27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
57dn.12godz.51min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trener Rumak: Nie chcemy tracić bramek

Trener Rumak: Nie chcemy tracić bramek

- Hubert jest pier­wszym kap­i­tanem zespołu. To z nim ustal­iłem, kto będzie jego zastępcą, gdy Hubert nie będzie na boisku – powiedzi­ał pier­wszy tren­er zespołu.

Już jutro Lech Poz­nań pode­jmie przy Buł­garskiej Śląsk Wrocław. Ryw­al jesienią nie prezen­tował przyz­woitej dys­pozy­cji — Zobaczymy w niedzielę. Śląsk to zespół z dobry­mi piłkarza­mi, którzy potrafią grać w piłkę. To niebez­pieczny zespół. Na pewno chcą być w pier­wszej ósem­ce. Chce­my grać zde­cy­dowanie w każdym meczu. Nieważne, kto to będzie naszym rywalem, chce­my wyjść i grac swo­ja piłkę – przyz­nał tren­er Mar­iusz Rumak.

Na tę chwilę Lech ma 23 zdrowych piłkarzy. Jedynie Paulus Ara­ju­uri bory­ka się z bólem - 23 piłkarzy zaczęło okres przy­go­towaw­czy, po powro­cie ze zgrupowań nadal trenu­je 23 zdrowych zawod­ników. Paulus od wtorku wejdzie w tren­ing. Myślę, że więk­szość piłkarzy przepra­cow­ała w 100% okres przy­go­towaw­czy – zaznaczył.

Po kon­tuz­jach do składu wraca­ją Jas­min Burić i Vojo Ubi­parip. Sztab szkole­niowy robi wszys­tko, by piłkarze jeszcze wios­ną wys­tąpili na ligowych boiskach - To będzie trudne. Jas­min jest najbliżej powro­tu do zespołu. Z końcem mar­ca może wró­cić do tren­ingów, jeśli wszys­tko będzie szło zgod­nie z planem.

Prob­le­mem numer jeden Kole­jorza może być brak napast­ni­ka w przy­pad­ku kon­tuzji czy puazy za kart­ki Łukasza Teodor­czy­ka - Już w okre­sie jesi­en­nym myślałem, ze Kasper może zagrać na 9. Gra tam w reprezen­tacji i dobrze to wyglą­da. Czekałem na okres przy­go­towaw­czy, żeby to sprawdz­ić. Mam czterech napast­ników. Dwóch doświad­c­zonych i dwóch młodszych.

Jak będzie wyglą­dał Kole­jorz wios­ną? — Chci­ałbym, żeby Lech grał tak jak oczeku­ją tego kibice. Odbieranie wysoko pił­ki, dużo bramek. Mamy grać bardziej wid­owiskowo. Nie chce­my tracić bramek oraz być zde­ter­mi­nowanym od pier­wszej do ostat­niej minuty. 

Tren­er Mar­iusz Rumak usto­sunkował się także do ostat­nim słów preze­sa Legii, który powiedzi­ał, że pier­wszym zwol­nionym szkole­niow­cem wios­ną będzie właśnie tren­er Kole­jorza — Pan prezes lubi ze mną polem­i­zować. Ma on wprawę w zwala­niu tren­erów. Jeszcze nie tak dawno podob­no chciano mnie w Legii. Nie wiem czy to jest praw­da, ale spotkałem się ze stwierdze­niem, że porów­nano mnie do Łukasza Krucz­ka, którego też wiele razy już zwal­ni­ano, a ter­az zdobył w Soczi zło­to z Kamilem Stochem – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.