06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.44min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

SPARING: Słaby początek, trafiony rzut karny i kuriozalny gol

<span class="caps">SPARING</span>: Słaby początek, trafiony rzut karny i kuriozalny gol

W szóstym sparingu tej wios­ny Druży­na Wiary Lecha zremisowała z Avią Kamion­ki. Po wysok­iej wygranej nad Orkanem Jarosław­iec kibole wys­zli na plac gry rozluźnieni, co poskutkowało stratą gola już w 22. min­u­cie. Bram­ki dla kiboli zdobyli Szen­feld i Niedźwiedz­ki, a po godzinie gry wyrów­nali goś­cie i wynik nie uległ już zmi­an­ie. Początek spotka­nia był miz­erny w wyko­na­niu podopiecznych tren­era Jarosława Wróblewskiego. Kibole zal­icza­li mnóst­wo strat i pozwalali rywalom utrzymy­wać się przy piłce i panować nad prze­biegiem spotka­nia. Efek­ty moż­na było zauważyć już po dwudzi­es­tu min­u­tach gry. Wtedy to młody Kacz­marek został poko­nany przez jed­nego z zawod­ników A‑klasowego zespołu i to Avia otworzyła wynik tego meczu.

Po dwóch kwad­ransach niepoprawnej gry i niech­lu­jnoś­ci w roz­gry­wa­niu akcji ofen­sy­wnych, zespół Wiary Lecha prze­jął kon­trolę nad spotkaniem i zmusił Avię do cofnię­cia się na swo­ją połowę. W jed­nej z akcji kiboli z piłką w pole karne wdarł się Wyka i został bru­tal­nie sfaulowany przez golkipera Avii. W efek­cie sędzia wskazał na jede­nasty metr i swo­ją okazję pewnie wyko­rzys­tał Szenfeld.

W prz­er­wie szkole­niowiec Kiboli przeprowadz­ił trzy zmi­any, co znacznie “odświeżyło“grę DWL sobot­niego popołud­nia. Już dziesięć min­ut później po akcji Pio­tra Makowskiego i Michała Niedźwiedzkiego do siat­ki trafił ten dru­gi. Młody skrzy­dłowy Wiary Lecha przyjął fut­bolówkę na pią­tym metrze i uderzył “z czu­ba” tuż obok golkipera Avii. Kibole prowadzili 2:1 i wszys­tko wskazy­wało na to, że szósty spar­ing zakończy się dla nich pomyśl­nym wynikiem.

W 64. min­u­cie na środ­ku boiska nie zrozu­mieli się pomoc­ni­cy, co wyko­rzys­tał napast­nik goś­ci i prze­jął piłkę wypuszcza­jąc ją sobie na kil­ka metrów w przód. Dominik Juchacz, który zmienił w prz­er­wie Rober­ta Kacz­mar­ka na bram­ce, ocenił, że jako pier­wszy dobieg­nie do pił­ki i zdoła ura­tować sytu­ację. Jego obliczenia okaza­ły się jed­nak błędne i napast­nik Avii mógł spoko­jnie umieś­cić piłkę w pustej bram­ce. Stra­cona w takich okolicznoś­ci­ach bram­ka zmo­bi­li­zowała kiboli do coraz odważniejszej gry. Po akcji prawą flanką dobrze dys­ponowanego wczo­raj Gór­cza­ka, pił­ka trafiła do Jana Makowskiego. Ten znakomi­cie wypa­trzył wbie­ga­jącego w pole karne Kuznow­icza i dograł mu piłkę. Pomoc­nik Wiary Lecha znacznie się jed­nak pomylił i pił­ka pole­ci­ała kil­ka metrów pon­ad bramką.

Szósty mecz kon­trol­ny zespołu prowad­zonego przez tren­era Wróblewskiego zakończył się remisem i tym sposobem sparingowy bilans kiboli prezen­tu­je się następu­ją­co: 2 zwycięst­wa, 2 remisy, 2 poraż­ki. Następ­nym rywalem Wiary Lecha będzie Hura­gan Pobiedziska, który na co dzień wys­tępu­je w IV lidze. Mecz odbędzie się w przyszłą sobotę o godzinie 17:00.

K.K.S. WIARA LECHAAVIA KAMIONKI 2:2 (1:1)

Bram­ki: 37. Szen­feld (rzut karny), 56. Niedzwiedz­ki — 22. , 64. rywale

DWL: Kacz­marek (46. Juchacz)- M.Nowak (70. J. Nowak), St. Makows­ki, Łaszyńs­ki, Sł. Makows­ki (72. Witczak) — Pawlaczyk(46. Kwas­nik) , Adams­ki- Niedźwiedz­ki (62. Gór­czak), Frankiewicz (46. J. Makows­ki), Szen­feld (63. Kuznow­icz)- Wyka (45. P.Makowski)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.