01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.15min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

To nie mecz o mistrzostwo, ale…

(13) ubiparipTrud­no wyrokować, bo ile osób tyle opinii. Trud­no jed­nak nie oprzeć się wraże­niu, że spotkanie w Warsza­w­ie z Legię będzie miało bard­zo duże znacze­nie w walce o mis­tr­zost­wo Polski.

Już Mar­iusz Rumak na kon­fer­encji pra­sowej odpowiadał na pyta­nia poświę­cone najbliższe­mu rywalowi, choć od tego jest przed­mec­zowe spotkanie tren­era z medi­a­mi. Widać jed­nak, że pora na pom­powanie baloni­ka. On przez najbliższe dni będzie rósł w oczach i trze­ba się do tego przyzwyczaić.

Jak będą wyglą­dały przy­go­towa­nia, czy to mecz o tytuł? Pytań jest wiele. Odpowiedzi nie są znane, bo te przyniesie sobot­nie spotkanie. I przy jego okazji będzie pewnie sporo ner­wów, bo i stawka jest niesamowicie wyso­ka. Obie drużyny „odjechały” resz­cie ligi, chy­ba nikt nie spodziewał się, że tak bardzo.

Mecz na szczy­cie. Trud­no jed­nak się dzi­wić. Dwa zespoły, pomiędzy który­mi mamy dwa punk­ty różni­cy. I ten mecz jest chy­ba jed­nak ważniejszy dla Lecha, bo jeśli Legia wygra, to Lech będzie miał już ilu­zo­ryczne szanse na tytuł. Pięć punk­tów na trzy kole­j­ki przed końcem to bard­zo dużo. Z kolei, gdy wygra to Lech to będzie miał jeden punkt więcej i trzy gemy, uży­wa­jąc ter­mi­nologii tren­era, do koń­ca sezonu.

Życzę naprawdę Rumakowi mis­tr­zost­wa. Tym bardziej, patrząc na zachowanie Legii i obser­wu­ją otoczkę wokół niej. Bezczel­nego Leśniodor­skiego, który o naszym tren­erze mówił: „Kim jest i co osiągnął?”. W zasadzie Rumak mógł­by zapy­tać o to samo. Bo trans­fery Legii? Na tę chwilę to wios­ną Lech ma dwa punk­ty zdobyte więcej. Na razie jed­nak nie ma, co przekony­wać o swo­jej wyżs­zoś­ci. O wszys­tkim zade­cy­du­je boisko. I oby tylko ono.

Obaw­iam się, że nie umiejęt­noś­ci piłkarskie, a decyz­je sędziego będą miały wpływ na wynik meczu. Głupi karny, bram­ka ze spalonego czy jakąś czer­wona kart­ka. Oby jed­nak tak nie było.

Pytanie o to, czy to mecz o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki jest jak najbardziej słuszne. Bo nawet, jeśli bezpośred­nio nie decy­du­je o tytule, bo będzie miało olbrzy­mi wpływ na to, kto zdobędzie mis­tr­zost­wo. I śmiem twierdz­ić, że kto wygra to spotkanie, zdobędzie mis­tr­zost­wo. To będzie ner­wowy tydzień dla kibiców Lecha. A swój zen­it osiągną w sobotę pomiędzy 13:30 a 15:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.