10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.42min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trałka: Trzeba wykrzesać z siebie resztkę sił i awansować do pucharów

Trałka: Trzeba wykrzesać z siebie resztkę sił i awansować do pucharów

Kole­jorz sezon zasad­niczy zakończył zwycięst­wem 1:0 nad Górnikiem Łęcz­na. Jedyną bramkę dla lechitów zdobył Nic­ki Bille Nielsen. Poz­na­ni­a­cy ostate­cznie zajęli szóste miejsce i już w następ­nej kole­jce zmierzą się z Legią.

Już w pier­wszej połowie podopieczni Jana Urbana mogli prowadz­ić 3:0, ale świet­nych sytu­acji nie wyko­rzys­tał Nic­ki Bille. Dopiero w 41. min­u­cie Duńczyk umieś­cił piłkę w siatce – Gdy­byśmy wyko­rzys­tali te szanse, to mecz był­by zamknię­ty już w pier­wszej połowie, strzelilibyśmy dwie bram­ki i Górnik by się nie pod­niósł. To 1:0 było takie niebez­pieczne, bo jeden rzut rożny czy stały frag­ment gry i mogło być groźnie – przyz­nał kap­i­tan Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. – Szko­da, że to nam nie wyszło, ale najważniejsze, że wygraliśmy.

- Górnik też stworzył sobie sytu­acje. Najlep­sze miał Świer­c­zok i Bonin. Spodziewal­iśmy się, że ruszą do przo­du, bo weszło dużo piłkarzy ofen­sy­wnych, a remis nic im nie dawał. My czekaliśmy aż skon­tru­je­my i strze­limy 2:0, ale do tego nie doszło.

Lech ma pra­wo być zmęc­zony już tym sezonem, ale przed nim jeszcze kil­ka kluc­zowych spotkań w tym cho­ci­aż­by finał Pucharu Pol­s­ki – Nie może­my ter­az mówić o zmęcze­niu, bo to końcówka sezonu. Jesteśmy już po podziale punk­tów i wszys­tko wchodzi w decy­du­jącą fazę. Trze­ba wykrze­sać z siebie resztkę sił, wyglą­dać jak najlepiej i awan­sować do pucharów – zaz­nacza Trałka.

Już w przyszły week­end lechi­ci po raz kole­jny w tym sezonie zmierzą się z Legią i będą mieli okazję, by zre­wanżować się za niedawną porażkę – Takie mecze piszą inną his­torię, nieważne czy są u siebie na sta­dion­ie, czy na wyjeździe. Wygral­iśmy mecz, nas­tro­je są lep­sze, ale to wszys­tko pójdzie na boczny tor i jak wyjdziemy na boisko będzie liczył się tylko ten mecz.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.