Trener Rumak będzie lepszy niż jego poprzednicy?

rumak-mariusz-mario37-let­ni tren­er Lecha, Mar­iusz Rumak, jest jed­nym z tych szkole­niow­ców, który Kole­jorza może doprowadz­ić naprawdę daleko. Jak spisy­wali się jego poprzednicy?

Czesław Mich­niewicz trenerem Kole­jorza został w 2003 roku. Już rok później Lech wywal­czył Puchar Pol­s­ki oraz Super­puchar. Co ciekawego, w doku­men­tach jako pier­wszy szkole­niowiec poz­na­ni­aków fig­urował… Ryszard Łukasik! Mich­niewicz bowiem nie otrzy­mał licencji od PZPN. Od 2005 do maja 2006 roku już ofic­jal­nie urod­zony w Brzozów­ce został szkole­niowiec Kolejorza.

Po fuzji z Amicą Wron­ki trenerem Lecha został Fran­ciszek Smu­da. Funkcję tę obe­j­mował przez trzy lata. W sezonie 2007/2008 Kole­jorz uzyskał pro­mocję do Pucharu UEFA. Po wye­lim­i­nowa­niu Chaz­aru Lenko­ran, Grasshop­per­su Zurich oraz Aus­trii Wiedeń, druży­na awan­sowała do fazy grupowej. Smu­da dokon­ał z Kole­jorzem rzeczy, jaka nie udała się wcześniej żad­ne­mu klubowi w Polsce – awans do 1/16 Pucharu UEFA. W 2009 roku „Franz” wywal­czył z Lechem Puchar Pol­s­ki, a sezon zakończył na trzec­im miejs­cu w tabeli. Z powodów finan­sowych klub nie przedłużył z nim kon­trak­tu i stery w Kole­jorzu objął Jacek Zieliński.

Zielu” kon­trakt z Lechem pod­pisał na rok z możli­woś­cią przedłuże­nia na kole­jne dwa lata. Współpracę z poz­nańskim klubem rozpoczął od zdoby­cia Super­pucharu Pol­s­ki po wygranym meczu z krakows­ka Wisłą po rzu­tach karnych. Sezon 2009/2010 zostanie na wie­ki zapamię­tany przez kibiców Kole­jorza, ponieważ po 17 lat­ach majster wró­cił do Poz­na­nia. Zielińs­ki dokon­ał z piłkarza­mi rzeczy wręcz niewyobrażal­nej – wios­ną poz­na­ni­a­cy nie prze­grali żad­nego spotka­nia. Tuż po odpad­nię­ciu Kole­jorza z Ligi Mis­trzów i po słabych wys­tę­pach na początku roz­gry­wek Ekstrak­lasy został zwol­niony z funkcji szkole­niow­ca klubu.

Jose Mari Bakero. Kibice nie wspom­i­na­ją tego szkole­niow­ca najlepiej. Choć pod wodzą Hisz­pana Kole­jorz awan­sował do 1/16 LE, to wyda­je się, że jed­nak pier­wsze mecze pucharów Kole­jorz grał na „zasadach” Zielińskiego. Bakero znany był z zaskaku­jącej tak­ty­ki, niezrozu­mi­ałej przez kibiców, jak i samych dzi­en­nikarzy. W efek­cie po okre­sie przy­go­towaw­czym z byłym piłkarzem Barcelony Lech odpadł w dwumeczu z Bragą, zajął 5 miejsce w Ekstrak­lasie, a pod­czas finału Pucharu Pol­s­ki w Byd­goszczy został poko­nany w rzu­tach karnych przez Legię. Wszyscy zas­tanaw­iali się, kiedy Hisz­pan zostanie zwol­niony. Miar­ka prze­brała się dopiero w lutym 2012 roku, kiedy to Kole­jorz sro­mot­nie prze­grał z Ruchem Chorzów na wyjeździe (3:0).

Trenerem Lecha został Mar­iusz Rumak, który z Lechem zdobył (już) wicemistr­zost­wo Pol­s­ki w ubiegłym sezonie. Szkole­niowiec na lata? Przekon­amy się za pewne niebawem! Być może dzię­ki tren­erowi Rumakowi Kole­jorz znów zabłyśnie w Europie oraz wywal­czy upragnione mis­tr­zost­wo Polski.

  BONUS 1259 PLN W STS  Odbierz Freebet 20 zł, 30 zł bez ryzyka i bonus 1200 zł. Typuj mecze Lecha na stronie www.STS.pl

Sponsor serwisu

  BONUS 1259 PLN W STS  

Odbierz 1259 zł i typuj mecze Lecha na www.STS.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress