02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.1min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tomczyk: Spełniłem jedno ze swoich marzeń

Tomczyk: Spełniłem jedno ze swoich marzeń

Przed ostat­nim ligowym spotkaniem Kole­jorza w tym roku w zes­pole pojaw­iło się kil­ka kon­tuzji, które wyk­luczyły wys­tęp wielu zawod­ników w spotka­niu prze­ci­wko Cra­covii. W zaist­ni­ałej sytu­acji tren­er Nenad Bjel­i­ca zde­cy­dował się powołać do kadry mec­zowej młodego zawod­ni­ka rez­erw — Pawła Tom­czy­ka. Był to jego pier­wszy wyjazd na mecz z seniorską drużyną Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. - Bard­zo się cieszę, że pojechałem z drużyną do Krakowa. O debi­u­cie w Ekstrak­lasie marzyłem od cza­su, gdy zacząłem trenować w Lechu, a więc od dwu­nas­tu lat. Spełniłem jed­no ze swoich marzeń, a ter­az będę dążył do tego, by speł­ni­ać kole­jne. Ten debi­ut to zasłu­ga dłu­go­falowej pra­cy, wielu wyrzeczeń i codzi­en­nych tren­ingów. Jak widać warto się poświę­cić, by osiągnąć swo­je cele — mówił po tym spotka­niu Tomczyk.

Dla wielu młodych zawod­ników debi­ut w seniorskiej piłce jest niesamow­itym przeży­ciem, który pozosta­je w pamię­ci na zawsze. - Nie byłem moc­no zestre­sowany, gdy wchodz­iłem na boisko. Jestem przyzwycza­jony do pub­licznoś­ci. Od małego chodzę na Buł­garską i głośny dop­ing mnie nie prz­er­aża - opowia­da o tej chwili wychowanek Kolejorza.

Sobot­ni wys­tęp prze­ci­wko Cra­covii nie był pier­wszą okazją do zobaczenia Tom­czy­ka w akcji. Tren­er Bjel­i­ca testował już młodego napast­ni­ka w meczach kon­trol­nych. Szkole­niowiec lechitów zapowiedzi­ał także, że pole­ci on wraz z drużyną na zimowe zgrupowanie na Cypr.  - Po tym jak we wrześniowym sparingu z Olimpią Grudz­iądz strzeliłem bramkę myślałem, że debi­ut może nastąpi szy­b­ciej. Tren­erzy jed­nak pow­tarza­li mi, że nie ma się co spieszyć i ta chwila na pewno nade­jdzie.  Każde­mu tren­erowi, z którym do tej pory współpra­cow­ałem w Lechu. dużo zawdz­ięczam. Wielu z nich dołożyło cegiełkę do tego, gdzie ter­az jestem. Tren­er Djud­je­vic wprowadz­ił mnie do seniorskiego fut­bolu i to on właśnie uczył mnie jak należy się zachowywać w dorosłej piłce - kończy swo­ją wypowiedź Tomczyk.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.