01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.15godz.21min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Takimi meczami wygrywa się mistrzostwo

portalCzas uczy i pozwala wycią­gać wnios­ki. Szczególne pod koniec sezonu, gdy liczymy stratę na lid­era albo miejsc pre­miowanych awansem do europe­js­kich pucharów. Wtedy przy­pom­i­namy sobie mecze, w których o te punk­ty było blisko, a nie udało się ich zdobyć. W Białym­stoku zagral­iśmy mecz prze­cięt­ny, ale zwycięski.

Ale od początku. Lech przed tą kole­jką miał cztery punk­ty straty do lid­era, który w sobotę zdobył jeden punkt w meczu z Piastem Gli­wice. Spotka­nia nie wygrał, więc ist­ni­ała szansa na zmniejsze­nie różni­cy punk­towej pomiędzy Lechem a Legią. Warunek był jeden — zwycięst­wo w Białym­stoku na bard­zo trud­nym terenie.

Zgod­nie z przewidy­wa­ni­a­mi mecz nie należał do łatwych. Co praw­da w pier­wszej połowie Lechi­ci grali dobrze, stwarza­li sobie sytu­ację i ostate­cznie zdobyli bramkę, ale stra­cili też Buri­cia, który z powodu urazu opuś­cił boisko. W drugiej jed­nak grali dużo sła­biej. W zasadzie to nie grali, a asys­towali Jagiel­lonii na boisko. Mogli zdobyć bramkę na początku drugiej połowy, ale swo­je okaz­je zmarnowali.

Im bliżej koń­cowego gwiz­d­ka, tym bardziej ner­wowo robiło się pod bramką Kotorowskiego, który zastąpił kon­tuzjowanego Buri­cia. Lechi­ci ner­wowo wybi­jali piłkę, zostaw­iali przestrze­nie między for­ma­c­ja­mi, mieli prob­lem z utrzy­maniem się przy piłce i wymie­nie­niem kilku podań. Na ich szczęś­cie Jagiel­lonia była niezwyk­le nieskutecz­na i tylko sama sobie jest win­na, że meczu nie wygrała.

Lechowi to się udało, a taki­mi spotka­ni­a­mi wygry­wa się mis­tr­zost­wo. Bo gdy­byśmy w Białym­stoku prze­grali, to nikt nie mógł­by mieć pre­ten­sji. Sztuką jest wygrać, gdy na boisku nie idzie. Drużynie Mar­iusza Ruma­ka na Słonecznej wyszło to bard­zo dobrze i choć to Jagiel­lonia pozostaw­iła po sobie lep­sze wraże­nie, to ona meczu nie wygrała.

Podob­nie jak Lech w listopadzie z Legią. W tam­tym spotka­niu był lep­szy, domi­nował, stwarzał sytu­ację, a Legia była skutecz­na. Wczo­raj skuteczny był Lech i to on wygrał bard­zo ważny mecz. Dzisi­aj zami­ast ‑5 do Legii mamy ‑2 i czekamy na dal­szy rozwój wydarzeń.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.