06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.11godz.0min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

SPARING: Wysokie zwycięstwo bez straty bramki z zeszłorocznym rywalem

<span class="caps">SPARING</span>: Wysokie zwycięstwo bez straty bramki z zeszłorocznym rywalem

Trzy dni po skrom­nej porażce z Unią Swarzędz, Druży­na Wiary Lecha pod­jęła na swoim boisku Orkan Jarosław­iec. Rok temu zespół z Jarosław­ca był głównym rywalem kiboli do awan­su do okręgów­ki. Podob­nie jak w czer­w­cu na Inea Sta­dion­ie, w niedzielę Wiara Lecha zwyciężyła z Orkanem do zera. Po dwóch porażkach z Błęk­it­ny­mi Wron­ki i Unią Swarzędz, Wiara Lecha pode­j­mowała zespół z niższej klasy roz­gry­wkowej. Już od pier­wszych min­ut kibole znacznie przewyższa­li goś­ci z Jarosław­ca. Przewa­ga opty­cz­na została udoku­men­towana w 6. min­u­cie za sprawą Łukasza Wyki. Trzy min­u­ty później znów piłkę ze swo­jej bram­ki musi­ał wycią­gać bramkarz Orkanu, a to za sprawą Jaku­ba Pawlaczy­ka. Po kwad­ran­sie gry różnicę klas obu zespołów pod­kreślił jeszcze Szen­feld ładu­jąc fut­bolówkę do siatki.

Wiara Lecha mądrze utrzymy­wała się przy piłce i przeprowadza­ła zgrab­ne i szy­bkie akc­je. W 32. min­u­cie na listę strzel­ców znów wpisał się Wyka i na prz­er­wę kibole schodzili z pod­nie­siony­mi głowa­mi. Strze­lanie w drugiej połowie rozpoczął swo­ją debi­u­tancką bramką w niebiesko-białych barwach Jakub Frankiewicz. Środ­kowy pomoc­nik bez skrupułów uderzył na bramkę i ta zatrzepotała w siatce. Wyczyn ten powtórzył jeszcze młody Niedźwiedz­ki ustanaw­ia­jąc wynik na 6:0, lecz mógł być znacznie wyższy.

dwl_orkanj (14)

Dru­ga połowa stanęła bowiem pod znakiem zmarnowanych sytu­acji. Zaczy­na­jąc od zmarnowanego rzu­tu karnego przez Jaku­ba Nowa­ka i na trzech strza­łach w słu­pek kończąc. Bard­zo blisko zdoby­cia gola byli Witold Wróż, Piotr Makows­ki, jego brat Sła­womir, a także Sła­womir Witczak. Za każdym razem jed­nak albo górą był golkiper goś­ci, albo pił­ka opuszcza­ła lin­ię koń­cową boiska po kon­tak­cie ze słupkiem.

Kole­jny mecz kon­trol­ny czeka Wiarę Lecha w przyszłą sobotę. O godzinie 14:00 na boisku przy uli­cy Gdańskiej pode­j­mować będzie A‑klasową Avie Kamionki.

K.K.S. WIARA LECHAORKAN JAROSŁAWIEC 6:0 (4:0)

Bram­ki: 6., 32. Wyka, 9. Pawlaczyk, 15. Szen­feld 52. Frankiewicz 62. Niedzwiedzki

DWL: Kacz­marek (46. Juchacz) — Gra­jkows­ki (46.Nowak), Olaszczyk (46.Krystkowiak) , St. Makows­ki, Łaszyńs­ki — Pawlaczyk (46. Frankiewicz) , J.Makowski (59. Witczak) — Gór­czak (46. Niedźwiedz­ki), Kwaśnik (46. Wróż), Szen­feld (46. Sł.Makowski) — Wyka (46. P. Makowski)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.