10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.11godz.50min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

TPS lepszy od DWL w deszczowych derbach

<span class="caps">TPS</span> lepszy od <span class="caps">DWL</span> w deszczowych derbach

Seria zwycięstw Drużyny Wiary Lecha została prz­er­wana bolesną porażką w der­bach Poz­na­nia. Zespół Wiary Lecha prze­grał z TPS Wino­grady 1:4 (0:2). Strzel­cem hon­orowej bram­ki dla Kiboli był Michał Niedźwiedzki.

Oba zespoły dobrze weszły w mecz tworząc sobie wiele sytu­acji już od początku spotka­nia, które odby­wało się przy rzę­sistych opadach deszczu. Wiara Lecha już w piątej min­u­cie mogła otworzyć wynik meczu po skład­nej akcji Szen­fel­da ze Smurą piłkę w polu karnym otrzy­mał Niedźwiedz­ki. Młody skrzy­dłowy stanął oko w oko z bramkarzem goś­ci, lecz uderzył pros­to w niego i golkiper odbił strzał poza boisko.

W 24. min­u­cie spełniło się stare pol­skie porzekadło o tym, że niewyko­rzys­tane sytu­acje się mszczą, bo po krótko roze­granym rzu­cie rożnym w wyko­na­niu goś­ci pił­ka zatrzepotała w siatce Kacz­mar­ka. Sześć min­ut później 18-let­ni golkiper Wiary Lecha znów musi­ał się schylić, by wyciągnąć fut­bolówkę z bram­ki. Wró­ciły jesi­enne kosz­mary i Kibole znów stra­cili bramkę po rzu­cie rożnym. Tym razem zawod­nik TPS dośrod­kował na bliższy słu­pek, gdzie zabrakło reakcji defen­sy­wy DWL i po uderze­niu z głowy stra­ta Wiary Lecha zwięk­szyła się o kole­jnego gola.

W prz­er­wie szkole­niowiec Kiboli wykon­ał trzy zmi­any licząc, że da to impuls do jeszcze lep­szej gry i zagęszczenia środ­ka pola. Na plac gry wes­zli Piotr Makows­ki, Jakub Pawlaczyk i Jakub Frankiewicz- były zawod­nik sobot­nich rywali Wiary Lecha. Mało brakowało, a szy­bkie strze­lanie w drugiej połowie rozpoczęli­by podopieczni tren­era Wróblewskiego. Po akcji prawym skrzy­dłem obron­ną ręką z sytu­acji wyszedł bramkarz goś­ci. Trzy min­u­ty później zespół z Wino­grad dobił lechitów strze­la­jąc bramkę po kon­trze prawą stroną boiska. Z bram­ki wyszedł Kacz­marek, co skrzęt­nie wyko­rzys­tał napast­nik TPS i pod­wyższył prowadze­nie do trzech bramek.

Kibole nie ustawali w boju, lecz dało się zauważyć, że nie był to ich dzień, a gole stra­cone po stałych frag­men­tach gry moc­no pop­suły ich pomysł na mecz. Sytu­ac­ja zmieniła się jeszcze bardziej na nieko­rzyść Wiary Lecha na 20 min­ut przed końcem der­bowego spotka­nia. Wtedy to z 30 metrów huknął jak z armaty pomoc­nik goś­ci i pił­ka spadła tuż pod poprzeczką do bram­ki Kacz­mar­ka. Kibole prze­gry­wali już 0:4, a ich frus­trac­ja rosła. Za każdym razem, gdy Kibole dochodzili pod pole karne rywali, czegoś brakowało. W 78. min­u­cie moc­no uder­zony po zie­mi rzut wol­ny w wyko­na­niu Niedźwiedzkiego znów został wybro­niony przez bramkarza TPS. Później odpowiedzi­ała jeszcze druży­na goś­ci po raz dru­gi obi­ja­jąc poprzeczkę bramkarza DWL. Na min­utę przed końcem der­bów 20-let­niemu skrzy­dłowe­mu Wiary Lecha udało się zdobyć hon­orową bramkę. Niedźwiedz­ki umieś­cił piłkę w siatce rywali po dogra­niu z lewej strony autorstwa Kwaśnika.

K.K.S. WIARA LECHATPS WINOGRADY 1:4 (0:2)

Żół­ta kart­ka: 78. Smura

Bram­ki: 92. Niedźwiedz­ki — 25′, 31′, 48′, 70′ goście
DWL: Kacz­marek- Gra­jkows­ki (73. Gor­czak), Olaszczyk, Smu­niews­ki, Krys­tkowiak — J. Makows­ki (46. Frankiewicz), St. Makows­ki (46. Pawlaczyk)- Niedźwiedz­ki, Kwaśnik, Szen­feld (46. P. Makows­ki)- Smura

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.