01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19392dn.-24godz.-6min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trałka: Trzeba wykrzesać z siebie resztkę sił i awansować do pucharów

Trałka: Trzeba wykrzesać z siebie resztkę sił i awansować do pucharów

Kole­jorz sezon zasad­niczy zakończył zwycięst­wem 1:0 nad Górnikiem Łęcz­na. Jedyną bramkę dla lechitów zdobył Nic­ki Bille Nielsen. Poz­na­ni­a­cy ostate­cznie zajęli szóste miejsce i już w następ­nej kole­jce zmierzą się z Legią.

Już w pier­wszej połowie podopieczni Jana Urbana mogli prowadz­ić 3:0, ale świet­nych sytu­acji nie wyko­rzys­tał Nic­ki Bille. Dopiero w 41. min­u­cie Duńczyk umieś­cił piłkę w siatce – Gdy­byśmy wyko­rzys­tali te szanse, to mecz był­by zamknię­ty już w pier­wszej połowie, strzelilibyśmy dwie bram­ki i Górnik by się nie pod­niósł. To 1:0 było takie niebez­pieczne, bo jeden rzut rożny czy stały frag­ment gry i mogło być groźnie – przyz­nał kap­i­tan Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. – Szko­da, że to nam nie wyszło, ale najważniejsze, że wygraliśmy.

- Górnik też stworzył sobie sytu­acje. Najlep­sze miał Świer­c­zok i Bonin. Spodziewal­iśmy się, że ruszą do przo­du, bo weszło dużo piłkarzy ofen­sy­wnych, a remis nic im nie dawał. My czekaliśmy aż skon­tru­je­my i strze­limy 2:0, ale do tego nie doszło.

Lech ma pra­wo być zmęc­zony już tym sezonem, ale przed nim jeszcze kil­ka kluc­zowych spotkań w tym cho­ci­aż­by finał Pucharu Pol­s­ki – Nie może­my ter­az mówić o zmęcze­niu, bo to końcówka sezonu. Jesteśmy już po podziale punk­tów i wszys­tko wchodzi w decy­du­jącą fazę. Trze­ba wykrze­sać z siebie resztkę sił, wyglą­dać jak najlepiej i awan­sować do pucharów – zaz­nacza Trałka.

Już w przyszły week­end lechi­ci po raz kole­jny w tym sezonie zmierzą się z Legią i będą mieli okazję, by zre­wanżować się za niedawną porażkę – Takie mecze piszą inną his­torię, nieważne czy są u siebie na sta­dion­ie, czy na wyjeździe. Wygral­iśmy mecz, nas­tro­je są lep­sze, ale to wszys­tko pójdzie na boczny tor i jak wyjdziemy na boisko będzie liczył się tylko ten mecz.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.