02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.17godz.27min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trener Rumak: Nie chcemy tracić bramek

Trener Rumak: Nie chcemy tracić bramek

- Hubert jest pier­wszym kap­i­tanem zespołu. To z nim ustal­iłem, kto będzie jego zastępcą, gdy Hubert nie będzie na boisku – powiedzi­ał pier­wszy tren­er zespołu.

Już jutro Lech Poz­nań pode­jmie przy Buł­garskiej Śląsk Wrocław. Ryw­al jesienią nie prezen­tował przyz­woitej dys­pozy­cji — Zobaczymy w niedzielę. Śląsk to zespół z dobry­mi piłkarza­mi, którzy potrafią grać w piłkę. To niebez­pieczny zespół. Na pewno chcą być w pier­wszej ósem­ce. Chce­my grać zde­cy­dowanie w każdym meczu. Nieważne, kto to będzie naszym rywalem, chce­my wyjść i grac swo­ja piłkę – przyz­nał tren­er Mar­iusz Rumak.

Na tę chwilę Lech ma 23 zdrowych piłkarzy. Jedynie Paulus Ara­ju­uri bory­ka się z bólem - 23 piłkarzy zaczęło okres przy­go­towaw­czy, po powro­cie ze zgrupowań nadal trenu­je 23 zdrowych zawod­ników. Paulus od wtorku wejdzie w tren­ing. Myślę, że więk­szość piłkarzy przepra­cow­ała w 100% okres przy­go­towaw­czy – zaznaczył.

Po kon­tuz­jach do składu wraca­ją Jas­min Burić i Vojo Ubi­parip. Sztab szkole­niowy robi wszys­tko, by piłkarze jeszcze wios­ną wys­tąpili na ligowych boiskach - To będzie trudne. Jas­min jest najbliżej powro­tu do zespołu. Z końcem mar­ca może wró­cić do tren­ingów, jeśli wszys­tko będzie szło zgod­nie z planem.

Prob­le­mem numer jeden Kole­jorza może być brak napast­ni­ka w przy­pad­ku kon­tuzji czy puazy za kart­ki Łukasza Teodor­czy­ka - Już w okre­sie jesi­en­nym myślałem, ze Kasper może zagrać na 9. Gra tam w reprezen­tacji i dobrze to wyglą­da. Czekałem na okres przy­go­towaw­czy, żeby to sprawdz­ić. Mam czterech napast­ników. Dwóch doświad­c­zonych i dwóch młodszych.

Jak będzie wyglą­dał Kole­jorz wios­ną? — Chci­ałbym, żeby Lech grał tak jak oczeku­ją tego kibice. Odbieranie wysoko pił­ki, dużo bramek. Mamy grać bardziej wid­owiskowo. Nie chce­my tracić bramek oraz być zde­ter­mi­nowanym od pier­wszej do ostat­niej minuty. 

Tren­er Mar­iusz Rumak usto­sunkował się także do ostat­nim słów preze­sa Legii, który powiedzi­ał, że pier­wszym zwol­nionym szkole­niow­cem wios­ną będzie właśnie tren­er Kole­jorza — Pan prezes lubi ze mną polem­i­zować. Ma on wprawę w zwala­niu tren­erów. Jeszcze nie tak dawno podob­no chciano mnie w Legii. Nie wiem czy to jest praw­da, ale spotkałem się ze stwierdze­niem, że porów­nano mnie do Łukasza Krucz­ka, którego też wiele razy już zwal­ni­ano, a ter­az zdobył w Soczi zło­to z Kamilem Stochem – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.