02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.4godz.36min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trener Rumak: Dla nas kibole to bardzo ważni ludzie

Trener Rumak:  Dla nas kibole to bardzo ważni ludzie

To będzie trze­cia faza elim­i­na­cyj­na Ligi Europe­jskiej tren­era Mar­iusza Ruma­ka. Trze­cia szans na przedar­cie się do fazy grupowej.

Przed rok­iem Kole­jorz borykał się z ogrom­ny­mi prob­le­ma­mi kadrowy­mi. Przed najbliższy­mi mecza­mi sytu­ac­ja lechitów jest o niebo lepsza.

- Keb­ba Ceesay musi pau­zować jeszcze przez pół roku. Łukasz Teodor­czyk rozpoczy­na w poniedzi­ałek trenin­gi. Wiado­mo, medy­cy­na rządzi się swoi­mi prawa­mi, ale jak wszys­tko będzie dobrze, to od nowego tygod­nia napast­nik wró­ci do przy­go­towań. Bar­ry Dou­glas w piątek powinien być do mojej dys­pozy­cji. Resz­ta zawod­ników jest zdrowa i gotowa do tego, aby grać – przyz­nał szkoleniowiec.

Najbliższym rywalem poz­na­ni­aków będzie Nomme Kalju. Jak rywala oce­nia tren­er Mar­iusz Rumak?

- To solid­ny prze­ci­wnik i klub z doświad­cze­niem. Nie są żół­todzioba­mi. To między­nar­o­dowa mieszan­ka. Na pewno indy­wid­u­al­nie potrafią grać w piłkę, ale my mamy swo­ją wartość. Jedziemy tam po to, aby wygrać.

To trze­cia przy­go­da tren­era z Lig|ą Europe­jską. Czego poprzed­nie edy­c­je pucharów nauczyły szkoleniowca?

- Jestem bardziej doświad­c­zony. Każ­da przy­go­da z LE miała swo­ją his­torię. Każ­da była inna, ale z każdej moż­na zdobyć jakieś doświad­cze­nie. To powin­no zaowocow­ać w tym roku.

Kadra zespołu jest moc­na i porówyn­wal­na do tej z ubiegłego sezonu. Lecha opuś­cili jedynie Day­lon Claasen i Mateusz Możdżeń.

- Kom­fort przy­go­towa­nia zespołu jest najwięk­szy. Przed dwoma laty zmieni­ałem zespół, rok temu niewielu piłkarzy trenowało na pełnych obro­tach. Ter­az nikt, oprócz Day­lona i Możdże­nia, nas nie opuś­cił.. Moż­na się pokusić o bard­zo podob­na jede­nastkę, która rywal­i­zowała w zeszłym sezonie i zdobyła wicemistr­zost­wo kra­ju. Jest to zespół, który najłatwiej było przy­go­tować do sezonu. Boisko jed­nak zwery­fiku­je wszystko

Ostat­ni mecz najbliższego rywala Kole­jorza oglą­dało nieco pon­ad 130 osób.

- W czwartek nasi kibice będą w prze­wadze liczeb­nej w Estonii. TO bard­zo dobrze, dla nas kibole to bard­zo ważni ludzie. Nigdzie w Polsce nie gra się przy 130 osobach, a potenc­jał ciężko określić. Nie wiem, gdzie w Polsce jest taka mieszkan­ka piłkarzy z różnych częś­ci świa­ta – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.