Trener Rumak: Zawsze wygrywa zespół

Trener Rumak: Zawsze wygrywa zespół

Tren­er Mar­iusz Rumak uważa, że celem numer jeden przed rewanżowym spotkaniem zdoby­cie min­i­mum dwóch goli i nie strace­nie żad­nego.

W poprzed­nim roku Lech odpadł z Ligi Europe­jskiej po prze­granej z Żali­girisem Wilno. W Poz­na­niu lechi­ci do ostat­nich min­ut wal­czyli o awans. Obec­nie sytu­ac­ja jest ana­log­icz­na - Zawsze wygry­wa zespół. Tren­er sam meczu nie wygra. Jeśli chodzi o analogię do min­ionego roki, to nie widzę żad­nej. Każdy mecz jest inny. Od kadrowej po przy­go­towanie men­talne. Wszys­tko jest inne. Rewanż też będzie inny — zaz­naczył.

Jak będzie wyglą­dało spotkanie z Nomme? — Boisko zwery­fiku­je. My musimy strze­lać dwie bram­ki więcej niż prze­ci­wnik. Musimy zro­bić wszys­tko, żeby nie stracić bram­ki.

To pier­wszy hat­trick Vojo w Polsce. W związku z czym jego for­ma rośnie. Z każdym tygod­niem będzie coraz lep­iej.

Tren­er Mar­iusz Rumak moc­no zwery­fikował skład w meczu z Piastem w porów­na­niu do spotka­nia z Nomme - W jed­nym z trzech meczów wiedzi­ałem, że będzie rosza­da w składzie. To nie były zaplanowane ruchy. Wszys­tko zależało od wyniku meczu w Tallinie. Vojo zaprezen­tował się z bard­zo dobrej strony — sko­men­tował.

Kto zatem zagra na pozy­cji numer 8? – Darko i Kasper mają swo­je walo­ry. To są bard­zo różni piłkarze. Jeżeli mówimy o szy­bkoś­ci to zde­cy­dowanie Kaper wygry­wa tę rywal­iza­cję. Nato­mi­ast Darko ma lep­szą kon­trolę nad piłką — ocenił tren­er.

W meczu z Piastem z dobrej strony zaprezen­tował się Mohammed Kei­ta – Jest on moc­ną pozy­cją w zes­pole. Pokazał, że może być pier­ws­zo­planową postacią. Wielu piłkarzy fajnie zagrało z Piastem. Mohammed nie jest jeszcze gotowy do gry na 90 min­ut. Sportowo jest przy­go­towany, by grać w wyjś­ciowej 11 — zaz­naczył.

Z kolei Maciej Wilusz nie wszedł dobrze do drużyny Lecha. Bla­maż w sparingu z Podbeskidziem, błąd w meczu z Nomme nie wróżą dobrze dla zawod­ni­ka – Gra w klu­bie takim jak Lech Poz­nań nie jest sprawą łatwą. Wielu piłkarzy nigdy nie będzie miało takiej okazji — zakończył szkole­niowiec.

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Sponsor serwisu

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress