01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.11godz.36min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trener Rząsa: Lech jest zdecydowanym faworytem

Trener Rząsa: Lech jest zdecydowanym faworytem

Najbliższy ryw­al Lecha Poz­nań, Górnik Zabrze, prezen­tu­je bard­zo dobrą dys­pozy­cję w meczach wyjaz­dowych. Kole­jorz dziel­nie broni swo­jej twierdzy przy Bułgarskiej.

- Widzi­ałem poniedzi­ałkowe star­cie Górni­ka z Cra­cov­ią. Nasi rywale odnieśli dość szczęśli­we zwycięst­wo. Momen­ta­mi zaprezen­towali się całkiem solid­nie. Mają wielu dobrych piłkarzy, którzy indy­wid­u­al­ny­mi umiejęt­noś­ci­a­mi potrafią rozstrzygnąć losy spotka­nia – tak jak to miało miejsce w Krakowie – przyz­nał tren­er Rząsa.

Lech zamierza sko­rzys­tać ze słab­szych stron Górni­ka. Asys­tent tren­era Sko­rży uważa, że „Pasy” miały swo­ją szan­sę na tri­umf w meczu.

 — W niek­tórych ele­men­tach nie wys­trze­ga­ją się błędów, zwłaszcza w ustaw­ie­niu defen­sy­wnym i stąd Cra­covia miała duże szanse, zwłaszcza w drugiej połowie. Będziemy chcieli z tego sko­rzys­tać. Staramy się przekazać zawod­nikom, jakie są najsłab­sze momen­ty Górni­ka. — oce­nia dru­gi szkole­niowiec Lecha.

Górnik pla­su­je się w tabeli wyżej od Kole­jorza. Czy to staw­ia zabrzan w roli fawory­ta meczu?

 - Gramy u siebie. Taki zespół jak Lech Poz­nań, zarówno w domu, jak i na wyjeździe, może zal­iczać się do fawory­tów. O to miano moż­na się kłó­cić w meczach z taki­mi zespoła­mi jak Legia, czy Wisła. Gra­jąc z Górnikiem, który dobrze się prezen­tu­je w sezonie, uważam jed­nak że to Lech jest zde­cy­dowanym fawory­tem. Gramy na pewno o trzy punkty.

Poz­na­ni­a­cy nie mogą przeła­mać się w ataku. Szy­bko strze­la­ją bram­ki, lecz nie ma piłkarza, który był­by skon­cen­trowany w prze­waża­jącej częś­ci na zdoby­wa­niu goli. Następcą Łukasza Teodor­czy­ka miał być Zaur Sada­jew. Czeczen jed­nak w Poz­na­niu na razie nie błyszczy.

- Na treningach też moż­na odczuć brak skutecznoś­ci. wiąże się to z numerem 9, głod­nym zdoby­wa­nia bramek. Akli­matyza­c­ja Zau­ra nie prze­b­ie­ga tak, jak­byśmy tego oczeki­wali. Daw­id Kow­nac­ki to młody zawod­nik z potenc­jałem na wielkiego piłkarza, ma jed­nak jeszcze sporo pra­cy przed sobą. W momen­cie, gdy zespołowi się ukła­da to on może zaist­nieć. Na pewno ot nasza bolącz­ka, że nie jesteśmy w 100% skierowani na zdoby­wanie bramek, tylko na ładne rozwiązy­wanie akcji – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.