28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.15godz.58min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trałka: Mieliśmy krótki cel

Trałka: Mieliśmy krótki cel

Znakomi­ta pas­sa mis­trza Pol­s­ki trwa nadal. Łukasz Trał­ka zapew­nia, że Kole­jorz nie zamierza zwal­ni­ać tempa. 

Lech Poz­nań odniósł szóste zwycięst­wo z rzę­du. W Ekstrak­lasie od połowy październi­ka mis­trz Pol­s­ki jest nie do poko­na­nia. - Cieszy mnie to, że choć parę tygod­ni temu byliśmy w kryzysie, to pomału z niego wychodz­imy. To dla nas najis­tot­niejsze. Zagral­iśmy znowu na zero z tyłu i to kole­jny powód do zad­owole­nia – przyz­na­je Łukasz Trałka.

Znakomi­ta pas­sa Lecha cieszy wszys­t­kich – piłkarzy, sztab szkole­niowy, kibiców Kole­jorza. W czer­w­cu, gdy druży­na świę­towała mis­tr­zost­wo Pol­s­ki nikt nie spodziewał się tego, iż po kilku­nas­tu tygod­ni­ach od zdoby­cia majs­tra „Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa” będzie na ostat­nim miejs­cu w tabeli. Dziś atmos­fera w stol­i­cy Wielkopol­s­ki jest zupełnie inna. – Wiedzieliśmy, że musimy wyjść z ostat­niego miejs­ca, ale nie intere­sowało nas miejsce 13–14, bo toby niewiele zmieniło. Wiedzieliśmy, że jest nam potrzeb­na konkret­na seria. Ja myślałem o trzech, czterech meczach bez poraż­ki i to dało­by nam głęb­szy odd­ech. Chcieliśmy awan­sować do pier­wszej ósem­ki. Ter­az jesteśmy na pią­tym miejs­cu, ale ja chci­ałbym wspiąć się jeszcze kil­ka schod­ków – oce­nia kap­i­tan. — Gdy­bym miał gwarancję, że wygramy kole­jny mecz to grałbym bez prz­er­wy, ale takiej pewnoś­ci nie mamy. Przed nami ostat­nie spotkanie i zro­bimy wszys­tko, aby je wygrać. Jeśli chodzi o prz­er­wę to dobrze, że nad­chodzi, bo było dużo za dużo – doda­je.

Lech ma szczęśli­wy ter­mi­narz. Ostat­ni­mi rywala­mi Kole­jorza była przed tygod­niem Korona Kielce, a w min­iony week­end – Miedziowi. Drużyny te pla­sowały się przed mis­trzem Pol­s­ki. — Parę tygod­ni temu wszyscy byli przed nami i z kim byśmy nie grali, to mogliśmy ich przeskoczyć, ale ostat­nie dwa mecze gral­iśmy z druży­na­mi zna­j­du­ją­cy­mi się bezpośred­nio przed nami. To było dobre, bo mieliśmy krót­ki cel – wygrać mecz i ich przeskoczyć – komen­tu­je.

Najbliższym rywalem Kole­jorza będzie Piast Gli­wice, lid­er Ekstrak­lasy, który prz­er­wę świąteczno-noworoczną spędzi na pier­wszym miejs­cu w tabeli. — Na początku myślałem – spoko­jnie, troszkę naz­bier­a­ją punk­tów, wys­trze­la­ją się i dostaną gdzieś raz i dru­gi, ale w połowie rundy stwierdz­iłem, że Piast nie tylko punk­tu­je, ale też gra dobrze w piłkę. Nie spodziewałem się, że naz­bier­a­ją aż tyle punk­tów. Jed­nak jestem przeko­nany, że są do zła­pa­nia i do przeskoczenia – oce­nia rywala Trałka.

Przed Lechem ter­az tydzień wol­nego. Pier­wszy raz od dłuższego cza­su poz­na­ni­a­cy nie roze­gra­ją meczu w środ­ku tygod­nia. — Dawno nie było tego, ze mielibyśmy tydzień prz­er­wy. Roze­gral­iśmy bard­zo dużo meczów. Nie ma co ukry­wać, dobrze, iż ter­az ostat­ni mecz, odpoczniemy trochę i złapiemy odd­ech – zakończył kap­i­tan Kolejorza.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.