03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.7godz.38min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Strzał w “jedenastkę” w wykonaniu Wiary Lecha

Strzał w “jedenastkę” w wykonaniu Wiary Lecha

Mecz z Lip­nem Stęszew na zapisze się na kar­tach his­torii Drużyny Wiary Lecha praw­dopodob­nie na zawsze. Kibole zaprezen­towali fes­ti­w­al bramek i wygrali z sąsi­a­dem z tabeli aż 11:0. Dla zespołu tren­era Jarosława Wróblewskiego było to pier­wsze dwucyfrowe zwycięst­wo w klasie okrę­gowej. Po cztery bram­ki zdobyli Piotr Makows­ki i Tomasz Smu­ra. Dwa trafienia dołożył jeszcze Jakub  Pawlaczyk i jed­no Jan Makowski.

Wiara Lecha kon­trolowała prze­bieg spotka­nia od pier­wszej min­u­ty aż do samego koń­ca i było tylko kwest­ią cza­su, kiedy worek bramek się roz­er­wie. Przez pier­wszy kwad­rans Wiara Lecha swo­bod­nie oper­owała piłką nie dając goś­ciom ani jed­nego argu­men­tu, by mogli pomyśleć o dobrym rezulta­cie na końcu spotka­nia. Wresz­cie w 20. min­u­cie po dośrod­kowa­niu z rzu­tu rożnego autorstwa Smury przy pier­wszym słup­ku najwyżej wyskoczył Piotr Makows­ki i otworzył wynik spotka­nia strza­łem z głów­ki. Sna­jper Wiary Lecha w pier­wszej połowie trafił bram­ki Lip­na jeszcze dwukrot­nie kom­ple­tu­jąc tym sposobem klasy­cznego hat-tric­ka. Szczegól­nie pięknej urody było jego drugie trafie­nie, które miało miejsce w 34. min­u­cie. Z obrony per­fek­cyjnie piłkę przemieś­cił kap­i­tan zespołu — Łaszyńs­ki wykonu­jąc crossa do bieg­nącego lewą stroną Sła­womi­ra Makowskiego. Lewy obroń­ca gospo­darzy minął dwóch rywali i podał w pole karne do osamot­nionego Pio­tra Makowskiego- jego bra­ta, który tylko dołożył nogę. Napast­nik kiboli dołożył jeszcze czwarte trafie­nie otwier­a­jąc drugą odsłonę tor­pe­dowa­nia bram­ki Lip­na Stęszew.

Również cztere­ma bramka­mi może pochwal­ić się Tomasz Smu­ra- sobot­ni jubi­lat. Smu­ra wró­cił do gry po dwóch meczach pauzy i już po 30 min­u­tach gry trafił do siat­ki rywali zakrę­ca­jąc piłkę tuż przy słup­ku. Na kil­ka min­ut przed końcem pier­wszej połowy trafił do bram­ki Lip­na po raz dru­gi. Po asyś­cie Niedźwiedzkiego, ofen­sy­wny pomoc­nik Wiary Lecha zabaw­ił się z golkiperem goś­ci lobu­jąc nad nim fut­bolówkę. Hat-tric­ka, choć nieklasy­cznego skom­ple­tował na 15 min­ut przed końcem meczu po poda­niu Gór­cza­ka. Swo­ją czwartą bramką ustal­ił wynik spotka­nia na 11:0. Tym razem po rzu­cie karnym wypra­cow­anym ponown­ie przez Michała Niedźwiedzkiego- młodego skrzy­dłowego kiboli. Po tym rzu­cie karnym sędzia główny zakończył spotkanie, a kibole mogli się cieszyć z kole­jnych 3 punk­tów, które pozwala­ją Wiarze Lecha odskoczyć od dol­nej częś­ci tabeli.

Pozostałe trzy bram­ki zdobyła dwój­ka zawod­ników Jan Makows­ki–  Jakub Pawlaczyk. Pier­wszy utrafił do siat­ki z bliskiej odległoś­ci w 57 min­u­cie, a Pawlaczyk, który zastąpił zdoby­w­cę czterech goli już min­utę później mógł cieszyć się ze swo­jej pier­wszej bram­ki w ofic­jal­nym spotka­niu w barwach DWL. Przemi­anowany w tym meczu na napast­ni­ka zawod­nik uderzył bard­zo nieczys­to, ale golkiper goś­ci nie sięgnął turla­jącej się pił­ki i ta wpadła do siat­ki. Swo­jego drugiego gola ustrzelił nato­mi­ast po zamiesza­niu w polu karnym dziewiątej drużyny ligi.

_DSC0012

Tuż przed pier­wszym gwiz­d­kiem spotka­nia, prezes Wiary Lecha- Paweł Piestrzyńs­ki podz­iękował byłe­mu tren­erowi za 4,5 lata współpra­cy. Dar­iusz Kus­toń, który wywal­czył z kibo­la­mi dwa awanse otrzy­mał pamiątkowe zdję­cie drużyny.  W 16. kole­jce Druży­na Wiary Lecha zmierzy się z Orkanem Konarze­wo. Z związku ze spotkaniem Lecha z  Górnikiem Łęcz­na, mecz ten odbędzie się w niedzielę o godzinie 20:00.

K.K.S. WIARA LECHALIPNO STĘSZEW 11:0 (5:0)

Bram­ki: 20′, 34′, 43′, 50′ P. Makows­ki, 30′, 41′, 75′, 94′ Smu­ra , 57′ J. Makows­ki, 58′, 79′ Pawlaczyk
Żółte kart­ki: 21′ J. Makows­ki, 52′ Gra­jkows­ki — 18′ , 24′ goście

Czer­wona kart­ki:  69′ zawod­nik gości

DWL: Kacz­marek — Gra­jkows­ki (65′ M.Nowak), Adams­ki, Łaszyński, Sł. Makows­ki — St. Makows­ki, J. Makows­ki (75′ Frankiewicz) — Niedźwiedz­ki, Smu­ra, Kwaśnik (63′ Gór­czak)- P. Makows­ki (57′ Pawlaczyk)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.