01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.8godz.22min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trener Rumak: „Cieszę, że zdobyliśmy bramkę z kontrataku”

rumak mariusz na europyNiebawem rusza T‑Mobile Ekstrak­lasa. Lech Poz­nań pokon­ał w meczu sparingowym Wisłę Kraków. Co tren­er poz­na­ni­aków sądzi o obec­nej dys­pozy­cji, sytu­acji swo­jego zespołu?

We wczo­ra­jszym meczu sparingowym Kole­jorz pokon­ał krakowską Wisłę 3:1. Pier­wsza odsłona meczu nie była jed­nak udana dla poz­na­ni­aków, co pod­kreślił tren­er Mar­iusz Rumak – Przede wszys­tkim byłem niezad­owolony z pier­wszej połowy, bo tak nie miało to wyglą­dać jak wyglą­dało. Fakt, było ciepło, oba zespoły miały takie same warun­ki. Ale nie było ostat­niego poda­nia. Wydawało mi się, że nie o to chodzi w grze. Powiedzi­ałem kil­ka słów w szat­ni, szy­bko wyszedłem, chłop­cy zostali, chwilę ze sobą poroz­maw­iali i w drugiej połowie wyglą­dało to lep­iej. Było 20–25 min­ut naszej gry i to cieszy.

Tren­er Lecha nie może na razie sko­rzys­tać z wszys­t­kich piłkarzy. Kon­tuzjowani zawod­ni­cy powoli wraca­ją do zdrowia, jed­nak nie trenu­ją jeszcze z całym zespołem — To widać, że braku­je nam postaci, których nie ma. Cho­ci­aż­by po to, by zro­bić rotację ze skła­dem. W trzy­nas­tu nie da się grać. Nato­mi­ast wierzę, że wrócą, będą. Mieli już trenować od tego tygod­nia, wyglą­da jed­nak na to, że musimy jeszcze trochę poczekać.

Linia obrony Lecha Poz­nań przed meczem elim­i­na­cyjnym LE jest moc­no osłabiona, jed­nak tren­er Rumak jest dobrej myśli. — Wszys­tko wskazu­je na to, że Tomek Kędzio­ra i Bar­ry Dou­glas zdążą do pier­wszego meczu. Zobaczymy jak Rafał i Bartek Ślusars­ki. Prob­le­mem jest to, że nie gra­ją w spotka­ni­ach. Bar­ry Dou­glas nie wys­tąpił w żad­nym spotka­niu. Nie wiemy, w jakiej dys­pozy­cji mec­zowej będzie Bar­ry przed pier­wszym spotkaniem. Luis Hen­riquez też wró­cił z dosyć poważną kon­tuzją, dlat­ego musimy go oszczędzać.

Z bard­zo dobrej strony pokazał się wczo­raj Dar­iusz Formel­la. Były piłkarz Arki Gdy­nia dostał od tren­era szan­sę, którą w pełni wyko­rzys­tał i dal znać swoim konkuren­tom, że będzie wal­czył o miejsce w pier­wszym składzie – Darek to dobry chłopak. Dobrą pracę wykonu­je. To duży tal­ent. Dostał 20 min­ut gry, strzelił dwie bram­ki i chwała mu za to. Jeśli będzie pra­cow­ał będzie miał więcej okazji do gry. Tylko pra­ca go do tego przy­bliża. Dziś wykon­ał ją bard­zo dobrze. Przede wszys­tkim pra­cow­ał dla zespołu. Nie ważne, kto strzela bram­ki, ważne jest to jak je wypra­cowu­je­my. Cieszy, że zdobyliśmy bramkę z kon­trataku. - pochleb­nie o młodym piłkarzu wypowia­da się szkole­niowiec Kolejorza.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.