06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.50min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tak było w 2015 roku [galeria]

Tak było w 2015 roku [galeria]

Min­iony rok moż­na śmi­ało porów­nać do sinu­soidy. Początek to wal­ka o to, by Mis­tr­zost­wo po pię­ciu lat­ach powró­ciło do Wielkopol­s­ki, a dru­ga część roku to głównie słabe wys­tępy w Ekstrak­lasie i Lidze Europy.

Wios­nę lechi­ci zaczęli dobrze, bo na wyjeździe zremisowali z Pogo­nią Szczecin, a gola w ostat­nich sekun­dach zdobył Paulus Ara­ju­uri. Na przestrzeni ośmiu meczów Kole­jorz prze­grał tylko raz — z Zaw­iszą Byd­goszcz 0:1, a jeszcze jeden raz podzielił się punk­ta­mi — bezbramkowo zremisował z Cra­cov­ią. Marzec podopieczni wów­czas Macie­ja Sko­rży zakończyli zwycięst­wem z Legią na włas­nym sta­dion­ie po tym, jak wcześniej pokon­ali Znicz Pruszków, awan­su­jąc do pół­fi­nału Pucharu Polski.

Pier­wszego kwiet­nia lechi­ci swoim kibi­com spraw­ili dość niemiły prezent, bowiem w Star­gardzie Szczecińskim prze­grali z dru­goligowym zespołem Błęk­it­nych w walce o finał PP. Całe szczęś­cie nieco pon­ad tydzień później piłkarze się zrekom­pen­sowali i pokon­ali Błęk­it­nych po dogry­w­ce 5:1, zapew­ni­a­jąc sobie udzi­ał w finale PP. Mimo, że to Lech pier­wszy strzelił bramkę na Sta­dion­ie Nar­o­dowym, to z koń­cowego sukce­su mogli cieszyć się legion­iś­ci, którzy wygrali 2:1.

Tydzień później to poz­na­ni­a­cy tri­um­fowali w stol­i­cy. Wygrali przy Łazienkowskiej 2:1 i pewnie zaczęli kroczyć po mis­tr­zows­ki tytuł. Co praw­da prze­grali z Jagiel­lonią Białys­tok 1:3, ale później było już tylko lep­iej. Należy przy­pom­nieć sobie świet­ną paradę Macie­ja Gos­tom­skiego w Gdańsku, która zapewniła Lechowi trzy ocz­ka, a później upragnione trofeum.

Nowy sezon lechi­ci zaczęli z przy­tu­pem. Najpierw wywal­czyli Super­puchar Pols‎ki, pokonu­jąc przy Buł­garskej warsza­wską Legię 3:1, a kil­ka dni później w Sara­jew­ie wygrali w elim­i­nac­jach do LM i przes­zli do następ­nej rundy. Lip­iec zakończyli porażką z FC Basel.

Sier­pień to miesiąc, o którym wszyscy chcieli­by zapom­nieć. Poz­na­ni­a­cy odpali z wal­ki o Ligę Mis­trzów, a także w Ekstrak­lasie prze­gry­wali mecz za meczem. Udało im się wygrać w Pucharze Pol­s­ki z pier­ws­zoligową Olimpią Grudz­iądz oraz pokon­ać w dwumeczu Videoton Sekesfe­hervar i awan­sować do fazy grupowej Ligi Europy.

Po porażce 2:5 z Cra­cov­ią z Lechem pożeg­nał się Maciej Sko­rża, a zastąpił go Jan Urban, co przyniosło pożą­dane efek­ty. Lechi­ci wygrali z Fiorentiną 2:1, a z Legią 1:0 i z ostat­niego miejs­ca w tabeli zaczęli piąć się w górę, nie gubiąc po drodze głu­pio punktów.

Na jede­naś­cie kole­jnych meczów w tym sezonie, Lech prze­grał trzy. Z Fiorentiną, Basel i Piastem Gli­wice w ostat­niej kole­jce. Druży­na awan­sowała na szóste miejsce w tabeli i na wios­nę wszys­tko się może zdarzyć… 😉 


Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.