01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.9godz.11min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tonew piłkarzem Lecha

Alek­san­dar Tonew został nowym piłkarzem Lecha Poz­nań. 21-let­ni Buł­gar pod­pisał dzisi­aj 4‑letni kon­trakt z 5. zespołem Ekstrak­lasy. Według różnych źródeł piłkarz kosz­tować miał ok. 500 tysię­cy euro. W “Kole­jorzu” wys­tępować będzie z numerem 24. — Widzi­ałem niek­tóre mecze Lecha, ale oczy­wiś­cie nie wszys­tkie. Słysza­łem też o fan­tasty­cznej poz­nańskiej pub­licznoś­ci - przyz­nał po pod­pisa­niu kon­trak­tu piłkarz.

- Negoc­jac­je prze­b­ie­gały płyn­nie. Myślę, że spoko­jnie może­my liczyć na to,  że Alek­san­dar pod­niesie jakość naszej gry. Mam nadzieję, że gra dla takiego klubu jak Lech Poz­nań będzie dla niego dużą przy­jem­noś­cią, ale i wyzwaniem — mówił Andrzej Daw­idz­iuk, dyrek­tor sportowy klubu z Bułgarskiej.

W samych super­latywach o piłkarzy wypowiadał się także tren­er Lecha, José Mari Bakero. - To młody, ale już dobrze uksz­tał­towany zawod­nik. Ma wszys­tkie atu­ty potrzeb­ne do tego, by grać na najwyższym poziomie.

Poprzed­nio Buł­gar wys­tępował w CSKA Sofia. W roku 2008 zade­bi­u­tował w pier­wszym zes­pole, a w kole­jnym był wypoży­c­zony do OFK Sli­wen 2000. W ostat­nim grał w fazie grupowej Ligi Europy. Zdobył ze swoim byłym klubem Puchar Bułgarii.

Alek­san­dar Tonew — profil

foto: Maciej Opala/AMO Media/Lech Poznań

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.