01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.0godz.46min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trałka: Nicki to bandzior — typ Zaura

Trałka: Nicki to bandzior — typ Zaura

Po dwu­miesięcznej prz­er­wie na pol­skie boiska powraca Ekstrak­lasa. – Stęsknil­iśmy się za emoc­ja­mi, za mecza­mi. Cieszę się, że star­tu­je­my — przyz­na­je kap­i­tan mis­trza Polski. 

W zimowym okienku trans­fer­owym do Lecha Poz­nań trafiło trzech nowych zawod­ników. Dużo emocji wzbudza trans­fer Nick­iego Bille Nielse­na. — Nic­ki to bandzior — typ Zau­ra, z charak­terem. Jeśli chodzi o jego wejś­cie do drużyny, to nie będzie on potrze­bował zbyt wiele cza­su – oce­nia nowego kolegę z zespołu Łukasz Trał­ka. — Jesteśmy gotowi do tego, by star­tować. Nie moż­na oce­ni­ać nowych piłkarzy tylko przez pryz­mat spar­ingów, bo  spotka­nia towarzyskie a ligowe to zupełnie inna sprawa. Niek­tórzy są znaczącą postacią od razu, a inni potrze­bu­ją trochę cza­su. Najbliższe dwie, trzy kole­j­ki zwery­fiku­ją wszys­tko — doda­je kap­i­tan Kolejorza.

W sierp­niu 2015 roku „Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa” prze­grała z Ter­mal­icą Bruk-Bet Nieciecza 1:3. Piłkarze mis­trza Pol­s­ki nie zamierza­ją jed­nak tylko rewanżować się za nieu­dany mecz w Miel­cu. — Chce­my wygrać niedziel­ny mecz. Pamię­tam sierp­niowy spotkanie. Gral­iśmy tam słabo, ale nie chce­my się rewanżować — my musimy wygrać – zaz­nacza.

W drużynie mis­trza Pol­s­ki na pozy­cji defen­sy­wnego pomoc­ni­ka jest spo­ra konkurenc­ja. Obok Trał­ki o to miejsce na boisku wal­czy też: Dar­iusz Dud­ka, Abdul Aziz Tet­teh i Karol Linet­ty. – W środ­ku pola jest cias­no — jest nas trochę do gra­nia i każdy chce to robić. To może nam wyjść tylko na dobre. My wal­czymy i chce­my dać z siebie mak­si­mum. Były frag­men­ty meczów sparingowych, gdzie gral­iśmy trójką z tyłu. W zależnoś­ci od prze­ci­wni­ka będziemy starali się to zmieni­ać. Gdzieś takie pró­by były – oce­nia.

Zimą z drużyną mis­trza Pol­s­ki pożeg­nał się Kasper Hamalainen. Trans­fer Fina do Legii Warsza­wa wzbudz­ił sporo kon­trow­er­sji. Kap­i­tan Lecha nie ukry­wał wcześniej, że zachowanie pomoc­ni­ka wywołało sporo emocji. Hamalainen miał żal do kolegów z byłego klubu, że ci nie powiedzieli mu wprost, co sądzą o jego prze­jś­ciu do wicemistrzów kra­ju. — Ciężko było­by gdy­bym jechał do Warsza­wy i mu to miał powiedzieć. Szko­da, że on nie mówił nam wszys­tkiego w cztery oczy. Nie mam do niego żalu, że poszedł do Legii, tylko to w jaki sposób to zro­bił – komen­tu­je.

Hamalainen był jed­nym z bardziej kluc­zowych zawod­ników Lecha Poz­nań w rundzie jesi­en­nej. — Na tej pozy­cji, na której grał Kasper, może wys­tępował też Darko Jevtić — to zawod­nik dobry tech­nicznie, ma bard­zo dobre poda­nia. Jest podob­ny do Semi­ra Stil­i­ca. Na dziesiątce jest też Karol Linet­ty, Maciek Gajos. Każdy z nich może być jeszcze lep­szy niż Kasper – kończy Trał­ka.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.