02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.16min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Timur Zhamaletdinov kolejnym wzmocnieniem

Timur Zhamaletdinov kolejnym wzmocnieniem

Rosyjs­ki napast­nik, Timur Zhamalet­di­nov został w piątek zawod­nikiem Lecha Poz­nań. 21-let­ni ataku­ją­cy jest wypoży­c­zony do Kole­jorza na najbliższe pół roku, a klub ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki zapewnił sobie pra­wo wykupu zawod­ni­ka po zakończe­niu tego sezonu.

Zhamalet­di­nov to wychowanek CSKA Moskwa, który prze­chodz­ił przez kole­jne szczeble tamte­jszej akademii. W pier­wszym zes­pole moskiewskiej drużyny zade­bi­u­tował w spotka­niu Pucharu Rosji we wrześniu 2016 roku. Od tego momen­tu uzbier­ał w tym zes­pole 41 wys­tępów, w których strzelił pięć goli oraz zal­iczył jed­ną asys­tę. Aż trzy z jego trafień przy­padły na trwa­ją­cy sezon w rosyjskiej lidze, w której Ros­janin roze­grał łącznie 371 min­ut. W obec­nej kam­panii napast­nik może pochwal­ić się także zdoby­ciem ze swo­ją drużyną Super­pucharu Rosji po wygranej w finale z Loko­moti­wem Moskwa.

- Timur jest dobrze wyszkolony tech­nicznie, potrafi samemu stworzyć sobie sytu­ację strz­elecką i wykończyć ją pre­cyzyjnym uderze­niem. To typ napast­ni­ka, który dobrze współpracu­je z lin­ią pomo­cy i zna­j­du­je luki do prze­dosta­nia się w szere­gi obrony prze­ci­wni­ka. Pon­ad­to jest także moc­no zaan­gażowany w grę defen­sy­wną swo­jego zespołu — opowia­da Juskowiak.

Z trans­feru do Lecha bard­zo cieszy się sam zawod­nik. 21-let­ni napast­nik nie ukry­wa, że w Poz­na­niu zamierza wal­czyć o jak najwyższe cele. - Jestem zad­owolony, że trafiłem do Lecha, bo tworzy się tutaj duży pro­jekt. Chcę pokazać wszys­tkie swo­je umiejęt­noś­ci i spraw­iać, że kibice tego klubu będą szczęśli­wi. Wiem, że Lech to bard­zo uty­tułowany zespół, który wal­czy o mis­tr­zost­wo swo­jego kra­ju każdego roku. Przy­chodzę do Poz­na­nia po to, by mu w tym pomóc  — mówi nowy zawod­nik Kolejorza.

Timur Zhamalet­di­nov to dru­gi trans­fer Lecha w zimowym oknie trans­fer­owym. Wcześniej szere­gi Kole­jorza zasil­ił gra­ją­cy jesienią w Bytovii Bytów, Juliusz Letniowski.

 

fot. Lech Poznań

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.