06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.2godz.1min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sparing: Debiut, dużo bramek, dwie jedenastki, wysokie zwycięstwo

Sparing: Debiut, dużo bramek, dwie jedenastki, wysokie zwycięstwo

Sobot­ni spar­ing z Kłosem Budzyń był dla Wiary Lecha szczegól­ny. Pier­wszy mecz pod wodzą nowego tren­era, pier­wszy mecz w roku 2016 i pier­wszy mecz na… nowej ław­ce rez­er­wowych. Zespół zde­cy­dował bowiem, że od nowego roku zasi­adać będą na ław­ce rez­er­wowych na prze­ci­wnej połowie boiska niż dotychczas.

Mecz został roze­grany w for­mule 3 razy 30 min­ut. Tren­er Wróblews­ki wys­taw­ił na to spotkanie dwie jede­nast­ki. Swo­je miejsce w nich znaleźli dawno nie oglą­dani Ślisińs­ki, Sta­chowiak, czy Norek. Po kilku miesięcznej prz­er­wie do gry wró­cił także Wyka, który od razu wpisał się na listę strzelców.

Druży­na Wiary Lecha od samego początku prze­jęła inic­jaty­wę i już w piątej min­u­cie wynik otworzył Smu­ra. Krótko roze­grany rzut rożny z Szen­fel­dem poz­wolił mu zaw­iesić piłkę na długim rogu tak, że zatrzepotała w siatce bramkarza goś­ci. Cztery min­u­ty później znów trafił Smu­ra. Bro­daty i fil­igra­nowy zawod­nik zde­cy­dował się na strzał z dys­tan­su po zamiesza­niu w polu karnym i pił­ka po rykosze­cie znów wylą­dowała w bramce.

Wciąż kule­je defen­sy­wa przy stałych frag­men­tach gry, co widać było przez całą jesień jak i w sobotę. W taki właśnie sposób po zamiesza­niu w polu karnym Juchacza bramkę kon­tak­tową zdobył Kłos. Była to jed­nak tylko jed­na z dwóch bramek, które strzelili goś­cie. Podopieczni tren­era Wróblewskiego prze­ważali do tego stop­nia, że mało brakowało, a wynik zakończył­by się “dwucyfrówką”. Stupro­cen­towych szans kilkukrot­nie nie wyko­rzys­tali Gór­czak i Piotr Makows­ki, lecz chwilę później obaj mogli cieszyć się ze strzelonych bramek. Makows­ki trafił do siat­ki rywali dwukrot­nie, a Gór­czak tuż przed końcem spotka­nia ustal­ił jego wynik na 8–2. Do siat­ki trafili także wspom­i­nany wcześniej Wyka i Szenfeld.

Spar­ing z Kłosem był początkiem mara­tonu przy­go­towań do wznowienia roz­gry­wek klasy “O”. Przed kibo­la­mi jeszcze ośmiu spar­ing­part­nerów. Drużyn nie byle jakich, bo w ter­mi­narzu Wiary Lecha wid­nieją takie mar­ki jak Hura­gan Pobiedziska, czy Unia Swarzędz. W przyszłą niedzielę kibole zmierzą się z Phy­tophar­mą Klęka.

Zaprasza­my do obe­jrzenia fotorelacji z tego spotkania.

budzyn (17)

K.K.S. Wiara Lecha — Kłos Budzyń 8:2

Bram­ki: 5′, 9′, 69′. Smu­ra, 20′ Wyka, 58′, 80′ P.Makowski, 63′ Szen­feld, 88′ Gór­czak — 13′, 45′ rywale

Pier­wsza jede­nast­ka: Juchacz- Gra­jkows­ki, Olaszczyk, Łaszyńs­ki, Krys­tkowiak — Jan Makows­ki, Pawlaczyk — Niedźwiedz­ki, Smu­ra, Szen­feld- Wyka

Dru­ga jede­nast­ka: Kacz­marek- Nowak, Ślisińs­ki, St. Makows­ki, Sta­chowiak — Norek, Kwaśnik — Gór­czak, Kuznow­icz, Wróż- P. Makowski

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.