06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.34min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trener Bjelica i Darko Jevtić — konferencja prasowa przed meczem z Pelister

Trener Bjelica i Darko Jevtić — konferencja prasowa przed meczem z Pelister

Już jutro piłkarzy Lecha Poz­nań czeka inau­gu­ra­cyjne spotkanie w sezonie 2017/2018. Rywalem Kole­jorza w 1. rundzie elim­i­nacji do Ligi Europy będzie mace­dońs­ka druży­na FK Pelis­ter Bito­la. Oto co na przed­mec­zowej kon­fer­encji powiedzieli szkole­niowiec lechitów Nenad Bjel­i­ca oraz pomoc­nik Darko Jevtić.

Nenad Bjel­i­ca

O przed­se­zonowych przygotowaniach:

Nie jesteśmy w pełni przy­go­towani, ale myślę, że jesteśmy na dobrej drodze. Trenowal­iśmy inten­sy­wnie i ciężko, lecz też w mniejszym wymi­arze niż zazwyczaj. Myślę, że w treningu widzi­ałem, że druży­na jest odpowied­nio przy­go­towana i zmotywowana.

O sytu­acji kadrowej przed meczem:

Jeśli chodzi o sytu­ację kadrową to Szy­mon Pawłows­ki nie trenował przez ostat­nie 5 dni i nie będzie do naszej dys­pozy­cji. Ma prob­lem z ple­ca­mi. Małą dolegli­wość ma także Mihai Radut i Ver­non De Mar­co. Jeśli chodzi o pozostałych to są oni do mojej dys­pozy­cji. Również nowi zawod­ni­cy, a więc Mario Situm, Nick­las Barkoth oraz Emil Dilaver. Z powodów for­mal­nych nie będę jeszcze mógł sko­rzys­tać z Denisa Rakelssa.

O FK Pelister:

Nie wiemy jak będą grali nasi rywale. Są doświad­c­zoną ekipą z dobry­mi zawod­nika­mi. W ataku mają kilku ciekawych zawod­ników. Jest to klasy­cz­na bałkańs­ka druży­na. Wszys­tko jed­nak będzie zależało od nas. Mamy więcej umiejęt­noś­ci niż FK Pelis­ter i musimy to udowod­nić. Dzisi­aj w piłce nie ma jed­nak słabych drużyn. Widzieliśmy ich ostat­nie kil­ka spotkać i jesteśmy dobrze przy­go­towani. Mamy wielkie szanse, ale musimy pokazać, że zasługu­je­my na wygraną.

O kap­i­tanie Kolejorza:

Mam kandy­datów na kap­i­tana, lecz zobaczymy kto dostanie opaskę. Rozważamy kandy­daturę Aziza Tet­te­ha, Macie­ja Gajosa — musimy jeszcze czekać co się stanie w spraw­ie Bed­nar­ka czy Kędziory.

Darko Jevtić

O FK Pelister:

FK Pelis­ter różni się od FK Sara­je­va. Ciężko powiedzieć coś o tej drużynie, bo anal­iza dopiero przed nami. Musimy być gotowi od pier­wszej min­u­ty, żebyśmy potem nie musieli gonić wyniku.  Musimy zagrać dobry mecz, aby na rewanż jechać na spoko­jnie i mieć przewagę.

O nowych zawodnikach:

W tym sezonie będzie zde­cy­dowanie więk­sza rywal­iza­cji i to wyglą­da bard­zo dobrze na treningach. Nowi zawod­ni­cy na pewno dadzą Lechowi dużą jakość i będziemy silniejsi.

O swoim kon­trak­cie z Kolejorzem:

Przedłużyłem kon­trakt z Lechem o 3 lata i nara­zie na tym się sku­pi­am. Jeśli jed­nak przyjdzie jakaś ofer­ta na pewno ją rozważę. Jutro mamy bard­zo ważny mecz i to jest na tę chwilę moim głównym celem. 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.