03.06.2023, g. 01:00
LCS - LoL
100 Thieves vs Team Liquid
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.6min.
11.48 X0.00 22.36 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sytuacja Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Konferencji

Sytuacja Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Konferencji

Lech Poz­nań pokonu­jąc w dwumeczu Dude­lange zak­wal­i­fikował się do fazy grupowej Ligi Kon­fer­encji. Tam trafił do grupy C, gdzie obec­ny Mis­trz Pol­s­ki miał zmierzyć się z hisz­pańskim Vil­lar­real, aus­try­jacką FK Aus­tria Wiedeń oraz izrael­skim Hapoel Beer She­va. Wydawało, że w taki składzie Lech fawory­tem grupy nie jest, jed­nak nie jest też skazany na całkow­itą porażkę. Dwa pier­wsze mecze Ligi Kon­fer­encji Europy pokaza­ły, że oba te twierdzenia są prawdziwe.

Villarreal

Lech Poz­nań swój pier­wszy mecz roze­grał z Vil­lar­realem, w którym padło aż 7 goli. Mis­trz Pol­s­ki strzelił 3 bram­ki, druży­na ze słonecznej Hisz­panii o jed­ną więcej. Pomi­mo poraż­ki postawa Lecha mogła się podobać. W his­torii swoich meczów na tym poziomie, Kole­jorz nigdy nie trafił na prze­ci­wni­ka moc­niejszego niż hisz­pańs­ka druży­na. Przy­pom­ni­jmy, że Vil­lar­real, grało nie tak dawno w pół­fi­nale dużo bardziej prestiżowej Ligii Mis­trzów. Również w lidze hisz­pańskiej prze­ci­wnik Lecha radzi sobie bard­zo dobrze. Vil­lar­real był najsil­niejszym zespołem w swoim koszyku losowanie grup Ligi Kon­fer­encji Europy, co tylko potwierdza z jak kla­sowym zespołem mamy do czynienia.

Pomi­mo poraż­ki Lech Poz­nań nie został upoko­r­zony. Wyda­je się, że różni­ca piłkars­ka pomiędzy obo­ma zespoła­mi jest kolos­al­na, to jed­nak w meczu pomiędzy nimi nie było tego kom­plet­nie widać. Lech był dobrze zor­ga­ni­zowany, miał ambicję i wal­czył do koń­ca. Remis w tym spotka­niu był jak najbardziej możli­wy, jed­nak było widać, że Lechowi w końców­ce meczu brakło odd­echu. Była poraż­ka, ale po ład­nej walce.

Austria Wiedeń

Również drugie spotkanie z Aus­trią Wiedeń zapowiadało się fas­cynu­ją­co. Lech po pier­wszym spotka­niu, aby myśleć na poważnie o wyjś­ciu z grupy musi­ał wywal­czyć jakieś punk­ty. Na tym samym zależało również ich prze­ci­wnikowi. Mecz przy Buł­garskiej okazał się fas­cynu­ją­cym wid­owiskiem z którego Mis­trz Pol­s­ki wyszedł zwycięsko, aż 4:1. Sam początek spotkanie był moc­no chao­ty­czny w wyko­nani piłkarzy obu zespołów, jed­nak później zarówno goś­cie, jak i gospo­darze zaczęli grać w dobrym tem­pie, co musi­ało się przełożyć na gole. I tak się stało. Pomi­mo karnego pod koniec pier­wszej połowy spotka­nia, który obronił bramkarz Lecha, piłkarze Kole­jorza, zamel­dowali się z piłką w bram­ce rywala, aż 4 razy. Druży­na z Wied­nia strzeliła tylko 1 bramkę.

Hapoel Beer Szewa

Lech wygrał całe spotkanie co poz­woliło awan­sować mu na drugie miejsce w tabeli. Na pier­wszym, bez zaskoczenia, druży­na z Hisz­panii. Również kole­jny prze­ci­wnik Lecha wyda­je się być w zasięgu poz­na­ni­aków. Hapoel Beer Sze­wa prezen­tu­je fut­bol solid­ny, jed­nak w żad­nym aspekcie izrael­s­ki zespół, nie gra wybit­nie. Zwycięst­wo, poz­woliło­by Lechowi na umoc­nie­nie swo­jej pozy­cji w grupie, a należy pamię­tać, że prze­cież jeszcze do roze­gra­nia pozostały mecze rewanżowe. Aus­tria Wiedeń na swoich boisku, będzie zespołem trud­niejszym do poko­na­nia, a w spotka­niu z Vil­lar­realem, to hisz­panie będą zde­cy­dowanym fawory­tem. Lech gra nieźle i przy odrobinie szczęś­cia powin­no udać się mu wyjść z grupy, ważne jed­nak, aby piłkarze Mis­trza Pol­s­ki kon­sek­went­nie, w każdym meczu, wal­czyli do samego końca.

Fot. Tomasz Bider­mann / shutterstock.com

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.