31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.4godz.27min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Śląsk — Lech: W końcu wygrać na wyjeździe

Śląsk — Lech: W końcu wygrać na wyjeździe

Dwa sezony temu Lech Poz­nań domi­nował pod­czas meczów wyjaz­dowych. Kole­jorz wygrał z najsil­niejszy­mi prze­ci­wnika­mi. Dziś jest inaczej. Czas przeła­mać złą passę w stol­i­cy Dol­nego Śląska!

W poprzed­nim sezonie na Sta­dion­ie Miejskim we Wrocław­iu górą byli gospo­darze, którzy pokon­ali Lecha 2:0. Warto wspom­nieć, że wów­czas Kole­jorz był pod for­mą, poz­na­ni­a­cy nie grali w tym okre­sie dobrze, a mecz ze Śląskiem był potwierdze­niem słabej dys­pozy­cji piłkarzy ówczes­nego tren­era, Mar­iusza Ruma­ka. W Poz­na­niu było 2:1 dla Kole­jorza W rundzie mis­tr­zowskiej obie drużyny już się nie spotkały, ponieważ WKS nie zdołał awan­sować do najlep­szej ósem­ki sezonu. Rywal­iza­c­je zakończył na dziewią­tym miejscu.

W ostat­nich dni­ach poz­na­ni­a­cy roze­grali dwa ciężkie mecze. W niedzielę pode­j­mowali na włas­nym sta­dion­ie Górnik Łęcz­na, który udało się pokon­ać dopiero w koń­cowej częś­ci spotka­nia, po przepięknej bram­ce Keity. W czwartek podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży awan­sowali do ćwierć­fi­nału Pucharu Pol­s­ki po dra­maty­cznym meczu z Jagiel­lonią Białys­tok. Piłkarze Kole­jorza roze­grali 120-min­u­towy mecz, który zakończył się wynikiem 4:2.  

Śląsk awans do ¼ finału PP zapewnił sobie w Stalowej Woli już we wtorek, lecz wrocław­ianom do poko­na­nia rywali wystar­czyło 90 min­ut. W 13. kole­jce WKS sięgnął po trzy punk­ty w spotka­niu z Lechią Gdańsk. Podopieczni tren­era Tomasza Pawłowskiego odnieśli efek­towane zwycięst­wo na PGE Are­nie, pokonu­jąc gdańszczan aż 4:1. Z dobrej strony pokazał się Flavio Paixao, który strzelił trzy bram­ki. Śląsk od pię­ciu spotkań nie odniósł poraż­ki (cztery wygrane, jeden remis).

Kole­jorz zaj­mu­je szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punk­tów. Najbliższy ryw­al poz­na­ni­aków ma o pięć oczek więcej, dzię­ki czemu zaj­mu­je trze­cie miejsce na podi­um. Wygrana w niedziel­nym meczu poz­woliła­by lechit­om zbliżyć się do czołów­ki. Śląsk w tym sezonie jest bard­zo moc­ny na włas­nym obiek­cie Jeszcze żad­na z drużyn przy­jezd­nych nie zdołała pokon­ać wrocław­ian. Kole­jorz  z kolei na ter­e­nach rywali nie spisu­je się najlepiej.

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.