Ślusarz” nawiązuje do swoich najlepszych czasów

Dla Bar­tosza Ślusarskiego wczo­ra­jszy mecz był powrotem do swoich najlep­szych cza­sów. Napast­nik Lecha dwukrot­nie pokon­ał bramkarza Podbeskidzia Biel­sko-Biała, co w piłkarskiej kari­erze udało mu się po raz szósty, a pier­wszy od pon­ad sied­miu lat. W tym sezonie „Ślusarz” naw­iązu­je też do swoich najlep­szych sezonów, gdy reg­u­larnie strze­lał gole.

Obec­nie na swoim kon­cie napast­nik Lecha ma już osiem goli zdoby­tych od początku tego sezonu — sie­dem w roz­gry­wkach Ekstrak­lasy i jed­nego w meczach Ligi Europy. Wyrów­nał on tym samym swo­je osiąg­nię­cia ligowe z sezonu 2005/2006, gdy w barwach Dyskoboli­iGrodzisk Wielkopol­s­ki zdobył sie­dem bramek w Ekstrak­lasie, do których dołożył jed­no trafie­nie w Pucharze Pol­s­ki i jed­no w Pucharze UEFA. To jed­nak nie był najlep­szy pod wzglę­dem skutecznoś­ci sezon dla Bar­tosza Ślusarskiego.

Rok wcześniej „Ślusarz” zdobył aż 16 bramek — 10 w lidze i 6 w Pucharze Pol­s­ki, co poskutkowało dwoma powoła­ni­a­mi do kadry nar­o­dowej. W niej jed­nak nigdy gola nie zdobył.  Sie­dem bramek w 13 meczach, to bard­zo dobry wynik. Najlep­szym było jed­nak wspom­ni­ane przed chwilą doko­nanie z sezonu 2004/2005, kiedy aż dziesięć razy umieszczał piłkę w siatce. W sezonie 2002/2003 udało mu się to osiem razy, a więc jest jeszcze, co poprawiać.

To jed­nak nie jedyne osiąg­nię­cia, które warto przy­pom­nień. 31-let­ni napast­nik wczo­raj w swo­jej kari­erze zdobył po raz szósty dwa gole w jed­nym meczu. Wcześniej zdarza­ło mu się to dwukrot­nie w barwach Lecha i trzykrot­nie w barwach Dyskobolii Grodzisk Wielkopol­s­ki. Po raz ostat­ni 24 wrześ­nia 2005 roku w wygranym przez Dyskobolię 4:1 meczu z Cra­cov­ią. Wczo­ra­jsze dwa gole zdobyte dla Lecha spowodowały, że to właśnie dla niego strze­lał w swo­jej kari­erze najwięcej — Lech (21 goli) — Dyskobo­lia (20 goli).

Kry­tykowany zewsząd Bartek Ślusars­ki sum­i­en­nie pracu­je na treningach i w meczach zdoby­wa kole­jne bram­ki. Wyras­ta­jąc na lid­era swo­jego zespołu. Wczo­raj dwukrot­nie pomógł Lechowi objąć prowadze­nie. Wcześniej zade­cy­dował swo­ją bramką o zwycięst­wie z GKS-em Bełchatów. Na kon­cie tego napast­ni­ka jest już kil­ka cen­nych dla „Kole­jorza” punk­tów. A będą­cy pod presją „Ślusarz”, jak przys­tało na Lechitę real­izu­je swo­je zadania.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress