02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.21godz.52min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trener Rumak: Zawsze wygrywa zespół

Trener Rumak: Zawsze wygrywa zespół

Tren­er Mar­iusz Rumak uważa, że celem numer jeden przed rewanżowym spotkaniem zdoby­cie min­i­mum dwóch goli i nie strace­nie żadnego.

W poprzed­nim roku Lech odpadł z Ligi Europe­jskiej po prze­granej z Żali­girisem Wilno. W Poz­na­niu lechi­ci do ostat­nich min­ut wal­czyli o awans. Obec­nie sytu­ac­ja jest ana­log­icz­na - Zawsze wygry­wa zespół. Tren­er sam meczu nie wygra. Jeśli chodzi o analogię do min­ionego roki, to nie widzę żad­nej. Każdy mecz jest inny. Od kadrowej po przy­go­towanie men­talne. Wszys­tko jest inne. Rewanż też będzie inny — zaz­naczył.

Jak będzie wyglą­dało spotkanie z Nomme? — Boisko zwery­fiku­je. My musimy strze­lać dwie bram­ki więcej niż prze­ci­wnik. Musimy zro­bić wszys­tko, żeby nie stracić bramki.

To pier­wszy hat­trick Vojo w Polsce. W związku z czym jego for­ma rośnie. Z każdym tygod­niem będzie coraz lepiej.

Tren­er Mar­iusz Rumak moc­no zwery­fikował skład w meczu z Piastem w porów­na­niu do spotka­nia z Nomme - W jed­nym z trzech meczów wiedzi­ałem, że będzie rosza­da w składzie. To nie były zaplanowane ruchy. Wszys­tko zależało od wyniku meczu w Tallinie. Vojo zaprezen­tował się z bard­zo dobrej strony — skomentował.

Kto zatem zagra na pozy­cji numer 8? – Darko i Kasper mają swo­je walo­ry. To są bard­zo różni piłkarze. Jeżeli mówimy o szy­bkoś­ci to zde­cy­dowanie Kaper wygry­wa tę rywal­iza­cję. Nato­mi­ast Darko ma lep­szą kon­trolę nad piłką — ocenił tren­er.

W meczu z Piastem z dobrej strony zaprezen­tował się Mohammed Kei­ta – Jest on moc­ną pozy­cją w zes­pole. Pokazał, że może być pier­ws­zo­planową postacią. Wielu piłkarzy fajnie zagrało z Piastem. Mohammed nie jest jeszcze gotowy do gry na 90 min­ut. Sportowo jest przy­go­towany, by grać w wyjś­ciowej 11 — zaz­naczył.

Z kolei Maciej Wilusz nie wszedł dobrze do drużyny Lecha. Bla­maż w sparingu z Podbeskidziem, błąd w meczu z Nomme nie wróżą dobrze dla zawod­ni­ka – Gra w klu­bie takim jak Lech Poz­nań nie jest sprawą łatwą. Wielu piłkarzy nigdy nie będzie miało takiej okazji — zakończył szkole­niowiec.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.