28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.49min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trener DWL: W każdej formacji poniżej oczekiwań

- Szko­da, że odpadliśmy z Pucharu Pol­s­ki. Na pewno byliśmy wstanie wygrać to spotkanie, ale jeśli popeł­nia się wiele błędów to trud­no myśleć o awan­sie do kole­jnej rundy. Szko­da, że przy stanie 2:1, nie zdobyliśmy kole­jnego gola, bo wtedy na pewno ode­bral­ibyśmy rywalowi trochę ochoty do gry — mówił po meczu Drużyny Wiary Lecha tren­er tego zespołu.

KKS Wiara Lecha wczo­raj rozczarowała. Po dobrej grze i niezłych wynikach w okre­sie przy­go­towaw­czym po pier­wszym ofic­jal­nym meczu kibice mogli spodziewać się znacznie więcej. - Prze­ci­wnik pokazał, że nie może­my popeł­ni­ać takich błędów w obronie, tym bardziej, że nam zdoby­wanie bramek przy­chodzi z tru­dem. Na 5–6 sytu­acji wyko­rzys­tal­iśmy jedynie dwie, a mogło być ich więcej — przyz­nał szkole­niowiec. — Szko­da, że przeprowad­zone przez nas zmi­any nie spowodowały postępu w naszej grze. Spodziewal­iśmy się, że pod­niosą jakość, dadzą nam trochę zdrowia, ale nieste­ty nie udało się — dodał.

Jego zdaniem trud­no wskazać konkret­ny powód poraż­ki w meczu z Promie­niem Opaleni­ca. - W każdej for­ma­cji zagral­iśmy poniżej oczeki­wań. W obronie za wol­no roz­gry­wal­iśmy piłkę, w pomo­cy zabrakło prz­erzuce­nia gry na drugą stronę boiska, a w ataku skutecznoś­ci. Moż­na powiedzieć, że każ­da for­ma­c­ja zawal­iła, ale w każdej mieliśmy dobre i złe momen­ty — oce­ni­ał Dar­iusz Kustoń.

Zdaniem opieku­na zespołu Wiary Lecha duży wpływ na prze­bieg meczu miała pogo­da. - Oczy­wiś­cie była rów­na dla obu drużyn, ale było widać, że to my zaczęliśmy tracić siły ok. 70 min­u­ty spotka­nia. Trud­no nam i Promieniowi było przys­tosować się do tych trud­nych warunk­ów pogodowych - stwierdz­ił szkoleniowiec.

Na słowa uzna­nia, mimo czterech stra­conych bramek, zasługu­je bramkarz Jarosław Sała­ta, który w kilku sytu­ac­jach popisał się efek­towny­mi inter­wenc­ja­mi i ura­tował zespół od straty kole­jnych goli. - Prze­ważnie tak jest, że gdy druży­na prze­gry­wa, to wyróż­nia się bramkarz — zauważył trener.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.