02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.9godz.48min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Stjarnan — Lech: “Kolejorz” pod ścianą. Przegrał w Islandii

Stjarnan — Lech: “Kolejorz” pod ścianą. Przegrał w Islandii

Piłkarze Mar­iusza Ruma­ka nie będą mieli łatwego tygod­nia. Ponown­ie będą musieli udowod­nić swo­ją wyżs­zość nad niżej notowanym rywalem mimo poraż­ki w pier­wszym spotka­niu. Tym razem prze­grali z zespołem Stjar­nan 1:0 po golu Tof­ta. Rewanż za tydzień.

Zgod­nie z oczeki­wa­ni­a­mi w meczu więcej okazji miał “Kole­jorz”, którego w pier­wszej połowie swoi­mi akc­ja­mi napędzał Pawłows­ki. W dobrej dys­pozy­cji był jed­nak islandz­ki bramkarz Jon­s­son, który kilkukrot­nie zatrzymy­wał uderzenia pomoc­ni­ka “Kole­jorza”. Od cza­su do cza­su groźnie starali się kon­tratakować gospo­darze, ale mimo tego to Lech miał opty­czną przewagę.

Ofi­ar­na gra Stjar­nan w defen­sy­wie nie była jed­nak wszys­tkim na co stać było tego dnia rywali Lecha. Na początkuj drugiej połowy Toft wyko­rzys­tał nieporozu­mie­nie Kamińskiego z Buriciem i pokon­ał bramkarza “Kole­jorza”. Ten rzu­cił się do ataku. Swoich prób na zdoby­cie gola szukali Lovren­ci­cs, Kei­ta oraz Ubi­parip. Ich strza­ły albo świet­nie parował bramkarz Stjar­nan albo były one wybi­jane z lini bramkowej.

Jeśli nie możesz wygrać — zremisuj. Tak mówi stare piłkarskie powiedze­nie. Lech nie potrafił tego zro­bić i choć gra ze słab­szym od siebie prze­ci­wnikiem, to będzie za tydzień pod ścianą. Opty­cz­na przewa­ga nie skutku­je zdoby­ciem bramek ani zwycięst­wa­mi. A tego za tydzień będą potrze­bowali Lechi­ci aby awan­sować. A awans to ich obow­iązek, bo mimo tego, że Lech prze­grał pier­wszy mecz nikt w Poz­na­niu nie spodziewa się aby miało być inaczej w rewanżu.

STJARNANLECH 1:0
BRAMKI: ‘48 Toft
Żółte kart­ki: Punyed

Stjar­nan: Jon­s­son — Rauschen­berg, Arna­son, Lax­dal, Ver­mmelund — Pun­yed, Johanns­son, Praest — Toft, Fin­sen, Bjorgvins­son (83. Laxdal)

Lech: Burić — Kędzio­ra, Wołąkiewicz, Kamińs­ki, Hen­riquez — Lovren­ci­cs (87. Dou­glas), Trał­ka, Jevtić, Pawłows­ki — Hamalainen (70. Kei­ta) — Ubiparip

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.