27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.14godz.55min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Timur Zhamaletdinov kolejnym wzmocnieniem

Timur Zhamaletdinov kolejnym wzmocnieniem

Rosyjs­ki napast­nik, Timur Zhamalet­di­nov został w piątek zawod­nikiem Lecha Poz­nań. 21-let­ni ataku­ją­cy jest wypoży­c­zony do Kole­jorza na najbliższe pół roku, a klub ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki zapewnił sobie pra­wo wykupu zawod­ni­ka po zakończe­niu tego sezonu.

Zhamalet­di­nov to wychowanek CSKA Moskwa, który prze­chodz­ił przez kole­jne szczeble tamte­jszej akademii. W pier­wszym zes­pole moskiewskiej drużyny zade­bi­u­tował w spotka­niu Pucharu Rosji we wrześniu 2016 roku. Od tego momen­tu uzbier­ał w tym zes­pole 41 wys­tępów, w których strzelił pięć goli oraz zal­iczył jed­ną asys­tę. Aż trzy z jego trafień przy­padły na trwa­ją­cy sezon w rosyjskiej lidze, w której Ros­janin roze­grał łącznie 371 min­ut. W obec­nej kam­panii napast­nik może pochwal­ić się także zdoby­ciem ze swo­ją drużyną Super­pucharu Rosji po wygranej w finale z Loko­moti­wem Moskwa.

- Timur jest dobrze wyszkolony tech­nicznie, potrafi samemu stworzyć sobie sytu­ację strz­elecką i wykończyć ją pre­cyzyjnym uderze­niem. To typ napast­ni­ka, który dobrze współpracu­je z lin­ią pomo­cy i zna­j­du­je luki do prze­dosta­nia się w szere­gi obrony prze­ci­wni­ka. Pon­ad­to jest także moc­no zaan­gażowany w grę defen­sy­wną swo­jego zespołu — opowia­da Juskowiak.

Z trans­feru do Lecha bard­zo cieszy się sam zawod­nik. 21-let­ni napast­nik nie ukry­wa, że w Poz­na­niu zamierza wal­czyć o jak najwyższe cele. - Jestem zad­owolony, że trafiłem do Lecha, bo tworzy się tutaj duży pro­jekt. Chcę pokazać wszys­tkie swo­je umiejęt­noś­ci i spraw­iać, że kibice tego klubu będą szczęśli­wi. Wiem, że Lech to bard­zo uty­tułowany zespół, który wal­czy o mis­tr­zost­wo swo­jego kra­ju każdego roku. Przy­chodzę do Poz­na­nia po to, by mu w tym pomóc  — mówi nowy zawod­nik Kolejorza.

Timur Zhamalet­di­nov to dru­gi trans­fer Lecha w zimowym oknie trans­fer­owym. Wcześniej szere­gi Kole­jorza zasil­ił gra­ją­cy jesienią w Bytovii Bytów, Juliusz Letniowski.

 

fot. Lech Poznań

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.