10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.20min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Termalica — Lech: Dwa samobóje, ale trzy punkty wracają do Poznania

Termalica — Lech: Dwa samobóje, ale trzy punkty wracają do Poznania

Kole­jorz wygrał w Niecieczy z tamte­jszą Ter­mal­icą 3:1 po golach Chris­tiana Gytk­jaera, Radosława Majew­skiego i samobójczym trafie­niu Artema Putivt­se­va. Bramkę dla gospo­darzy zdobył… Lasse Nielsen.

Spotkanie rozpoczęli lechi­ci i już w pier­wszych min­u­tach mogli wyjść na prowadze­nie. Lewym skrzy­dłem przedarł się Maciej Makuszews­ki i zagrał piłkę w pole karne, jed­nak ta nie znalazła tam adresa­ta i grę wznow­ił golkiper gospo­darzy. W 6. min­u­cie na faul przed włas­nym polem karnym zde­cy­dował się Lasse Nielsen, po którym to sędzia Musi­ał podyk­tował rzut wol­ny. Uderze­nie Łukasza Piąt­ka zostało jed­nak zablokowane. Dobrą akcją kil­ka chwil później popisali się podopieczni Nena­da Bjel­i­cy. Radosław Majew­s­ki zagrał z pier­wszej pił­ki do Chris­tiana Gytk­jaera, jed­nak Duńczyk nie trafił czys­to w fut­bolówkę. Ter­mal­i­ca znów miała rzut wol­ny i ponown­ie do fut­bolów­ki pod­szedł Piątek. Uderzył tak, że spraw­ił niela­da prob­lem Put­nock­iemu, ale ten sparował ją za lin­ię koń­cową. W 32. min­u­cie na strzał sprzed pola karnego zde­cy­dował się Makuszews­ki, jed­nak dobrze inter­we­niował Jan Mucha. Świet­nym podaniem popisał się Robert Gum­ny, zagry­wa­jąc do Gyt­jaera, ale ten był osamot­niony w polu karnym i stracił piłkę. Tuż przed prz­er­wą Kole­jorz wyszedł na prowadze­nie. Guma ponown­ie ograł obrońcę gospo­darzy na prawym skrzy­dle, podał go duńskiego napast­ni­ka, a ten pewnym uderzed­niem pokon­ał Muchę. Sędzia Musi­ał doliczył aż pięc min­ut do pier­wszej połowy i to niecieczanie mogli wyrów­nać. Bar­tosz Śpiącz­ka uderzył tak, że pił­ka zatrzy­mała się na słup­ku bram­ki strzeżonej przez Słowaka.

W 50. min­u­cie dość niespodziewanie na strzał zde­cy­dował się Majew­s­ki, ale nie zaskoczył tym doświad­c­zonego Muchy. Cen­tym­e­try dzieliły Lecha od pod­wyższenia prowadzenia. Z lewego skrzy­dła w pole karne zbiegł Mario Situm i uderzył, a pił­ka min­i­mal­nie prz­ele­ci­ała nad poprzeczką. Po godzinie gry prawym skrzy­dłem pog­nał Makuszews­ki i zagrał w pole karne, gdzie był Nic­ki Bille Nielsen. Duńczy­ka uprzedz­ił Putivt­sev, który skierował piłkę do włas­nej bram­ki. Po raz kole­jny swo­je walo­ry sprint­er­skie pokazał Maki, odgry­wa­jąc w pole karne, jed­nak tam z fut­bolówką minął się Majew­s­ki. W 84. min­u­cie zamieszanie w polu karnym wyko­rzys­tał Mar­tin Miković, uderzył płasko po zie­mi, piłkę prze­jął Lasse Nielsen i trafił do włas­nej bram­ki. Kole­jorz błyskaw­icznie odpowiedzi­ał. Dogry­wał wprowad­zony kil­ka min­ut wcześniej Niklas Barkroth, a akcję skończył Majew­s­ki, paku­jąc piłkę do siat­ki obok bezrad­nego Muchy.

Bruk-Bet Ter­mal­i­ca Nieciecza — Lech Poz­nań (0:1) 1:3

Bram­ki: 84. L. Nielsen (s.) — 43. Gytk­jaer, 60. Putivt­sev (s.), 87. Majewski

Żółte kart­ki: 16. Gutkovskis, 28. Sła­by, 64. Miković — 22. Majew­s­ki, 37. Makuszewski

Ter­mal­i­ca: Mucha — Fryc, Keck­es (37. Ste­fanik), Putivt­sev, Sła­by (78. Wró­bel) — Jovanović (62. Mis­ak), Kupczak — Gutkovskis, Piątek, Miković, — Śpiączka

Lech: Put­nocky — Gum­ny, L.Nielsen, Dilaver, Kostevych — Trał­ka (20. Tet­teh), Gajos — Makuszews­ki (75. Barkroth), Majew­s­ki, Situm — Gytk­jaer (52. Nic­ki Bille)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.