Stjarnan-Lech Poznań: O spokojny mecz przy Bułgarskiej

W czwartek Lech Poz­nań roze­gra pier­wsze spotkanie III rundy elim­i­na­cyjnej Ligi Europe­jskiej. Rywalem Kole­jorza będzie islandzkie Sta­jr­nan FC.

W drugiej rundzie LE lechi­ci pokon­ali Nomme Kalju. W pier­wszym spotka­niu w Estonii poz­na­ni­a­cy niespodziewanie prze­grali 0:1, jed­nak w Poz­na­niu nie pozostaw­ili Estończykom złudze­niem i wygrali 3:0.

Stjar­nan rozpoczy­nał przy­godę z europe­jski­mi puchara­mi od pier­wszej rundy, gdzie pewnie pokon­ał Ban­gor z Walii. W kole­jnej fazie rywalem zespołu było Moth­er­well. Zespół z Islandii rozstrzygnął losy dwumeczu przed włas­ną pub­licznoś­cią, gdzie po dogry­w­ce Island­czy­cy mogli cieszyć się z awan­su do kole­jnej rundy (zarówno w Szkocji, jak i Islandii padł remis 2:2).

W obec­nym sezonie żaden z zespołów jeszcze nie prze­grał. W Polsce roz­gry­w­ki klubowe dopiero się zaczęły, z kolei w Islandii sezon jest już na półmetku. Ostat­ni raz rywale Kole­jorza prze­grali pod koniec wrześ­nia ubiegłego roku.

Do Islandii nie pojadą na pewno Keb­ba Ceesay oraz Karol Linet­ty. Niepew­na jest też sytu­ac­ja Barry’ego Dou­glasa, który co praw­da wró­cił już do tren­ingów, zagrał nawet jed­no spotkanie z drużyną rez­erw, jed­nak cały czas nie wiado­mo, w jakiej Szkot jest dys­pozy­cji.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress