02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
13dn.2godz.47min.
12.11 X3.4 23.3 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sprawa Bednarka otwarta. Decyzja należy do Urbana

Sprawa Bednarka otwarta. Decyzja należy do Urbana

Z końcem sezonu zakończyło się wypoży­cze­nie Jana Bed­nar­ka do Górni­ka Łęcz­na. 20-let­ni obroń­ca zebrał sporo doświad­czenia wys­tępu­jąc w barwach Górni­ka w 18 spotka­ni­ach i latem wznow­ił przy­go­towa­nia do sezonu już z pier­wszą drużyną Lecha Poz­nań. Nieste­ty młode­mu stoper­owi trud­no będzie wywal­czyć sobie miejsce w składzie, gdy do gry w środ­ku obroni zgłasza­ją się star­si i bardziej doświad­czeni Ara­ju­uri, Dud­ka, Wilusz, Kadar, czy Nielsen.

jan bednarek

-Janek musi udowod­nić swo­ją przy­dat­ność do pier­wszego zespołu. Na pewno zda­je sobie sprawę, że w Lechu gra się trud­niej niż w Górniku Łęcz­na - komen­tu­je szkole­niowiec Lecha- Jan Urban. Pochodzą­cy ze Słup­cy zawod­nik roczne wypoży­cze­nie w Łęcznej może uznać za udane. Łącznie spędz­ił na boiskach Ekstrak­lasy aż 1184 min­ut, co poz­woliło mu zebrać sporo doświad­czenia — Ja obser­wu­jąc go czy w meczu, czy na treningach, widzę mnóst­wo zapału w jego pra­cy. Na razie nie widzę, by Janek się prze­j­mował, że nie załapie się do osiem­nast­ki. Tak powin­no być — opowia­da Urban.

Ratunkiem dla młod­szego z piłkars­kich braci Bed­narków mogą być ruchy trans­fer­owe, o których w kon­tekś­cie obrońców mówi się coraz głośniej. Mówi się bowiem, że duńskie Broend­by jest zain­tere­sowane wykupi­e­niem Paulusa Ara­ju­uriego jeszcze przed ukończe­niem jego kon­trak­tu, a trans­fer Tamasa Kadara jest niemal przesąd­zony — Zobaczymy, jak ta sytu­ac­ja będzie wyglą­dać pod koniec okien­ka, jaką będziemy mieć kadrę i czy Janek dostanie więcej, czy mniej szans na grę. Wtedy zade­cy­du­je­my, czy Janek zostanie, czy odchodzi na wypoży­cze­nie. Może być też tak, że wcale nie będziemy myśleć o wypoży­cze­niu, tylko od razu powiemy, że zosta­je z nami na stałe. Muszę widzieć, że robi postępy — mówi szkole­niowiec 7‑krotnego mis­trza Polski.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.