06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.29min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trałka: Im bliżej końca to ciśnienie będzie większe

Trałka: Im bliżej końca to ciśnienie będzie większe

Po zwycięst­wie 1:0 nad Zagłę­biem Lubin lechi­ci mają 4 punk­ty przewa­gi nad rywala­mi w ligowej tabeli. Aby taka sytu­ac­ja utrzy­mała się do koń­ca kole­j­ki Jagiel­lonia musi­ała­by prze­grać mecz z Koroną, zaś Legia z Wisłą Krakowie. Ważne jed­nak, że to lechit­om udało się ponown­ie wygrać na wyjeździe. Było to drugie wyjaz­dowe spotkanie z rzę­du, po którym to podopieczni Nena­da Bjel­i­cy mogą się cieszyć ze zdoby­cia kom­ple­tu punktów.

Kole­jor­zowi dopiero po prz­er­wie udało się trafić do siat­ki rywala za sprawą Chris­tiana Gytk­jaera. Zwycięst­wo nad Miedziowy­mi przy­pom­ni­ało zeszło­ty­god­niową wygraną Korony Kielce przy Buł­garskiej. — Takie zwycięst­wo 1:0 cieszy mnie bardziej niż wygrana 3:0 po spoko­jnym meczu. Widać było, że każdy dał z siebie abso­lutne mak­si­mum. Tym bardziej, że cier­pieliśmy moc­no — szczegól­nie w pier­wszej połowie. Musimy pochwal­ić nasz zespół jeśli chodzi o względy tak­ty­czne, o zmieni­an­ie stref i poruszanie się po boisku. Wyglą­dal­iśmy bard­zo dobrze pod tym wzglę­dem. Zagłę­bie nie miało prak­ty­cznie żad­nych sytu­acji — kosz­towało nas to dużo pra­cy, ale jesteśmy zad­owoleni z tego. - ocenił to spotkanie pomoc­nik Lecha, Łukasz Trał­ka. Nie wyda­je mi się, by był to bru­tal­ny mecz. Sędzia pokazał 10 żół­tych kartek, ale wszys­tkie były uza­sad­nione. Gdzieś tam zawsze z tyłu głowy jest, że chcąc nie chcąc przy­pad­kowo skacząc do głów­ki moż­na tę kartkę zaro­bić. Najważniejsze, że wszyscy — łącznie z sędz­ią — wytrzy­mali presję - dodał.

Aż 5 lechitów ujrza­ło w piątkowy wieczór żół­ty kar­tonik. W tym gronie jest lewy obroń­ca Kole­jorza Robert Gum­ny, dla którego to kara ta oznacza absencję w meczu prze­ci­wko Górnikowi Zabrze. Dodatkowo aż 3 pod­sta­wowych zawod­ników pier­wszego składu również będzie musi­ało pau­zować, jeśli zostaną ukarani w ten sposób przez arbi­tra — w tym gronie są Łukasz Trał­ka, Maciej Gajos oraz Niko­la Vujadi­nović. — Zagroże­nie żół­ty­mi kartka­mi to nor­mal­na sytu­ac­ja przed każdym spotkaniem. Dobrze by było, żebyśmy nie wypadli wszyscy na jeden mecz - komen­tu­je tę niebiez­pieczną dla zespołu sytuację.

Do koń­ca sezonu zostało już tylko 5 spotkań — i wiado­mo, że będą to dla ekipy Nena­da Bjel­i­cy niezwyk­le ciężkie i wyma­ga­jące poty­cz­ki. — Nie chcę baw­ić się we wróżkę, ale wiado­mo, że im bliżej koń­ca to to ciśnie­nie będzie więk­sze. Spotka­nia będą toczyć się o więk­szą stawkę - zakończył swo­ją wypowiedź pop­u­larny “Trała”.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.