27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.38min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

SPARING: Słaby początek, trafiony rzut karny i kuriozalny gol

<span class="caps">SPARING</span>: Słaby początek, trafiony rzut karny i kuriozalny gol

W szóstym sparingu tej wios­ny Druży­na Wiary Lecha zremisowała z Avią Kamion­ki. Po wysok­iej wygranej nad Orkanem Jarosław­iec kibole wys­zli na plac gry rozluźnieni, co poskutkowało stratą gola już w 22. min­u­cie. Bram­ki dla kiboli zdobyli Szen­feld i Niedźwiedz­ki, a po godzinie gry wyrów­nali goś­cie i wynik nie uległ już zmi­an­ie. Początek spotka­nia był miz­erny w wyko­na­niu podopiecznych tren­era Jarosława Wróblewskiego. Kibole zal­icza­li mnóst­wo strat i pozwalali rywalom utrzymy­wać się przy piłce i panować nad prze­biegiem spotka­nia. Efek­ty moż­na było zauważyć już po dwudzi­es­tu min­u­tach gry. Wtedy to młody Kacz­marek został poko­nany przez jed­nego z zawod­ników A‑klasowego zespołu i to Avia otworzyła wynik tego meczu.

Po dwóch kwad­ransach niepoprawnej gry i niech­lu­jnoś­ci w roz­gry­wa­niu akcji ofen­sy­wnych, zespół Wiary Lecha prze­jął kon­trolę nad spotkaniem i zmusił Avię do cofnię­cia się na swo­ją połowę. W jed­nej z akcji kiboli z piłką w pole karne wdarł się Wyka i został bru­tal­nie sfaulowany przez golkipera Avii. W efek­cie sędzia wskazał na jede­nasty metr i swo­ją okazję pewnie wyko­rzys­tał Szenfeld.

W prz­er­wie szkole­niowiec Kiboli przeprowadz­ił trzy zmi­any, co znacznie “odświeżyło“grę DWL sobot­niego popołud­nia. Już dziesięć min­ut później po akcji Pio­tra Makowskiego i Michała Niedźwiedzkiego do siat­ki trafił ten dru­gi. Młody skrzy­dłowy Wiary Lecha przyjął fut­bolówkę na pią­tym metrze i uderzył “z czu­ba” tuż obok golkipera Avii. Kibole prowadzili 2:1 i wszys­tko wskazy­wało na to, że szósty spar­ing zakończy się dla nich pomyśl­nym wynikiem.

W 64. min­u­cie na środ­ku boiska nie zrozu­mieli się pomoc­ni­cy, co wyko­rzys­tał napast­nik goś­ci i prze­jął piłkę wypuszcza­jąc ją sobie na kil­ka metrów w przód. Dominik Juchacz, który zmienił w prz­er­wie Rober­ta Kacz­mar­ka na bram­ce, ocenił, że jako pier­wszy dobieg­nie do pił­ki i zdoła ura­tować sytu­ację. Jego obliczenia okaza­ły się jed­nak błędne i napast­nik Avii mógł spoko­jnie umieś­cić piłkę w pustej bram­ce. Stra­cona w takich okolicznoś­ci­ach bram­ka zmo­bi­li­zowała kiboli do coraz odważniejszej gry. Po akcji prawą flanką dobrze dys­ponowanego wczo­raj Gór­cza­ka, pił­ka trafiła do Jana Makowskiego. Ten znakomi­cie wypa­trzył wbie­ga­jącego w pole karne Kuznow­icza i dograł mu piłkę. Pomoc­nik Wiary Lecha znacznie się jed­nak pomylił i pił­ka pole­ci­ała kil­ka metrów pon­ad bramką.

Szósty mecz kon­trol­ny zespołu prowad­zonego przez tren­era Wróblewskiego zakończył się remisem i tym sposobem sparingowy bilans kiboli prezen­tu­je się następu­ją­co: 2 zwycięst­wa, 2 remisy, 2 poraż­ki. Następ­nym rywalem Wiary Lecha będzie Hura­gan Pobiedziska, który na co dzień wys­tępu­je w IV lidze. Mecz odbędzie się w przyszłą sobotę o godzinie 17:00.

K.K.S. WIARA LECHAAVIA KAMIONKI 2:2 (1:1)

Bram­ki: 37. Szen­feld (rzut karny), 56. Niedzwiedz­ki — 22. , 64. rywale

DWL: Kacz­marek (46. Juchacz)- M.Nowak (70. J. Nowak), St. Makows­ki, Łaszyńs­ki, Sł. Makows­ki (72. Witczak) — Pawlaczyk(46. Kwas­nik) , Adams­ki- Niedźwiedz­ki (62. Gór­czak), Frankiewicz (46. J. Makows­ki), Szen­feld (63. Kuznow­icz)- Wyka (45. P.Makowski)

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.