02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.26min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sparing: Lech wygrywa ze Steauą 2:1

Według pier­wot­nych planów Lech miał dzisi­aj roze­grać spar­ing z Haj­dukiem Split, ale ostate­cznie o godzinie 17 rozpoczęło się spotkanie z Steauą Bukareszt. “Kole­jorz” pokon­ał Rumunów 2:1. Bram­ki dla mis­trza Pol­s­ki zdobyli Rud­nevs i Kriwiec.

W 7. min­u­cie na strzał z dal­szej odległoś­ci zde­cy­dował się Wilk, ale jego pró­ba była niecel­na. Chwilę później było już 1:0. Prawą stroną popędz­ił Możdżeń, podał do Rud­nevsa, który strza­łem z ostrego kąta pokon­ał bramkarza goś­ci. Dwie min­u­ty później na uderze­nie głową, po rzu­cie wol­nym wykony­wanym przez Kamińskiego, zde­cy­dował się Mikoła­jczak, ale strzał 23-lat­ka bez prob­lemów obronił Tatasuranu.

Po stra­cie bram­ki inic­jaty­wę prze­jęli gracze Steauy, ale żad­na z ich akcji nie spowodowała zagroże­nia pod bramką Kasprzi­ka. W 18. min­u­cie Bran­dan wrzu­cił fut­bolówkę w szes­nastkę, ale i tym razem Rumu­nii nie dos­zli do pił­ki, która opuś­ciła boisko. Min­utę później Bran­dan ponown­ie w roli głównej. Tym razem zde­cy­dował się na strzał z rzu­tu wol­nego. Piłkę na korner wybił jed­nak bramkarz “Kole­jorza”.

W 29. min­u­cie Lechi­ci ponown­ie zagrozili bram­ce Rumunów. Na strzał głową zde­cy­dował się Djur­de­vić, ale i tym razem nie zaskoczył Tata­sur­anu. Pięć min­ut później Bilas­co uderzył zza pola karnego, ale na posterunku był Kasprzik, który skutecznie inter­we­niował. W 38. min­u­cie groźnie było pod bramkę Lecha. Prawą stroną przedarł się Nicol­i­ta, zagrał w pole karne do Onofrasa, ale napast­nik Steauy nie dosięgnął do piłki.

Min­utę później świet­ną akcję, zakońc­zoną bramką, przeprowadzili podopieczni Jose Mari Bakero. Lechi­ci szy­bko roze­grali rzut wol­ny. Rud­nevs podał do Wil­ka, który dokład­nie zacen­trował piłkę w pole karne. Tam na fut­bolówkę czekał już Kri­wiec, który bez najm­niejszych prob­lemów pokon­ał golkipera rywala. Do prz­er­wy nic się już nie zmieniło i “Kole­jorz” po pier­wszej połowie prowadz­ił 2:0.

Dwie min­u­ty po wznowie­niu gry Rumu­ni mogli zdobyć bramkę kon­tak­tową. Nicol­i­ta dośrod­kował w pole karne, piłkę opanował Bilas­co, ale w bard­zo dobrej sytu­acji nie trafił nawet w światło bram­ki. W 51. min­u­cie piłkar­zom Steauy udało się w końcu pokon­ać Kasprzi­ka. Sur­du wyszedł na czys­tą pozy­cję, podał do Nicol­i­ty, który wśl­izgiem wpakował piłkę do bram­ki Lecha.

Chwilę później boisko musi­ał opuś­cić Gan­car­czyk, który za dyskusję z arbi­trem otrzy­mał czer­woną kartkę. Oba klu­by umówiły się jed­nak wcześniej, że w takim wypad­ku na plac gry wejdzie inny gracz. Miejsce “Gar­nka” na lewej obronie zajął Luis Henriquez.

W 59. min­u­cie na uderze­nie zza pola karnego zde­cy­dował się Kri­wiec, ale trafił on tylko w jed­nego piłkarza prze­ci­wni­ka. W 66. min­u­cie Szeke­ly postanow­ił zaskoczyć Kasprzi­ka, ale jego pró­ba powędrowała nad poprzeczką. Później przez dłuższy frag­ment oglą­dal­iśmy chao­ty­czną grę po obu stronach, po częś­ci spowodowaną duża liczbą zmi­an przeprowad­zonych przez szkoleniowców.

Dopiero w 83. min­u­cie ciekaw­ie zro­biło się pod bramką “Kole­jorza”. Sur­du wpadł w pole karne, minął Djur­de­vi­cia i odd­ał sil­ny strzał na bramkę Lecha, ale w tej sytu­acji pewnie inter­we­niował Kasprzik. Sześć min­ut później Stil­ić świet­nie wypa­trzył Ubi­pari­pa, który po serii dry­blingów był blis­ki zaskoczenia Stan­ca. Bramkarz Steauy jed­nak zablokował uderze­nie, broniąc swój zespół przed stratą trze­ciej bramki.

Ostate­cznie mis­trz Pol­s­ki pokon­ał Steauę Bukareszt 2:1. Spotkanie było zacięte, obie strony stworzyły sobie kil­ka groźnych sytu­acji. Jutro piłkarze Lecha zagra­ją dru­gi spar­ing pod­czas zgrupowa­nia w Belek, w którym zmierzą się z Haj­dukiem Split.

KKS Lech Poz­nań – Steaua Bukareszt 2:1
Bramki:Rudnevs ‘8, Kri­wiec ’40 – Nicol­i­ta ’ 51

Lech Poz­nań: Kasprzik – Mikoła­jczak (46.Jurga), Bosac­ki, Djur­d­je­vić, Gan­car­czyk (52.Henriquez) – Możdżeń (46.Golla), Kamińs­ki (46.Stilić) – Wilk (62.Ślusarski), Kriv­ets (73.Zapotoka), Kiełb – Rud­nevs (73.Ubiparip).


Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.