01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.11godz.9min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trałka: Gra o wygraną zaczyna się od tyłu

Trałka:  Gra o wygraną zaczyna się od tyłu

- Liga pokaza­ła, że każdy z każdym może wygrać. Jagiel­lonia dys­ponu­je szy­bki­mi i kreaty­wny­mi zawod­nika­mi — oce­nia najbliższego rywala Łukasz Trałka.

W poprzed­niej kole­jce Lech Poz­nań prze­grał w Warsza­w­ie z Legią 0:1. Kole­jorz jed­nak nadal liczy się walce o mis­tr­zows­ki tytuł - Oczy­wiś­cie, że lep­iej było­by jak­byśmy wygrali w Warsza­w­ie. Nie kon­cen­tru­je­my się na tym, co było, to nam nie pomoże. W fazie zasad­niczej mamy jeszcze dwa mecze do roze­gra­nia. Pewnie, że liczymy, że Legia się potknie. Potem mamy jeszcze sie­dem kole­jek. Skup­my się jed­nak na sobie. Patrze­nie na Legię i tak nic nie zmieni – przyz­nał Łukasz Trałka.

Przed Kole­jorzem mecz z Jagiel­lonią Białys­tok. Do lid­eru­jącej Legii, poz­na­ni­a­cy tracą już dziesięć oczek — Ja wierzę w to, że wygramy jutro mecz. Nie chcę mówić, co będzie za dziesięć kole­jek. Jutro musimy wygrać. Musimy pra­cow­ać nad sobą i kon­cen­trować na naszym zes­pole – przyznał.

Spotkanie w Warsza­w­ie wzbudz­iło sporo kon­trow­er­sji. Najwięcej mówiono o faulu Radovi­ca na Marcinie Kamińskim. Lechi­ci zgod­nie twierdzili, że bram­ka dla Legii nie powin­na być uznana - Według mnie faul był ewident­ny. Może dla nas lep­sze to by było, gdy­by Kamyk się przewró­cił. Wów­czas przewinie­nie było­by widoczne. His­torii jed­nak nie zmien­imy. Jeśli Pan Przes­my­c­ki nie widzi­ał tam faulu to jego sprawa. Życie idzie dalej – ocenił.

Jesienią Kole­jorz prze­grał w Białym­stoku. „Jaga” o zespół wal­czą­cy o wejś­cie do pier­wszej ósem­ki — Liga pokaza­ła, że każdy z każdym może wygrać. Jagiel­lonia dys­ponu­je szy­bki­mi i kreaty­wny­mi zawod­nika­mi. Na pewno będą chcieli grać z kon­trataku. Jeśli my zagramy dobry, agresy­wny mecz to spotkanie wygramy.

Przed Lechem jeszcze dwa spotka­nia. Z Jagiel­lonią u siebie oraz Górnikiem na wyjeździe. Później nastąpi podzi­ał punk­tów i sie­dem meczów w rundzie mis­tr­zowskiej — Jeśli chodzi o mnie to sku­pi­amy się na tych dwóch najbliższych meczach. Na tym się kon­cen­tru­ję. Chce­my wygrać dwa mecze, nie patrzymy na to, z kim zagramy potem w fazie mis­tr­zowskiej – przyznał.

W poprzed­nim sezonie Lech w końców­ce sezonu prze­grał z Legią. Później w Poz­na­niu lechi­ci odnieśli porażkę z Podbeskidziem. Wszyscy mają nadzieję, że his­to­ria po tegorocznym spotka­niu w stol­i­cy się nie powtórzy — Pamię­tamy o wszys­tkim, co było rok temu. Musimy myśleć jed­nak do przo­du. Dla mnie liczy się mecz z Jagiel­lonią. Po wyjś­ciu na boisko zapom­i­namy o wszys­tkim. Przed rok­iem gonil­iśmy Legię, każdy z nas zdawał sobie po meczu w Warsza­w­ie sprawę, że będzie ciężko cokol­wiek zro­bić w walce o tytuł mistrzowski.

Prob­le­mem Kole­jorza jest defen­sy­wa. Lechi­ci tracą za dużo bramek - Gdy­by to było takie proste, nie tra­cilibyśmy tyle bramek. Gra o wygraną zaczy­na się od tyłu. Staramy się wye­lim­i­nować nasze błędy. Błędy po których tracimy bram­ki to szereg wcześniejszych potknięć. Staramy się to zmienić – dodał defen­sy­wny pomoc­nik Kolejorza.

Jedynym nabytkiem Kole­jorza zimą był Paulus Ara­ju­uri. Fin nie miał jed­nak okazji zade­bi­u­tować w niebiesko-białych barwach - Boisko zwery­fiku­je, czy Paulus jest z nami zgrany. Na treningach wszys­tko wyglą­da dobrze. Paulus jest głod­ny gry. Chce już grać. Przy­trafiła mu się kon­tuz­ja, która wye­lim­i­nowała go z gry. Jeśli wys­tąpi, to jestem przekon­amy, że to będzie moc­ny punkt naszego zespołu – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.