06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.4min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

SPARING: Pierwsza porażka kiboli w okresie przygotowawczym

<span class="caps">SPARING</span>: Pierwsza porażka kiboli w okresie przygotowawczym

Druży­na Wiary Lecha prze­grała w swoim trzec­im meczu kon­trol­nym przed startem rundy. Od kiboli lep­si okaza­li się zawod­ni­cy Błęk­it­nych Wron­ki, którzy pokaza­li więk­szą jakość, a także mieli więcej szczęś­cia od podopiecznych tren­era Jarosława Wróblewskiego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4, a hon­orową bramkę dla Wiary Lecha zdobył Jan Makowski.

Goś­cie dość szy­bko pokaza­li, że przy­jechali na poz­nańską Śród­kę, by zagrać dobry fut­bol. Już w drugiej min­u­cie Dominik Juchacz musi­ał wycią­gać piłkę z siat­ki, po akcji środ­kiem boiska. Szy­bko stra­cona bram­ka prze­budz­iła kiboli i zadzi­ałała pozy­ty­wnie. Już kil­ka min­ut później do akcji strz­eleck­iej doszedł Smu­ra, który w niedzielne popołud­nie grał na pozy­cji numer “9”. Jego strzał wybronił jed­nak doświad­c­zony bramkarz Błęk­it­nych. Później na bramkę goś­ci strza­ły odd­awał również Gra­jkows­ki i Wyka, lecz i oni nie znaleźli sposobu na zdoby­cie bram­ki. Jeszcze przed prz­er­wą młodzi zawod­ni­cy Błęk­it­nych pod­wyższyli wynik spotka­nia na 3:0.

W drugiej połowie opiekun Drużyny Wiary Lecha przeprowadz­ił sie­dem zmi­an, co wpłynęło na styl gry lechitów. Na boisku pojaw­ił się debi­u­tu­ją­cy w niebiesko-białych barwach Jakub Frankiewicz. Zami­ast Smury na boisku pojaw­ił się nato­mi­ast Piotr Makows­ki, który częs­to ści­gał się do prostopadłych podań i z reguły potrafił później wykre­ować jakąś zgrab­ną akcję. Za każdym razem brakło jed­nak wykończenia. Najbliżej zdoby­cia bram­ki w pier­wszych min­u­tach drugiej częś­ci gry był Norek. Prawy pomoc­nik Wiary Lecha złożył się do strza­łu z wole­ja, ale fut­bolówka nieszczęśli­wie odbiła się od słup­ka i wró­ciła na plac gry. W 76. min­u­cie zespół goś­ci pod­wyższył swo­ją przewagę do 4:0.

Po ośmiu min­u­tach nadeszła odpowiedź od Jana Makowskiego. Pomoc­nik Drużyny Wiary Lecha spostrzegł wysoko ustaw­ionego bramkarza Błęk­it­nych i momen­tal­nie huknął po długim słup­ku. Pił­ka przelobowała golkipera goś­ci i zatrzepotała w siatce na osłodę wysok­iej poraż­ki w trzec­im sparingu tej zimy.

Tym sposobem zespół tren­era Wróblewskiego skom­ple­tował już każdy możli­wy rezul­tat. Kibole mają już na swoim kon­cie wysoką wygraną z Kłosem Budzyń, zeszło­ty­god­niowy remis z Phy­topharmem Klę­ka i niedziel­ną porażkę. Wiarę Lecha czeka jeszcze 6 kole­jnych spar­ingów. Roz­gry­w­ki poz­nańskiej okręgów­ki rusza­ją w Wielką sobotę, a więc 26 mar­ca. Już w najbliższy czwartek zmierzą się z zespołem przy­ja­ciela drużyny — Jarosława Araszkiewicza. O godzinie 20.30 Wiara Lecha pode­jmie 3‑ligową Unię Swarzędz.

K.K.S. WIARA LECHABŁĘKITNI WRONKI 1:4 (0:3)

Bram­ki: 85′ J. Makows­ki — 2′, 30′, 44′, 76′ rywale

DWL: Domin- M. Nowak, Olaszczyk, Łaszyńs­ki, Gra­jkows­ki — St. Makows­ki, J. Makows­ki — Surowiec, Adams­ki, Wyka — Smura 

Rez­er­wowi: J.Nowak, Frankiewicz, Norek, Krys­tkowiak, Sł. Makows­ki, P.Makowski, Górczak,

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.