06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.10godz.35min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tetteh: Jestem jednym z najlepszych defensywnych pomocników w lidze

Tetteh: Jestem jednym z najlepszych defensywnych pomocników w lidze

Wczo­raj Abdul Aziz Tet­teh przedłużył umowę z Poz­nańską Loko­mo­ty­wą. Nowa obow­iązy­wać będzie do czer­w­ca 2020 roku. 

-Jed­nego dnia mogę pod­pisać kon­trakt, a drugiego prze­nieść się do innego zespołu. Zawsze dobrze mieć dłu­gi kon­trakt, a jeżeli taki klub jak Lech zde­cy­dował się przedłużyć ze mną umowę, to znaczy, że mi ufa­ją i jestem z tego bard­zo zad­owolony — mówi piłkarz.

Ghańczyk w Poz­na­niu jest od czer­w­ca zeszłego roku, a jego począt­ki w Polsce do łatwych nie należały. — Pier­wsze poł roku było dla mnie trudne. Nie byłem przezwycza­jony do ligi i kra­ju, ale koledzy poma­gali mi się zaak­li­maty­zować. Im dłużej człowiek gra, tym szy­b­ciej się przyzwyczaja.

Odkąd Lecha objął tren­er Bjel­i­ca Kole­jorz gra coraz lep­iej i nie prze­grał od sześ­ciu meczów. — Przy­chodząc tu, panowało uczu­cie, że mamy dobrą jakość, że jesteśmy predys­ponowani, by dobrze grać. Na wszys­tko potrze­ba cza­su. Poz­nal­iśmy się już lep­iej i może to spraw­ia, że gramy tak dobrze — twierdzi Ghańczyk.

Tet­teh wys­tąpił w środowym meczu Pucharu Pol­s­ki, zastępu­jąc pauzu­jącego za kart­ki Łukasza Trałkę. Czy zagra on również w niedzielę w Białym­stoku? — To zalezy do tren­era. Ja jestem gotowy do gry, ale zobaczymy, kto zagra. Wszys­tko wyjaśni się po najbliższych treninagch.

26-latek w Ekstrak­lasie ma opinię bru­tal­nego piłkarza. - Nie znałem pol­skiej ligi, ale sędzikowie również mnie nie znali. Z cza­sem obie strony już się do siebie przyzwycza­iły. Ostat­ni­mi cza­sy pojaw­iły się głosy, że Tet­teh to najlep­szy defen­sy­wny pomoc­nik w lidze. Jak on sam pod­chodzi do tej nom­i­nacji? — To dla mnie bard­zo duży kom­ple­ment, ale nie wiem czy jestem najlep­szy. Myślę że jestem jed­nak jed­nym z najlep­szych na tej pozycji. 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.