07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.12min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trałka: Chcemy jak najszybciej odrobić stratę do liderów

Trałka: Chcemy jak najszybciej odrobić stratę do liderów

Niedzielne spotkanie będzie dla Lecha szan­są na przedłuże­nie passy dwóch wygranych poty­czek ligowych z rzę­du. - Nasze dwa ostat­nie spotka­nia to były dobre mecze. Chce­my podtrzy­mać ser­ię zwycięstw, bo gramy u siebie i tym bardziej zależy nam na tym, by zagrać na zero z tyłu. To budu­je i taki jest nasz cel - mówi kap­i­tan Kole­jorza, Łukasz Trał­ka. - Sytu­ac­ja w tabeli oczy­wiś­cie ma znacze­nie, ale ja staram się patrzeć jaką mamy stratę do czołów­ki, a nie do spad­kow­iczów. Wiem, że wszys­tko w tym sezonie jest jeszcze do zdoby­cia. Chce­my jak najszy­b­ciej odro­bić stratę do lid­erów i spoko­jnie pra­cow­ać przez zimę, tak by na wios­nę pozostało nam tylko atakować pier­wszą pozy­cję. To jest nasz cel i tym żyje­my. Musimy po pros­tu dobrze zapunk­tować w tych kole­jkach, które zostały w tym roku. Tabela jest spłaszc­zona jak chy­ba nigdy dotąd, dlat­ego trze­ba te ocz­ka łapać i doskaki­wać do czołów­ki - komen­tu­je sytu­ację w tabeli.

Dodatkowy smaczek niedziel­ne­mu spotka­niu doda­je fakt, że do niedaw­na Poz­nańską Loko­mo­ty­wą dowodz­ił obec­ny szkole­niowiec wrocławskiej drużyny, Mar­iusz Rumak. - Nie anal­i­zowal­iśmy tego jak tren­er Rumak może ustaw­ić swój zespół. Wiemy jed­nak jak gra Śląsk. Od cza­su kiedy Lechem kierował Rumak minęło już sporo cza­su dlat­ego nie ma co patrzeć na ten mecz przez pryz­mat przeszłości.

Oba zespoły w poprzed­niej kole­jce wygrały swo­je spotka­nia — Lech z Ruchem aż 5:0, a Śląsk w prestiżowych der­bach Dol­nego Śląs­ka pokon­ał Zagłę­bie Lubin 2:1.- Każdy zespół, który przy­jeżdża na Buł­garską gra z kon­trataku, to też dlat­ego nie spodziewam się, by w niedzielę Śląsk miał zagrać inaczej. Jesteśmy do tego przyzwycza­jeni i musimy sobie z tym radz­ić i szukać rozwiąza­nia w ataku pozy­cyjnym — oce­nia Trałka.

Dla Kole­jorza pier­wszą i najważniejszą przeszkodą w poko­na­niu drużyny z Wrocław­ia będzie dobra gra na nien­ajlepiej wyglą­da­jącej muraw­ie na Inea Sta­dion­ie. - Klub robi wszys­tko, by ta murawa wyglą­dała jak najlepiej. Jak będzie wyglą­dał plac gry pod­czas tego spotka­nia dowiemy się dopiero pod­czas roz­grzew­ki. Sta­dion jest jaki jest i nie są to zbyt dobre warun­ki do tego, by trawa się zako­rzeni­ała. Z tego co wiemy, klub stara się popraw­iać jej stan poprzez stosowanie lamp i takie zabie­gi mają trwać do okolic lutego i mar­ca, a jeśli to nie przyniesie efek­tu to czeka nas wymi­ana murawy. Mamy nadzieję, że w najbliższych meczach nie będzie nam jed­nak za bard­zo przeszkadzać — mówi.

Ciekaw­ić może ustaw­ie­nie, jakim zde­cy­du­je się zagrać tren­er Nenad Bjel­i­ca w środ­ku pola. W meczu w Chor­zowie z powodu kon­tuzji zagrać nie mógł Tet­teh. Part­nerem Tral­ki był wtedy Maciej Gajos i zal­iczył on bard­zo dobre spotkanie. — Aziz Tet­teh trenował w tym tygod­niu z całym zespołem i jest gotowy do niedziel­nego spotka­nia na 100%. To czy zagramy jed­nym defen­sy­wnym pomoc­nikiem, czy dwoma zależy od tren­era. Najważniejsze jed­nak, że jesteśmy obaj gotowi do pełnej rywal­iza­cji. Na każdej pozy­cji w zes­pole myślę, że nie ma pew­ni­a­ka do gry i to jest dobre, bo zespół musi być gotowy do gry i tak to musi wyglą­dać — kończy kap­i­tan Lecha.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.