02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.15godz.42min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sparing: Grad bramek, kontuzja Wyki i zwycięstwo na tydzień przed startem rundy wiosennej

Sparing: Grad bramek, kontuzja Wyki i zwycięstwo na tydzień przed startem rundy wiosennej

Druży­na Wiary Lecha zakończyła przy­go­towa­nia do rundy wiosen­nej trzec­im zwycięst­wem z rzę­du. Podopieczni tren­era Jarosława Wróblewskiego pokon­ali na wyjeździe Clesce­vię Kleszczewo. Wynik spotka­nia już w trze­ciej min­u­cie otworzył Stanisław Makows­ki, a później hat­tric­ka skom­ple­tował jeszcze Piotr Makows­ki, który zmienił po 30 min­u­tach gry Łukasza Wykę. Napast­nik kiboli doz­nał kon­tuzji zła­ma­nia obojczyka.

Cięż­ka kon­tuz­ja Wycz­ki. Nieste­ty Łukasz zła­mał obo­jczyk i przez dłuższy okres cza­su nie wspo­może naszej drużyny na boisku. Wycz­ka trzy­maj się!

Opub­likowany przez Druży­na Wiary Lecha na 19 mar­ca 2016

Druży­na Wiary Lecha szy­bko zaczęła przy­pom­i­nać, że sta­dion położony nieopo­dal dro­gi ekspre­sowej nr 5 należy do jed­nych z ulu­bionych. W końcu w Kleszczewie właśnie kibole świę­towali upragniony awans do klasy okrę­gowej pod koniec zeszłego sezonu (galer­ię z tamtego spotka­nia możesz zobaczyć tutaj). Już trzy min­u­ty po pier­wszym gwiz­d­ku, do siat­ki gospo­darzy trafił Stanisław Makows­ki. Raj­dem z prawej strony popisał się Kwaśnik i wbił fut­bolówkę po zie­mi w pole karne, gdzie już czekał Makowski.

Zespół tren­era Wróblewskiego w pełni kon­trolował spotkanie, choć stan murawy nie pozwalał kibolom na grę do jakiej przyzwycza­ili nas na sta­dion­ie na Śród­ce. Nie przeszkadza­ło to w pos­trasze­niu raz na jak­iś czas bramkarza gospo­darzy. Po dwóch kwad­ransach gry ide­al­ną piłkę za ple­cy obrońców dostał pędzą­cy na bramkę rywali Wyka. Gdy napast­nik Wiary Lecha dotarł pod pole karne i szykował się do odd­a­nia uderzenia, od tyłu ekstremal­nie bru­tal­nym i nies­portowym faulem wykazał się kap­i­tan Clesce­vii. Sędzia wskazał na rzut karny, ale Wyka wciąż zwi­jał się na twardej muraw­ie. Szy­b­ki zawod­nik DWL opuś­cił boisko z powodu, jak się później okaza­ło, zła­manego obo­jczy­ka. Do rzu­tu karnego pod­szedł Frankiewicz gra­ją­cy do niedaw­na w barwach TPS‑u Wino­grady, lecz bramkarz gospo­darzy wyczuł jego intenc­je, co dało impuls jego zawod­nikom. Clesce­via wyrów­nała w 36. min­u­cie po strza­le zza pola karnego.

Chwilę później Wiarę Lecha na prowadze­nie wyprowadz­ił Piotr Makows­ki. Sna­jper kiboli dołożył jeszcze dwie bram­ki po prz­er­wie i w ten sposób bie­ga­jąc po boisku od 20 min­ut skom­ple­tował hat­tric­ka. Zwycięz­ca ostat­niego meczu kon­trol­nego przed startem rundy wydawał się być wyło­niony, lecz zawod­ni­cy Clesce­vii nie ustawali w bojach. Do bram­ki Kacz­mar­ka trafi­ali jeszcze w 60. i 80. min­u­cie i gdy­by nie inter­wenc­je młodego golkipera kiboli, rezul­tat mógł­by się prezen­tować znacznie inaczej. Tuż przed końcem okazję na pod­wyższe­nie prowadzenia miał jeszcze Niedźwiedz­ki po poda­niu od Pio­tra Makowskiego, lecz skrzy­dłowy DWL nie był odpowied­nio skon­cen­trowany i pił­ka ostate­cznie nie zatrzepotała w bram­ce rywali.

Wiara Lecha zakończyła okres przy­go­towaw­czy z pię­cioma zwycięst­wa­mi, dwoma remisa­mi i dwoma porażka­mi z Błęk­it­ny­mi Wron­ki i Unią Swarzędz. Roz­gry­w­ki klasy okrę­gowej zain­au­gu­ru­je spotkanie w ramach 14. kole­j­ki prze­ci­wko Pias­ta Kobyl­ni­ca. Mecz z lid­erem roz­gry­wek odbędzie się w Wielką Sobotę o godzinie 16:00 na sta­dion­ie przy uli­cy Gdańskiej w Poznaniu.

Clesce­via Kleszczewo — K.K.S. Wiara Lecha 3:4 (1:2)

Bram­ki: 3′ St. Makows­ki, 42′,49′, 50′  P. makows­ki — 36′, 60′, 80′ gospodarze 

DWL: Kacz­marek- Sł. Makows­ki, Olaszczyk, Łaszyńs­ki, Adams­ki (77. Wróż) — St. Makows­ki (46. Smu­ra), Woj­ciechows­ki ‑Frankiewicz (46. Niedźwiedz­ki), Kwaśnik (70. Kuznow­icz), Gór­czak (46. M. Nowak)- Wyka (30. P.Makowski)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.