Dar­iusz Formel­la (89. Kamil Jóźwiak) — Marcin Robak, Nic­ki Bille Nielsen (75. Radosław Majewski)

 

Karoli­na Tórz

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.