02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.3godz.51min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trałka: Stworzyliśmy sobie dużo okazji

Trałka: Stworzyliśmy sobie dużo okazji

- 6:1 nie wygry­wa się co mecz. Sytu­acji bramkowych było dużo. To na pewno cieszy – przyz­nał po spotka­niu z Jagiel­lonią Białys­tok, Łukasz Trałka.

Lech był zespołem domin­u­ją­cym na Inea Sta­dion­ie. Jagiel­lonia nie miała prawa gło­su. Goś­cie mieli kil­ka okazji, jed­nak na bram­ki dziel­nie bronił Krzysztof Kotorows­ki - Nie chcę mówić, iż „Jaga” była sła­ba, bo strzelil­iśmy dużo bramek. Uważam, że byliśmy moc­ni i stworzyliśmy sobie dużo okazji. Pier­wsza szansa była już w trze­ciej min­u­cie – przyznał.

Kole­jorz powtórzył wyczyn z Krakowa, gdzie roz­jechał 6:1 Cra­cov­ię — Cra­covia nie miała wtedy szczęś­cia. Mieli dużo słup­ków. „Jaga” dziś miała jeden. To dwa różne mecze. Myślę, że nasza przewa­ga była miażdżąca.

W poprzed­nich spotka­ni­ach Kole­jorz raz­ił brakiem skutecznoś­ci. W sobot­ni wieczór lechi­ci zre­ha­bil­i­towali się swoim kibi­com za niewyko­rzys­tane okaz­je zwłaszcza w Warsza­w­ie — W tych ostat­nich meczach ze skutecznoś­cią było na baki­er. Sytu­acji było dużo, ale gole nie padły - ocenił.

Łukasz Trał­ka dostał swo­ją 10 kartkę w sezonie po star­ciu z Michałem Paz­danem - Chci­ałem odd­ać piłkę Jagiel­lonii, bo im się należała, ale Paz­dan ruszył dosyć agresy­wnie. Szko­da, bo to głu­pia żół­ta kart­ka – przyz­nał Trał­ka, który może być wyk­luc­zony na dwa mecze, jeśli zostanie jeszcze dwukrot­nie ukarany. - Wiedzi­ałem o tym przed meczem, że już mam dziewięć kartek. Abso­lut­nie nie chci­ałem łapać kart­ki, ale zdarzyło się. Człowiek nie panu­je nad niek­tóry­mi boiskowy­mi sytuacjami. 

Za tydzień Lech zagra z Górnikiem. Kole­jorz ma już pewne drugie miejsce przed podzi­ałem punk­tów. Oznacza to, że ostat­ni mecz Lech zagra w Warsza­w­ie — Na razie nie ma to znaczenia, bo tych kole­jek zostało dużo. Jed­nak jeśli spotkanie odbędzie się o Mis­trza w Warsza­w­ie to wów­czas będzie miało znacze­nie — dodał pomoc­nik.

Nie ma wąt­pli­woś­ci, że Lech musi wygry­wać wszys­tko do koń­ca, by zmniejszyć dys­tans do Legii - My musimy patrzeć na siebie i wygry­wać mecze, a co zro­bi Legia na to już nie mamy wpły­wu. Musimy skupić się na tym, na co my mamy wpływ i na razie skupić się na wygranej z Górnikiem — zakończył Trał­ka.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.