31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.4godz.46min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Termalica-Lech: Katastrofalna gra Kolejorza. Mistrz poległ w Mielcu

Termalica-Lech: Katastrofalna gra Kolejorza. Mistrz poległ w Mielcu

Maciej Sko­rża postanow­ił dziś zro­tować skła­dem i między inny­mi na szpicy wys­taw­ił Kaspra Hamala­ni­ne­na, a parę stop­erów tworzyli Tamas Kadar i Paulus Ara­ju­uri. Jak widać takie zestaw­ie­nie nie pomogło lechit­om, którzy pod­nieśli kole­jną porazkę w lidze.

Początek meczu w wyko­na­niu obu zespołów był dość chao­ty­czny. Mis­tr­zowie Pol­s­ki próbowali stwarzać sobie sytu­acje, ale za każdym razem brakowało im wykończenia, z kolei gospo­darze czekali na kon­trata­ki. Niecieczanie już w szóstej min­u­cie mogli wyjść na prowadze­nie po błędzie Buri­cia, jed­nak zabrakło im wykończenia po dośrod­kowa­niu Bisku­pa  i w kon­sek­wencji obroń­cy Lecha wybili fut­bolówkę z włas­nego pola karnego. Podopieczni Macie­ja Sko­rży  bard­zo szy­bko próbowali odpowiedzieć, Lovrenc­sics zagrał w pole karne, ale Hamalainen z bliska nie trafił w piłkę.  W 14. min­u­cie po raz dru­gi przed szan­są na zdoby­cie gola stanął Fin, jed­nak odd­ał zbyt sła­by strzał, by pokon­ać golkipera gospo­darzy. Drogę do bram­ki Buri­cia w 15. min­u­cie znalazł Woj­ciech Kędzio­ra. Pliz­ga uderzył z ostrego kąta, Burić nie zdołał dobrze inter­we­niować  z najbliżej odległoś­ci fut­bolówkę do siat­ki wpakował napast­nik Ter­mali­ci. Dziesięć min­ut później beni­aminek pod­wyższył prowadze­nie. Babi­arz podał do Pliz­gi, a ten ode­grał do Plevy, a Słowak z ostrego kąta pokon­ał Buricia.

Już od samego początku drugiej połowy dobrze zaatakowali gospo­darze. Fos­z­mańczyk uderzał sprzed pola karnego, ale nie spraw­iło to prob­lemów Buri­ciowi. Chwilę później dośrod­kowywał Dou­glas, głową strze­lał Thoma­l­la, jed­nak ostate­cznie pił­ka trafiła w poprzeczkę. W 57. min­u­cie Kędzio­ra mógł po raz dru­gi wpisać się na listę strzel­ców, ale posłał fut­bolówkę nad poprzeczką w bard­zo dogod­nej dla siebie sytu­acji.  Hamalainen ponown­ie powinien zapisać na swoim kon­cie bramkę po tym jak Kamińs­ki zagrał do Pawłowskiego, a ten wyłożył piłkę Finowi, którą z lini bramkowej wybił Sołdecki.

Wresz­cie w 69. min­u­cie lechi­ci znaleźli sposób, by strzelić kon­tak­towego gola. Zamieszanie pod bramką Ter­mali­ci wyko­rzys­tał Darek Formel­la, który uderzył płasko obok słup­ka. Niecieczanie mogli wyjść na 3:1 po strza­le Droz­dow­icza, ale pił­ka trafiła w poprzeczkę. W ostat­nich min­u­tach spotka­nia ta sztu­ka udała się Babi­ar­zowi. Piłkarz beni­amin­ka ograł obrońców Lecha, minął Buri­cia i umieś­cił fut­bolówkę w siatce.

Ter­mal­i­ca Bruk-Bet Nieciecza – Lech Poz­nań 3:1 (2:0)

Bram­ki: 16. Kędzio­ra, 26. Ple­va, 88. Babi­arz – 69. Formella

Żółte kart­ki: Trał­ka, Dou­glas, Sołdec­ki, Formella

Ter­mal­i­ca: Nowak — Fryc, Stano, Sołdec­ki, Jarec­ki — Babi­arz, Ple­va – Biskup (75. Droz­dow­icz), Fos­z­mańczyk (70. Lic­ka), Pliz­ga (80. Smuczyń­ki) – Kędziora

Lech: Burić – Kędzio­ra, Kadar (60. Kamińs­ki), Ara­ju­uri, Dou­glas – Tral­ka, Dud­ka (46. Formel­la) – Pawłows­ki, Linet­ty, Lovrenc­sics – Hamalainen (46. Thomalla)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.