07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.17min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

To już czwarty mecz z Polonią w tym sezonie

Już w sobotę mecz Lecha Poz­nań i Polonii Warsza­wa. Będzie to już czwarty poje­dynek między tymi dwoma zespoła­mi w tym sezonie – jak do tej pory szło “Kole­jor­zowi” z ekipą ze stolicy?

10. listopa­da, w ramach 6. kole­j­ki Ekstrak­lasy, Lech pod­jął u siebie Polonię. Jak to bywało zwyk­le w ostat­niej rundzie – poz­na­ni­a­cy grali w pier­wszej połowie bez­nadziejnie i zasłuże­nie stra­cili dwie bram­ki. Pier­wsza z nich padła po rzu­cie karnym wyko­nanym przez Adri­ana Mierze­jew­skiego, a spowodowanym zagraniem ręką Sew­ery­na Gan­car­czy­ka. Niewiele brakowało, aby Lech wtedy wyrów­nał, ale strzał Kri­w­ca z rzu­tu wol­nego trafił w słu­pek. Chwilę później wynik pod­wyższył jed­nak Bruno i zro­biło się niewe­soło. Do roz­paczy było już blisko, ale Sobiech nie trafił do bram­ki z trzech metrów. Dopiero w 50. min­u­cie bramkę kon­tak­tową strzelił nieza­wod­ny Artjoms Rud­nevs, po trójkowej akcji czołowych graczy ofen­sy­wnych Kole­jorza – Štili­cia, Pesz­ki i właśnie Łotysza. Swój dobry wys­tęp w tym spotka­niu zal­iczył również Jakub Wilk, strze­la­jąc wyrównu­jącą bramkę.

Lech Poz­nań — Polo­nia Warsza­wa 2:2

Bram­ki: Artjoms Rud­nevs 50′, Jakub Wilk 72′ — Adri­an Mierze­jew­s­ki 9′ (k), Bruno 27′

Lech: Kotorows­ki — Wojtkowiak (46. Możdżeń), Bosac­ki, Djur­d­je­vić, S. Gan­car­czyk (46. Wilk) — Hen­ríquez, Injac, Peszko, Stil­ić, Kri­wiec — Rud­nevs (70. Tshibamba)

Polo­nia: Gli­wa — Tosik, Jodłowiec, Pietrasi­ak, Brzys­ki — Trał­ka, Andreu, Mierze­jew­s­ki, Bruno, J. Gan­car­czyk — Sobiech (78. Gołębiewski)

Przed decy­du­ją­cym meczem z Bragą w Por­tu­galii, Lech musi­ał jeszcze zagrać mecz na bez­nadziejnie przy­go­towanej pły­cie przy Buł­garskiej z Polonią. Wobec niskiej pozy­cji Lecha w tabeli ligowej, Puchar Pol­s­ki miał być bard­zo ważny dla Kole­jorza – mógł okazać się jedyną możli­woś­cią dosta­nia się do europe­js­kich pucharów w następ­nym sezonie. Mecz stał jed­nak na bard­zo słabym poziomie, choć z pewnoś­cią moż­na częś­ciowo szukać winy w stanie murawy. W pier­wszym składzie zagrali między inny­mi Rafał Muraws­ki, powraca­ją­cy na Buł­garską po poby­cie w Kaza­niu, Dim­itri­je Injac czy Hubert Wołąkiewicz. Jedy­na bram­ka padła po nieco kuri­ozal­nej akcji – dośrod­kowanie Bruno prze­ciął w polu karnym Manuel Arbole­da, ale zro­bił to tak nieszczęśli­wie, że pił­ka wpadła do bram­ki Kotorowskiego. Był to chy­ba jeden z nielicznych meczów, w których zawod­ni­cy Lecha nie odd­ali ani jed­nego strza­łu na bramkę.

Lech Poz­nań — Polo­nia Warsza­wa 0:1 (0:0)

Bram­ki:
Manuel Arbole­da 54′ (s)

Lech: Kotorows­ki — Wołąkiewicz (66. Mikoła­jczak), Bosac­ki, Arbole­da, Hen­ríquez — Injac, Muraws­ki — Kikut (46. Kri­wiec), Stil­ić (77. Kamińs­ki), Kiełb — Rudnevs.

Polo­nia: Przy­rows­ki — Tosik, Jodłowiec, Sad­lok, Cotra — Rach­wał, Trał­ka — Mierze­jew­s­ki (89. Gan­car­czyk), Sobiech (90. Gołę­biews­ki), Bruno — Smo­larek (63. Adamović)

Przed rewanżowym meczem w ekip­ie Lecha panowała nien­ajlep­sza atmos­fera – odpad­nię­cie po bard­zo słabym spotka­niu z Bragą oraz poraż­ka w pier­wszym spotka­niu z Polonią spraw­iała, że konieczne było zwycięst­wo w Warsza­w­ie. Spotkanie rozpoczęła się dla Lecha znakomi­cie: po przepy­chankach w polu karnym, Adam Kokosz­ka pociągnął za koszulkę Ślusarskiego i sędzia Ste­fańs­ki podyk­tował rzut karny. Bez najm­niejszych kłopotów jede­nastkę wyko­rzys­tał Bar­tosz Bosac­ki. W 24. min­u­cie było jeszcze lep­iej – po dośrod­kowa­niu Kiku­ta do bram­ki trafił Bar­tosz Ślusars­ki. Dziesięć min­ut później bramkę kon­tak­tową strzelił Kokosz­ka, po olbrzymim zamiesza­niu w polu karnym. W drugiej połowie inic­jaty­wa należała głównie do Polonii, ale nie udało im się doprowadz­ić do wyrów­na­nia, a pod koniec meczu z boiska wyle­ci­ał jeszcze Maciej Sadlok.

Polo­nia Warsza­wa — Lech Poz­nań 1:2 (1:2)

Bram­ki: Adam Kokosz­ka 34′ — Bar­tosz Bosac­ki 3′ (k), Bar­tosz Ślusars­ki 24′

Polo­nia: Przy­rows­ki — Kokosz­ka, Jodłowiec, Sad­lok, Cotra — Rach­wał (77. Pietrasi­ak), Trał­ka — Bruno (46. Gan­car­czyk), Mierze­jew­s­ki, Smo­larek (64. Gołę­biews­ki) — Sobiech

Lech: Kotorows­ki — Kikut, Bosac­ki, Arbole­da, Gan­car­czyk — Injac (86. Możdżeń), Kri­wiec (75. Wołąkiewicz), Muraws­ki — Mikoła­jczak, Rud­nevs,  Ślusars­ki (66. Wilk)

Bilans: 1 zwycięs­to Lecha, jeden remis, jed­na wygrana Polonii – 4:4 w bramkach

Strzel­cy goli:

Adri­an Mierze­jew­s­ki, Bruno Coutin­ho, Manuel Arbole­da (sam.), Adam Kokosz­ka – Artjoms Rud­nevs, Jakub Wilk, Bar­tosz Bosac­ki, Bar­tosz Ślusarski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.