07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.55min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tomczyk: Muszę ciężko pracować i na pewno dostanę swoją szansę!

Tomczyk: Muszę ciężko pracować i na pewno dostanę swoją szansę!

Paweł Tom­czyk w grud­niu, w meczu z Cra­cov­ią zade­bi­u­tował w Ekstrak­lasie. Ter­az ciężką pracą na treningach stara się udowod­nić tren­erowi, że zasługu­je na kole­jną szansę.

Dołączyłeś do tren­ingów z pier­wszą drużyną w grud­niu ubiegłego roku. Czy uważasz że od tego cza­su stałeś się lep­szym zawodnikiem?

- Myślę, że stałem się lep­szym zawod­nikiem. Staram się zostawać po treningach z Maciejem Wiluszem i jeszcze ciężej trenować. Widzę już tego efekty.

Czy któryś z piłkarzy poma­gał ci wejść do szatni?

- Każdy z zawod­ników starał się pomóc, ale tak najbardziej to poma­gał Darek Dud­ka, który mnie przy­gar­nął. Wspier­ali mnie też Maciej Wilusz i Daw­id Kow­nac­ki.  Zresztą nie było oso­by w szat­ni, która nie chci­ała­by pomóc.

W okre­sie przy­go­towaw­czym strzeliłeś kil­ka goli, czy nie byłeś zaw­iedziony, że tren­er nie widzi­ał cię na boisku w meczu z Termalicą?

- Nie, nie byłem zaw­iedziony. Dla mnie dużym sukce­sem było zała­panie się do osiem­nast­ki na to spotkanie. Muszę ciężko pra­cow­ać i na pewno dostanę swo­ją szan­sę w kole­jnych meczach.

Czy bram­ki zdobyte w meczach kon­trol­nych dodały ci pewnoś­ci siebie?

- Tak, każ­da bram­ka, którą zdobyłem dla Lecha spraw­iła mi dużą radość i czu­ję się pewniej. Każdym golem mogę przekon­ać tren­era do tego, aby dał mi szansę.

Jak zap­a­tru­jesz się na rywal­iza­cję z Daw­i­dem Kow­nackim i Marcin­em Robakiem? Obaj zawod­ni­cy zdoby­wa­ją bram­ki w ligowych spotkaniach.

- Jeśli będę grał dobrze i strze­lał gole, to mogę ich wygryźć (śmiech).

Czego możesz się uczyć od takich napast­ników jak Daw­id i Marcin? Kow­naś nie jest prze­cież dużo starszy od ciebie.

- Nie jest, ale ma już pon­ad sto meczów roze­granych w ekstrak­lasie. To jest bard­zo dużo. Marcin w lidze gra wiele lat. Obaj mają spore doświad­cze­nie. Staram się ich pod­pa­try­wać i uczyć się od nich. 

W dobrych nas­tro­jach może­cie przy­go­towywać się do meczu z Piastem. Wy wygral­iś­cie z Bruk-Betem, a druży­na z Gli­wic prze­grała mecz na inau­gu­rację wios­ny z Pogo­nią Szczecin.

- Musimy wygry­wać każdy mecz. Może oni przy­go­towu­ją się w gorszych nas­tro­jach, ale my patrzymy na siebie. Wierzę, że z Gli­wic przy­wieziemy trzy punkty.

                                                                                                              Roz­maw­iały Asia Szym­czak i Natalia Grygiel

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.