06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.2godz.9min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Szymon Pawłowski z kontraktem do 2019 roku: Brakuje mi Pucharu Polski

Szymon Pawłowski z kontraktem do 2019 roku: Brakuje mi Pucharu Polski

Szy­mon Pawłows­ki przedłużył kon­trakt z Lechem Poz­nań do 2019 roku. –Bay­ern się nie zgłosił, albo zgłosił się za późno, Barcelona też nie była zain­tere­sowana- tłu­maczył żar­to­bli­wie swój ruch skrzy­dłowy mis­trzów Pol­s­ki. Nowy kon­trakt 2‑krotnego mis­trza Pol­s­ki obow­iązu­je do czer­w­ca 2019 roku.

Szy­mon Pawłows­ki zagrał w Lechu w sum­ie pon­ad 113 razy. W swoich wys­tę­pach zdobył 21 bramek i zal­iczył 23 asysty — Bard­zo miło mi poin­for­mować, że w dniu dzisiejszym przedłużamy umowę z Szy­monem na kole­jne 3 lata do czer­w­ca 2019. Dużo rozmów przeprowadzil­iśmy i zde­cy­dowal­iśmy się na kole­jne 3 lata. W każdym sezonie jest od dechy do dechy do dys­pozy­cji tren­era, więc zdrowie dopisu­je. Liczymy, że pomoże nam w pod­bi­ciu piłkarskiej Europy- sko­men­tował pod­czas kon­fer­encji wiceprezes Lecha- Piotr Rutkowski.

Wychowanek MSP Szamo­tuły nie ukry­wa zad­owole­nia z tego, jak potoczyła się jego kari­era — Bard­zo się ciesze, ze pod­pisu­je­my nowy kon­trakt. Jak dwie strony chcą, to prędzej czy później dojdzie się do porozu­mienia. Chci­ałem zostać, klub również wyraz­ił taką chęć.Dobrze się czu­je w Poz­na­niu i cały czas chcę osią­gać sukcesy z Lechem. Bay­ern się nie zgłosił, Barcelona także nie była zain­tere­sowana, więc zostałem- śmieje się 29-let­ni Pawłowski.

kedziora pawłowski mistrzostwo mistrz

Za około 40 spotkań nade­jdzie moment, gdy Pawłows­ki zrów­na się liczbą wys­tępów w Lechu i Zagłębiu. Zain­tere­sowany w obu klubach zdobył mis­tr­zost­wo Pol­s­ki, lecz jak sam twierdzi, w Lubinie był na zupełnie innym etapie kari­ery — Zagłę­bie to był etap, w którym zaczy­nałem przy­godę z Ekstrak­lasą. Do Lecha przy­chodz­iłem jako doświad­c­zony piłkarz i postaw­ione zostały przede mną cele. Miałem dać jakość. Bard­zo się cieszę, że mogę tu zostać, bo chci­ałbym jeszcze zagrać w europe­js­kich pucharach, Lidze Mis­trzów. No i braku­je mi jeszcze pucharu pol­s­ki, więc liczę na owoc­ne 3 lata- zaz­nacza 17-krot­ny reprezen­tant Polski.

Tym samym Szy­mon Pawłows­ki zde­men­tował wszelkie plot­ki trans­fer­owe odnośnie jego ode­jś­cia do cho­ci­aż­by Legii Warsza­wa- Z tego co wiem, Legia kusi wszys­t­kich. Kogo Legia nie chci­ała? Spoko­jnie bym pod­chodz­ił do infor­ma­cji pra­sowych. Do mnie pry­wat­nie nikt nie dzwonił. Nie miałem również tak dobrych ofert z innych klubów, żebym chci­ał zmienić bar­wy. Wolę grać w Lechu i wal­czyć o mis­tr­zost­wo niż w innej lidze i wal­czyć o utrzy­manie. Jestem już w takim wieku, ze twar­do stą­pam po zie­mi. Bun­desli­ga mi nie grozi, a w śred­ni­akach nie chcę grać — skończył waleczny lechita. 

szymon pawłowski

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.