31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.5godz.51min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Szok i niedowierzanie we Florencji. Lech wywozi trzy punkty z Włoch!

Szok i niedowierzanie we Florencji. Lech wywozi trzy punkty z Włoch!

Lech Poz­nań wygrał po niesamow­itym meczu z Fiorentiną 2:1. Początek spotka­nia nie był najlep­szym wid­owiskiem. Przy piłce utrzymy­wała się głównie Fiorenti­na, która stwarza­ła sobie groźnie sytu­acje. Mecz odmienił wprowad­zony w drugiej połowie Kow­nac­ki, który trzy min­u­ty po wejś­ciu wyprowadz­ił „Kole­jorza” na prowadze­nie. Drugą bramkę dobił Gajos. Ner­wowo we Flo­rencji zro­biło się w 90. min­u­cie gdy Rossi strzelił bramkę kon­tak­tową. To jed­nak nie przeszkodz­iło, by obec­ny mis­trz Pol­s­ki wywiózł z Włoch 3 punkty.

Niebez­piecznie pod bramką Buri­cia było już w 2. min­u­cie. Po stałym frag­men­cie gry zro­biło się wielkie zamieszanie w polu karnym. Na szczęś­cie Trał­ka wybił piłkę.

Kole­jną okazję Fiorenti­na miała w 24. min­u­cie. Babacar z dys­tan­su sprawdz­ił czu­jność bramkarza Lecha.

Dru­ga połowa wprowadz­iła więcej świeżoś­ci i zde­cy­dowanie więcej wal­ki w szere­gi „Kole­jorza”. Mimo ciągłej przewa­gi drużyny z Serie A, Lech stwarzał sobie sytu­acje ze stałym frag­men­tów gry i kontrataków.

W 59. min­u­cie niewiele zabrakło, by Fiorenti­na wyszła na prowadze­nie. Babacar otrzy­mał podanie od Rossiego, uderzył, ale kole­jny raz fenom­e­nal­nie na linii bronił Burić.

W 65. min­u­cie sta­dion we Flo­rencji uci­chł. Kow­nac­ki w wyśmieni­cie podał do Lovrenc­sic­sa na prawe skrzy­dło. Węgi­er pod­ciągnął piłkę do koń­cowej linii i moc­no wbił ją w pole karne. Tam znalazł się Kow­nac­ki, który wbił piłkę do siatki.

Po bram­ce Fiorenti­na ruszyła jeszcze bardziej do przo­du. W 75. min­u­cie Veci­no uderzył z dys­tan­su, ale nie był w stanie pokon­ać bramkarza Lecha, który dzisiejszego wiec­zoru zaprezen­tował się w wyśmien­itej formie.

Fiorenti­na miała kole­jne szanse, ale to Lech dobił rywala. Po stałym frag­men­cie gry w 82. min­u­cie Lovrenc­sics dośrod­kował do Kamińskiego, ten zgrał do Gajosa. Pomoc­nik Lecha wyko­rzys­tał swo­ją szan­sę i wpisał się na listę strzelców.

W 90. min­u­cie Rossi strzelił bramkę kon­tak­tową. Fer­nan­dez na lewym skrzy­dle moc­no wstrzelił piłkę w pole karne. Pomoc­nik Fiorentiny nie pomylił się i dał jeszcze nadzieje obec­nym lid­erom Serie A.

W 94. min­u­cie piłkę mec­zową miał Babacar. Roncaglia dośrod­kował w pole karne, Burić minął się z piłką, ale napast­nik Fiorentiny nie sięgnął piłki.

FIORENTINALECH POZNAŃ 1:2

Bram­ki: 90. Rossi — 65. Kow­nac­ki, 82. Gajos

Żółte kart­ki: Lovrenc­sics, Trałka

Czer­wona kart­ka: Rebić

LECH: Burić – Kędzio­ra, Kamińs­ki, Dud­ka, Kadar – Trał­ka, Tet­teh – Lovrenc­sics, Hol­man (68. Hamalainen), Formel­la – Thoma­l­la (62. Kow­nac­ki (77. Gajos))

FIORENTINA: Sepe – Tomović, Astori, Pasqual (68. Bernardeshi), Ron­cal­gia – Fer­nan­dez, Mario Suarez (73. Ilićić) – Ver­du (64. Veci­no), Rebić, Rossi — Babacar

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.