28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.15godz.27min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trałka: Wyszliśmy z marazmu

Trałka: Wyszliśmy z marazmu

Lechi­ci wygrali wczo­raj pier­wszy od czterech miesię­cy mecz wyjaz­dowy. W Krakowie pokon­ali 2:1 Wisłę po bram­ce Tomasza Kędzio­ry i Zau­ra Sadajewa.

Dłu­go musieliśmy czekać na trzy punk­ty wywal­czone na sta­dion­ie prze­ci­wni­ka. Ostat­ni raz udało im się to w sierp­niu w meczu z Lechią – Dłu­go czekaliśmy, ale ważne, że przeła­mal­iśmy niemoc w meczach wyjaz­dowych. Udało się wygrać, na dodatek na tak gorą­cym tere­nie, jakim jest sta­dion Wisły – powiedzi­ał po meczu kap­i­tan Kolejorza.

Początek nie był udany dla lechitów, bo już od 9. min­u­ty musieli gonić wynik – Mieliśmy chy­ba z pięć sytu­acji stupro­cen­towych, a na Wiśle się to częs­to nie zdarza. Naprawdę było­by mega smut­no, gdy­byśmy stąd nie wywieźli punk­tów po takim meczu. Z jed­nej strony źle, że stra­cil­iśmy tę bramkę, ale z drugiej dobrze, że tak wcześnie, bo dało się odwró­cić losy spotka­nia – przyz­na­je Trałka.

Wyda­je się, że kluc­zowa była czer­wona kart­ka, którą w 60. min­u­cie otrzy­mał piłkarz Białej Gwiazdy za faul na Łukaszu Trałce – Szcz­erze to nie wiem, czy ta kart­ka była podyk­towana zasłuże­nie czy nie. Taka była decyz­ja sędziego, dla nas była ona aku­rat dobra.

Dzię­ki trzem punk­tom poz­na­ni­akom udało się awan­sować na 3. miejsce w tabeli i jest spo­ra szan­są, że zimę spędzą właśnie na „pudle” – Ja do nie przy­wiązu­ję zbyt dużej wagi. Jeszcze dużo gra­nia przed nami, a później jest podzi­ał punk­tów. Cieszy to, że wys­zliśmy z tego maraz­mu, po dobrym meczu z Górnikiem zagral­iśmy dobrze z Wisłą i zdobyliśmy punk­ty. Mam nadzieję, że to jest taki moment przeło­mowy w naszej grze i to, na czym pracu­je­my na treningach wresz­cie zaskoczy – mówi z nadzieją.

Gdy­by lechi­ci wyko­rzys­tali swo­je szanse, wynik w Krakowie mógł­by być znacznie wyższy. Najważniejsze są jed­nak trzy ocz­ka – Mogliśmy tutaj pokusić się jeszcze o co najm­niej jed­ną bramkę, by spoko­jnie dograć to do koń­ca – kończy Łukasz Trałka.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.